Książki

O wszystkim niezwiązanym z grą WBC.
maiev
Chłop
Chłop
Posty: 16
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: maiev » śr, 3 gru 2008, 23:33

Potter był b. fajny, szkoda że się skończył. Sapek też jest niczego sobie, w ogóle Polacy mają fajnych autorów. A co do Tolkiena to powiem że strasznie mi nie przypadł do gustu. W miare fajna historia, ale on miał okropnie flegmatyczny styl pisania a ponadto spotkałem kilku fanatycznych wielbicieli Władcy i musze powiedzieć że byli strasznymi idiotami. Niestety. Ogólnie wg mnie jest to mocno przereklamowane.

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Louis EX » czw, 4 gru 2008, 16:40

Dlatego mówie, że film jest lepszy od książki bo ksiązka nie ma tej dynamiki jaka jest np. u Sapkowsiego.

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: aleksanderek48 » czw, 4 gru 2008, 17:55

ja nigdy bym nieprzeczytał książki co ma multum stron

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » czw, 4 gru 2008, 17:58

Miałem opowiedzieć coś o dziedzictwie. Już miałem streścić Eragona i Najstarszego, ale stwierdziłem, iż będzie to samobujstwo. Otóż Eragon to 15 letni chłopak z farmy blisko gór, jego ulubionym zajęciem jest polowanie w górach zwanych Kośćcem. Pewnego dnia znajduje on tam niebieski, błyszczący kamień. Zachowuje go w domu jego wuja, Garrowa, z którym mieszka wraz z kuzynem Roranem. Chłopak jest sierotą, nie pamięta swoich rodziców. Pewnego dnia kamień rozłupuje się, a z niego wychodzi małe zwierzątko. Jest to smoczyca. Eragon nazywa smoka Saphirą, to imię zaproponował mu podróżny bard, Brom. Eragon wychowuje Saphirę, szybko odkrywając, że może się z nią porozumiewać telepatycznie. W końcu Brom odkrywa tajemnicę Eragona, przychodzą też do doliny tajemniczy raz'zakowie, insektopodobne stwory. Chcą one odebrać jajo, jeszcze nie wiedzą, że się wykluło. Smoczyca zabiera Eragona daleko w góry, żeby zchronić się przed wyczutym niebezpieczeństwem. Raz'zakowie palą dom Garrowa i mordują go. Eragon przebywa u pobliskiej zielarki, poniewarz zranił się, siadając bez siodła na ostre łuski Saphiry. Dowiaduje się, co zaszło. Na szczęście jego kuzyn żyje. Jest on zakochany w córce żeźnika (XD), Sloana, jednak ten nie akceptuje tego związku. Eragon chce uciec z osady by ścigać razzaków i nakrywa go Brom. Okazuje się on jednak przyjacielski i niezwykle pomocny. Eragon ćwiczy z bromem Walkę a także magię - dwie rzeczy, na których najlepiej powinni znać się prawdziwi jeźdźcy, Brom wie, kim jest Eragon. Podczas pościgu raz'zaków naszych bohaterów spotyka wiele strasznych i niezwykłych przygód, m.i.: odwiedziny starego przyjaciela Broma i podsłuchanie rozmowy o podróży w głąb krasnoludzkich gór, półapka w jednym z miast. Niestety Eragon Ii Brom zostają złapani przez raz'zaków podstępem. Z opresji ratuje ich młodzieniec przedstawiający się jako Murthag. Brom umiera po krótkim czasie przez doznane rany. Saphira okazuje się niezwykle umiejętna w czarach, i zamienia kurchan Broma w prawdziwy kryształ, konserwując tym samym jego ciało przed zepsuciem.Eragon wraz z Murthagiem przemierzają pustynę, docierając do siedziby buntowników walczących z Królem Galbatorixem, jeźdźcem żądzącym mroczną pięścią zła. Eragon poznaje tamtejszych ludzi. Wkrótce dochodzi do wielkiego starcia. Dalej nie będę psół zabawy tylko zachęcam doczytania bo już więcej nie chce mi się pisać. Książka od nowości kosztuje jakieś 40 zł, tak samo część druga i trzecia. Miłego czytania!
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Administrator » czw, 4 gru 2008, 18:40

KL przeczytałem cały twój post (dokładnie) sm102

Zastanawiam się nad przeczytaniem..

Odnośnie Władcy Pierścieni mi tam się książka podobała. I uważam nawet, że książka była lepsza od filmu (moje osobiste odczucie). Jak się przeczytało najpierw książkę, a później oglądało film to film trochę traci na wrażeniach (wiem co się wydarzy, chyba też całą historię nie była pokazana w filmie, częśc wycięto).
Ale i tak to wszystko nie umywa się do Harrego Pottera sm101
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: aleksanderek48 » czw, 4 gru 2008, 19:29

ja ksiazek nielubie (poza telefoniczna sm02 ) wiec nieprzeczytalem tego calego dlugiego posta tylko zauwazylem ze "samobujstwo" napisales przez u otwarte :P

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Louis EX » pt, 5 gru 2008, 11:41

Bo oglądałeś tylko wersje telewizyjne. Wersje reżyserskie trwają dużo dłużej więc pozostawiają lepsze wrażenie. Krasnoludzki lord streścił Eragona a szkoda bo trochę straci na tym ktoś kto go nie czytał. Ale książkę polecam bo naprawdę warta przeczytania.

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » pt, 5 gru 2008, 15:19

Streszczenie ma też na celu zachęcenie do przeczytania całej książki. Pominełem dużo ważnych elementów więc dużo nikt nie straci. zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo zabujstwo fajnie nie?
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » czw, 30 lip 2009, 13:43

Teraz to wiele gatunków literackich się czyta, już nie tylko fantastykę ;) Brisingr przeczytany i strasznie się rozczarowałem, bo dużo gorszy niż eragon i najstarszy. Teraz czatuję na imperium, bo chyba właśnie tak będzie sie nazywała 4 część Dziedzictwa. I ogólnie to zacząłęm czytać moją pierwszą powieść grozy, Desperację S. Kinga. Tak jak chwalą tego pisarza i tę książkę, tak jest i w rzeczywistości! Jeszcze całej nie przeczytałem ale bardzo dobra i muszę powiedzieć, że momentami trzyma w napięciu sm26 Krew się leje, jest akcja, są trupy, nie wiem, czego więcej można chcieć :-D
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Moin
Czaszka Sarteka
Czaszka Sarteka
Posty: 172
Ulubiona rasa: Daemon
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Moin » czw, 30 lip 2009, 15:18

Brisingr zawiodl????!!!!!!!

Brisingr byl genialny zarowno jak Eragorn i Najstarszy!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości