Brak balansu, częściowe przywrócenie go

Przedstaw własny pomysł.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Brak balansu, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » czw, 15 lip 2010, 20:18

Baśniaki najlepsze, Orki zaraz po nich (1v1), czy tego chcemy czy nie. Moja propozycja?

Po pierwsze, no hero albo 1lvl hero. Bohaterzy podnoszą morale, dają zasoby, przywoływują zombie do kopalni - trochę nam to balans psuje.

A co do baśniaków i orków, moja propozycja jest następująca:

Na turniejach czy innych ważnych rozgrywkach (itd.) można by wybrać wszystkie rasy, prócz tych najlepszych (sądzę, że to Orki i Baśniaki, może coś do nich dojść, nie znam się dobrze), ale żeby mieć Baśniaki lub Orki trzeba by było losować. To wiązałoby się z ryzykiem na Zarazę i Imperium, a poza tym nie byłoby dużej szansy na Baśniaków i Orków, więc turnieje nie wyglądałyby tak jak wyglądają.

Jeśli się nie zgadzacie to wymyślcie coś innego, bo skoro można chociaż trochę ten unbalans poprawić (tak jak wyżej), to czemu nie?
Tomek

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » czw, 15 lip 2010, 20:19

Jak już wspomniałem na hamaku jestem totalnie za. Moja propozycja: gra bez bohatera, jak ktoś grał, to wie dlaczego...

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » czw, 15 lip 2010, 20:20

A o patencie z losowaniem baśniaków co sądzisz?
Tomek

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » czw, 15 lip 2010, 20:32

Myślę szczerze, że tak czy siak, za przeproszeniem :może z tego gówno wyjść... ale można by spróbować (chociaż nie wyklucza to istnienia orków i baśniowców w turniejach itd.) gdyby WBC było by takie jak W3 no to byłoby utrudnienie, ale lepiej dać takie coś: Najlepsze rasy - bardzo niskie zasoby średnie to średnie a najsłabsze to bardzo wysokie. Trzeba byłoby tylko zrobić podział.

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » czw, 15 lip 2010, 20:36

Jest jakiś pomysł z tym powalonym balansem wreszcie!

No tak, to powstrzymałoby baśniowców i zmniejszyłoby ich szanse trzymania kopalni od początku do końca mapy, ale dobry gracz mógłby się wywinąć i i tak zrobić swoje :P.

Komentować propozycje, dawać następne, może uda nam się coś wymyślić :P.

Może jakieś zakazy w rasach? "Baśniowce nie wolną tego i tego"... rozumiecie :P.
Tomek

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Pielagoroth » czw, 15 lip 2010, 20:42

Robienie tego typu podziałów nie ma sensu, ponieważ ustalenie tego byłoby bardzo ciężkie i wyszłyby z tego inne niezbalansowane rasy. Pomysł Tomka co do losowania dla graczy chcących zagrać orkami lub baśniowymi jest całkiem dobry jednak wydaje mi się, że będzie to równoznaczne z wykluczeniem tych ras. Raczej nikt nie będzie ryzykował mając szansę trafienia 1 na 8. Jak wylosuje się coś innego to będzie źle, bo granie bez taktyki jest trudniejsze. Admin na następny turniej chciał w ogóle je wykluczyć ale te losowanie też jest nie głupie.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » czw, 15 lip 2010, 20:46

To jest dobre, na pewno lepsze niż wykluczenie. Ja bym losował bo nie umiem grać dobrze wieloma rasami prócz tych wymienionych.
Tomek

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » czw, 15 lip 2010, 21:31

Może poprostu zrobimy turniej na losowych rasach.. tzn. wszyscy losują, to co się wylosuje tym grają do końca, albo losują na jedną bitwę itp.

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: miko » czw, 15 lip 2010, 21:41

Wiktom co do twoich zakazów... niby wloty też są zakazane ale znajdzie się zawsze jakiś kruczek ^^. Co do ras to hero wspiera niektóre rasy. Orkom daje kamień, trupom daje złoto na start, baśniakom złoto lub kamień a na 30 krychę... ciekawi mnie jakby wyglądał turniej z dowolnymi herosami bez narzucenia kupca i no rush timem do 5-10 minut zależnie od obserwacji rozwoju... ale jak mniemam innowacje niepotrzebne. Tak czy owak zaraza z pomocą plugawiciela jest dość niezła zależnie od poziomu. A rycek z pomocą królewskich palladynów i wyexpionymi niezastąpionymi kawalerzystami? Kupiec owszem pomaga rasom i ułatwia grywalność niektórymi.
Podsumowanie.
Zakazy tego i tego- NIE
Non hero or 1 lvl - TAK
Losowe rasy - NIE
Inni bohaterowie niż kupcy - TAK - czemu? - otwiera to kolejne 1000 możliwości i kombinacji. Możliwość zaskoczenia.
Ps. Jakby ktoś znał się na infie i umiał bawić się w plikach w wbc III dotyczących kosztów itp można pomyśleć o wydaniu "patcha" fanów. Redukujący bądź podwyższający koszty jednostek i statystyki.
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » czw, 15 lip 2010, 21:58

Jak już o takim patchu mowa... to zmniejszyłbym tępo szkolenia magów w imperium, oraz zmniejszył koszt hydr w zarazie.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości