TVE - wiadomości.

ODPOWIEDZ
TVE
Chłop
Chłop
Posty: 10
Lokalizacja: Etheria
Kontakt:

TVE - wiadomości.

Post autor: TVE » wt, 17 mar 2009, 23:49

Niedziela 15.03.09

W Khaz Elnak odbył się 145 coroczny festiwal piwa. Zebrało się ok. 300 krasnludów, 30 mrocznych krasnoludów i 50 przedstawicieli minotaurów. Odbyło się wiele konkursów, pojedynków i oczywiście było darmowe, krasnoludzkie piwo.

W jednej z elfickich polan zabito i spalono ciało tamtejszego Zarządcy Polany. Prawdopodobnie był to sabotaż jakichś Zabójców ale elficka prokuratura nie wyklucza działań Mr.Krasnoludów, którzy chcą splądrować lasy. Śledztwo jest już w toku.

Na terytorium morskim Smoczego Labiryntu policja Imperialna aresztowała legendarnego pirata Minotaura Bezbrodego. Jest on oskarżony o złupienie skarbów w wysokości 15 tysięcy koron. Zgodnie z obowiązującym w Imperium prawem grozi mu Słup Ognia.

Poniedziałek 16.03.09

W Agarii wybuchły kolejne miny pułapki. Był to najprawdopodobniej zamach zaplanowany przez Orków z wykorzystaniem najemników - Mrocznych Krasnoludów. Na szczęście nikt nie umarł. 3 Chłopów i Pikinier zostali ranni.

W Ghardelum odbył się turniej wytrzymałości. W konkursie brał udział Rycerz Zagłady, Rycerz Zabójca, Lisz i gość z Zarazy - Kriohydra. Turniej wygrał w cuglach Rycerz Zagłady, który przeżył aż 7 ciosów Króla Minotaura.

Wtorek 17.03.09

Baśniowe istoty podpisały pakt o nieagresji z Imperium. Nie znane są postanowienia paktu ale pewnym jest, że złamanie paktu pociągnie za sobą katastrofalne skutki. Podobno Baśniowe Istoty mają plany podpisania podobnego paktu z Demonami ale jak narazie nikt z Demonów nie wypowiedział się w tej sprawie. Jednak z wypowiedzi Salamandry z przed tygodnia można wywnioskowaćm, że raczej bliżej im do wojny.

W stolicy Ssrathi - Kalpaxotl zakończono budowę Parku Jurajskiego. Jest on o wiele większy niż ten w Imperium Diraq i jest bogatszy o 5 Pterodaktyli, 4 Triceratopsy i 2 Tyranosaury Rexy. Zostanie on otwarty dla zwiedzających już w Sobotę.

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: aleksanderek48 » śr, 18 mar 2009, 08:05

jak juz to zabito i spalono zarzadcE ponany

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: Pielagoroth » śr, 18 mar 2009, 16:24

Spalono zarządcę polany
Spalono ciało zarządcy polany

Chyba jest dobrze.

A tak w ogóle to o co z tym chodzi ? xD
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: aleksanderek48 » śr, 18 mar 2009, 16:27

no masz racje co do obydwu :P
nie wiem kto to i po co to napisal :D

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: Louis EX » śr, 18 mar 2009, 16:57

Ciekawy pomysł z tymi opowiadaniami. Na niektórych forach istnieją takie zabawy polegające na pisaniu opowiadań bazujących na świecie z danej gry. Pomysł pochwalam.

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: aleksanderek48 » śr, 18 mar 2009, 17:16

mozemy stworzyc kalendarz z kazdym świetem.
i zeby byl 1 post dziennie, a nie wydarzenie jedno na dzień

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: aleksanderek48 » ndz, 22 mar 2009, 17:40

od 18.03 do 21.03 cos sie chyba zdarzyło, więc czekam aż wiadomosci powiedza :D

TVE
Chłop
Chłop
Posty: 10
Lokalizacja: Etheria
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: TVE » wt, 24 mar 2009, 17:45

Środa 18.03.09

W Selentii odbyły się wybory miss Etherii. W konkursie brało udział 8 kobiet z czego 3 awansowały do finału. Najładniejsza okazała się Driada, która uplasowała się przed dwiema innymi finalistkami - Lodową Panną i Upiorzycą. Dla zwyciężczyni organizatorzy przygotowali nagrodę wartą 135 koron.

W Khaz Agar odbył się turniej rzutu pniem. Brało w nim udział 4 krasnoludów oraz 4 minotaurów. Wygrał Król Minotaur, który rzucił pniem na odległość 37 metrów. Jest to 2 pod względem odległości rzut w historii, gdyż najdalej rzucił Olbrzym Trophon na odległość 41 metrów. 2 miejsce zajął Krasnolud Berserker rzutem na odległość 29 metrów.

Czwartek 19.03.09

Doszło do zamieszek w Daros. Kilku minotaurów zjednoczyło się z tutejszą grupą Barbarzyńców i próbowało wtargnąć siłą do pobliskiej wioski barbarzyńców. Celu ich ataku nie znamy ale na szczęście Wielkim Wojownikom udało się opanować sytuację. Nie został ranny żaden cywil ale kilku Wlk. Wojowników trafiło do szpitala.

Piątek 20.03.09

W Syrii ogłoszono strajk Chłopów. Na czele stanął jeden z tamtejszych Chłopów - Talor. Jest to pierwszy strajk najniższej klasy społeczeństwa wśród Rycerzy w historii. Strajki mają na celu między innymi podwyższenie zarobków i zmniejszenie liczby godzin pracy z 14 do 12 na dobę.

W Bonebrigde zberali się najpotężniejsi Lisze Nieumrałych. Sądząc po wypowiedzi ich przywódcy - Naraxa można się domyślić, że na zebraniu doszło do wskrzeszania Nieumarłych. Rzecznik prasowy Nieumrałych zapewnia jednak, że powiększanie liczebności Szkieletów nie ma na celu stworzenia armii i toczenia wojny z innymi rasami.

Sobota 21.03.09

Olbrzym Draaz został wpisany do Księgi rekordów Tamnesa. Pobił on bowiem rekord w jedzeniu owiec na czas. Zjadł ich aż 128 w 5 minut. Pobił tym samym rekord innego Olbrzyma, ktory zjadł ich 12 mniej. Księga powstała w 1111 roku. Stowrzył ją Tamnes, legendarny Grabieżca, który sam siebie tam wpisał jako rekordzistę w zabijaniu niewolników. Zabił ich 90 w 60 sekund. Jego krwawy rekord nie został pobity do dzisiaj.

Minotaur Bezbrody po ekspresowym procesie trwającym zaledwie 5 dni został skazany na Słup Ognia. Jest to jeden z najszybszych procesów w historii Imperium. Wyrok zostanie wykonany we wtorek o godzinie 19:00. Słup ognia wykona bohater Piromanta - Firegnoth XIII.

Niedziela 22.03.09

Nasz dziennikarz spotkał się w sobotę z rzecznikiem prasowym Leśnych elfów, by podyskutować o sytuacji na lini Leśni-Mroczni. Oto krótki wywiad:

Dziennikarz: Dzień dobry. Chciałbym pomówić o stosunkach Leśnych elfów z Mrocznymi elfami. Zaostrzają się one bowiem. Tydzień temu jeden z waszych Zarządców Polany został zamordowany. Są już jakieś fakty w tej sprawie ?
Rzecznik Prasowy: Na razie trwa śledztwo w tej sprawie. Nie wykluczone jest, że dokonała tego grupa Zabójców ale nic nie jest jeszcze pewne.
D: Czy trwają rozmowy z Mr. elfami na ten temat ?
R: Tak, trwają. Niestety Mroczne elfy zrzucają winę na Demony, bądź jakiś piratów. Ja sądzę jednak, że to kompletna bzdura, gdyż przy spalonych zwłokach Zarządcy znaleziono sztylet, którym posługują się Zabójcy.
D: Wiadomo skąd pochodzi ten sztylet ?
R: Najprawdopodobniej jest to broń złodziejskiej grupy Zabójców, która już nie raz atakowała nasze polany. Niestety Mroczne elfy jakoś nie bardzo są w stanie, bądź nie bardzo chcą nam pomóc ustalić czy to rzeczywiście sztylet Zabójców.
D: Czy po takim incydencie są jeszcze jakieś szanse na pokój pomiędzy elfami ?
R: Jeżeli się okaże, że zrobili to Zabójcy i Mroczne elfy wiedziały o tym może dojść do wojny. Już od pokoleń jesteśmy prześladowani przez sąsiadów i stosunki były napięte ale to co dzieje się obecnie jest jawnym skandalem.
D: Dziękuję zatem za rozmowę i mam nadzieję, że na lini Leśni-Mroczni zapanuje spokój.
R: Ja także dziękuję i podpisuję się pod pańskimi nadziejami.

Poniedziałek 23.03.09

Na jednej z wysepek należących do Demonów doszło do dziwnych zjawisk atmosferycznych. Nad wyspą cały dzień unosiła się wielka chmura, z której padał... czerwony deszcz! Na miejscu zjawiło się sporo Ssrathi oraz Imperium ale Demony nie wpuszczały nikogo na teren wyspy. Wiadomość w ekspresowym tempie obiegła całą Etherię. Wysokie elfy biją na alarm "Na pewno otwarto wrota przez które demony chcą wpuścić największe zło na świecie! Chyba nie muszę mówić kogo. Niechaj cała Etheria się przygotuje." Takie słowa wypowiedział sam Król Lunarion. Żaden z demonów był nieuchwytny w ostatnim czasie jednak Gnoll Krotek jeden z byłych więźniów Demonów uspokaja i twierdzi, że Demony są zbyt zajęte wewnętrznymi konfliktami, by móc otworzyć wrota. Miejmy nadzieję, że ma on rację.

TVE - Zawsze świeże i rzetelne informacje prosto z Etherii.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: Administrator » śr, 25 mar 2009, 16:35

Bardzo fajny pomysł :) Oby tak dalej, życzę powodzenia w dalszej pracy.
Jeśli ktoś chce wspomóc TVE i ma ciekawe pomysły niech z nim uzgodni
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: TVE - wiadomości.

Post autor: Krasnoludzki Lord » pt, 27 mar 2009, 20:13

xD xD xD WoooooooW ale jazda! "Życie Etherii" TVE powinieneś się zająć pisaniem gazet ;P
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości