Książki

O wszystkim niezwiązanym z grą WBC.
Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » ndz, 2 lis 2008, 22:52

Wiem, "w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcze wśród dzieci" no ale chyba są też tacy, którym zdaży się coś przeczytać dla przyjemności. Co przeczytaliście ciekawego? Ja najbardziej lubię fantastykę i mitologię. Oto moje ulubione dzieła:

Hobbit Tolkiena,
Conan (saga Roberta Howarda),
Iliada i inne dzieła Homera,
Dziedzictwo - początkowo trylogia, jednak w zamiarach saga dziedzictwo młodego pisarza Christophera Paolini'ego.

Książki które zamierzam przeczytać:
Władca Pierścieni słynna Tolkien'owska trylogia,
Wiedźmin Sapkowskiego

Najgłópsza książka w dziejach: Harry Potter. Jedynymi postaciami, które można znieść w tej idiotycznej książce to George i Fred, tylko oni wprowadzają tam trochę normalności. Ten Cały Hogwart to jakaś szkoła "z czterema ścianami :twisted: !" i wszyscy uczniowie są tam niebywale grzeczni, i wszyscy wszystkim za przeproszeniem włażą do dupska! Czytałem 5 częśi (sam się dziwię) i stwierdziłem, iż to jest zwykły duuuł dla idiotycznych dzieci przekonanych, że świat jest dobry. Spalić na stosie te pogańskie księgi!!! Wprowadzić święo palenia książek wprost z III żeszy, bylebyte książki wyszły z obiegu i nie zamulały młodzierzy gorzej, niż komputer!!!


Napiszcie, jakie ciekawe książki wy przeczytaliście sm04
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » ndz, 2 lis 2008, 22:53

*najgłupsza
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Administrator » ndz, 2 lis 2008, 23:31

Krasnoludzki Lord pisze:najbardziej lubię fantastykę i mitologię
Kurczę ja też sm102

Hobbit Tolkiena, *przeczytane
Władca Pierścieni słynna Tolkien'owska trylogia *przeczytane
Wiedźmin Sapkowskiego *przeczytane

Conan (saga Roberta Howarda) - jakoś nigdy mnie nie ciekawiły losy Conana
Dziedzictwo - początkowo trylogia, jednak w zamiarach saga dziedzictwo młodego pisarza Christophera Paolini'ego - Nie czytałem, ale chętnie się dowiem od Ciebie o czym jest sm101
Iliada i inne dzieła Homera, - znaczy wiem o co w tym chodzi sm101 Ciekawe, ale książki całej nie przeczytałem (to jest pisane wierszem sm03 ). Pewnie będę dokładnie przerabiał w liceum.

Krasnoludzki Lord pisze:Najgłópsza książka w dziejach: Harry Potter.
Mówisz serio? :shock:


George i Fred - akurat nie lubiłem tych postaci sm07

Krasnoludzki Lord pisze:Spalić na stosie te pogańskie księgi!!!
Czy ty czasem nie słuchasz Radia Maryja? sm03


A w książce Harry Potter chciałbyś oglądac jak wygląda polska szkoła? Eee to by popsuło klimat książki.
Właśnie fajny i ciekawy świat stworzyła pani Rownling.

Krasnoludzki Lord pisze:stwierdziłem, iż to jest zwykły duuuł dla idiotycznych dzieci przekonanych, że świat jest dobry
Podaj konkretny przykład. Zła tam nie brakuje chyba.

Tak mi się wydaje, że celem książki było oderwanie i zapomnienie o ówczesnym świecie niż pokazanie rzeczywistości na świecie.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » pn, 3 lis 2008, 15:04

Byćmoże. Sagę dziedzictwo rozpoczyna książka pt. Eragon, póżniej Najstarszy, 14'ego Brishingr, a potem się zobaczy ;)) Mi się Iliada podobała bardziej niż Krzyżacy Homer wogle fajne rzeczy pisze. A co do Pottera: Dla czego tylko w 7 części dzieją się "straszne" rzeczy? Dla czego Harry nigdy nie widział na oczy ściągi? Czy w hogwarcie nie ma żadnych zainteresowań poza szkołą i szachami czarodzieji? Dla czego nikt nie słucha muzyki w tej szkole? Dla czego haremu nie zdarzyło się powiedzieć jakiegoś naprawdę brzydkiego słowa? Bliżniacy dobrze zrobili, że uciekli z tej utopii! Przecież w tej szkole nie ma żadnych rozbojów ze strony uczniów! W dwójce w Pleszewie (w mojej szkole) co chwilę jest ktoś notowany, są masowe fale, wszyscy muwią łaciną podwórkową, i tak w każdej szkole jest. Ten Hogwart jest jakiś taki trochę zacofany i anormalny i potter też, Chociaż są też nauczyciele którzy mi przypadli do gustu: Wożny Filch i Snap'e czy jako,ś tam ten od eliksirów. Oni są spoko ;))
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » pn, 3 lis 2008, 15:05

Nie słucham radia ma ryja :lol: ale przypomniało mi się co się działo w Berlinie za czasów hitlera święto palenia książek ;)
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Administrator » pn, 3 lis 2008, 15:49

Krzyżacy - to też przeczytałeś. Kiedyś sam czytałem, ale nie doczytałem sm101
Krasnoludzki Lord pisze:Dla czego tylko w 7 części dzieją się "straszne" rzeczy?
W poprzednich częściach też występowały zabójstwa. Tylko po prostu nie są pokazane tak drastycznie jakbyś tego chciał

Krasnoludzki Lord pisze:Dla czego Harry nigdy nie widział na oczy ściągi?
Tak dużo to tych sprawdzianów nie było, pod koniec roku egzaminy. Dużo było zadań "domowych", pracy na lekcji (stworzenie eliksiru), rzucanie i wymowa zaklęc. Po prostu ściągi nie były potrzebne.

Krasnoludzki Lord pisze:Czy w hogwarcie nie ma żadnych zainteresowań poza szkołą i szachami czarodzieji? Dla czego nikt nie słucha muzyki w tej szkole?

A ta wioska Hogsmeade. Od czasu do czasu można było tam wyjśc. Poza tym to była szkoła zamknięta. Pomyśl jakbyś tam wyjechał to interesowałoby Cię coś innego poza magią, byś chciał ją za wszelką cenę poznac.

Krasnoludzki Lord pisze:Dla czego haremu nie zdarzyło się powiedzieć jakiegoś naprawdę brzydkiego słowa?

Jak to nie, wiele razy występuje: "Harry zaklął pod nosem". Występują przekleństwa, tylko nie są ukazywane wprost, wtedy dzieci nie mogłyby ją czytac, a to jest książka dla dzieci.


Krasnoludzki Lord pisze:Przecież w tej szkole nie ma żadnych rozbojów ze strony uczniów!
Jak to nie sm101 Chociażby Fred&George. Pojedynki na czary pomiędzy uczniami. A tak apropos to chciałbyś rozrabiac i wyleciec ze szkoły Hogwart i wrócic do swojej?




Tobie szkoła kojarzy się tylko ze złem. Jest wiele renomowanych szkół na których jest rygor, gdzie źle się zachowujesz,a co za tym idzie nie uczysz się to albo wylatujesz ze szkoły, albo nie zdajesz do następnej. Wiele szkół traktuje uczniów ulgowo. Do takich szkół nie należał Hogwart, za użycie czarów groziło wywalenie ze szkoły (czary=pięśc //na nasze czasy)
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Krasnoludzki Lord » pn, 3 lis 2008, 16:19

Hogsmite czy jak tam to tylko wioska z kilkoma gadgetami i słodyczami, zaklął pod nosem oni pewnie mieli na myśli "holera" albo coś takiego. Nie przeczytałem do końca krzyżaków bo bym tych flaków z olejem nie wytrzymał :) Jeszcze coś mnie dziwi: w Hogwarcie nikt nie kopci(fajek). No ale wiem, ta książka powstała, żeby oderwać ludzi od szarej rzeczywistości...
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Administrator » pn, 3 lis 2008, 16:26

No tak. Ale książka naprawdę ciekawa. Nigdy przy niej się nie nudziłem(jak czytałem), każdą stronę z zainteresowaniem sm101
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Louis EX » sob, 8 lis 2008, 18:22

Saga "Władcy pierścieni" była fajna ale wg mnie film jest lepszy. Za to polecam sagę Sapkowskiego. Czytałem już całą kilka razy i nigdy mi się nie nudziła. Po prostu genialna! sm10

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: aleksanderek48 » wt, 11 lis 2008, 21:35

moderator nie flood'uje - moderator podkreśla wartość słów :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości