Przyszłość multi

Przedstaw własny pomysł.
Awatar użytkownika
Mati6808
Licz
Licz
Posty: 75
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Mati6808 » ndz, 25 mar 2012, 18:19

http://www.remobo.com/download wydaje się być spoko :D

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: TomekW » pn, 26 mar 2012, 19:12

Oj, nie Remobo. Już wcześniej to sprawdzałem, teraz zobaczyłem znowu dla pewności. Tutaj nie ma możliwości robienia sieci. Nie ma żadnego czatu. Po prostu dodaje się użytkowników jako "friendsów", i wtedy mamy połączenie. To było by męczące, dodawać każdego z osobna do listy przyjaciół, żeby móc zagrać. Nowi musieliby prosić na forum każdego o dodanie, co też jest nieporozumieniem.

Trzeba znaleźć prosty program, najlepiej bez żadnej rejestracji i utrudnień jak hamachi.
Tomek

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Apollyon » wt, 27 mar 2012, 22:09

Jestem za przejsciem na game ranger i angielską wersja gry ponieważ gram tam w wbc3 od dłuższego czasu i jest o wiele prościej i konkretniej niż na hamachi . Dyskusje dotyczacze wbc eng 1.03.23 ucichly, cos jednak daje znaki by sie na to przeniesc w koncu . Na pewno urozmaici to rozgrywke i wprowadzi nowe zainteresowanie, na nowo przezyjemy gre w sieci w wbc. Alternatywnym rozwiazaniem dla mnie jest wykupienie tych 32 slotow na hamachi ale patrzac na to z perspektywy czasu hamachi jest bardzo problemowym programem gdzie co chwile trzeba cos naprawiac i byc moze sprawcą lagów gdyz do gry ponoć potrzeba tylko 256 kb polaczenia...co do comodo unite nie dziala mi ten program albo juz cos uleglo awari w trakcie gdy chcialem go testowac, co do wippen wgralem go ale nie mialem okazji stestowac .

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: TomekW » śr, 28 mar 2012, 14:49

Comodo Unite działa, jest sprawne i miażdży Hamachi oraz GameRanger liczbą funkcji, pojemnością na sieciach czy możliwościami administracji. Wszystko to za darmo, bez za przeproszeniem pie**olenia się z innymi wersjami gry, brakiem administracji (jak chcesz sobie poradzić z atakiem trolli na GameRanger? Psującymi gry, spamującymi... tam nie można nawet zrobić prywatnego kanału rozmów, o ile nie płaci się 80 dolarów rocznie, a jedyne "sieci" to są te 6 osobowe, które są już "grami". Trudność w porozumiewaniu się, umawianiu się na gry). Właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań co do Comodo, prócz domniemanej awarii, która jest tylko i wyłącznie spowodowana czymś u Ciebie. Nie działa ci sam program oraz strona Comodo Unite, nie wiedzieć czemu - mi i reszcie ludzi stykających się z tym programem wszystko działało. Nawet założyłem ci konto, lecz dalej były problemy. Poradziłbyś sobie jakoś z tym problemem i po sprawie.

Wg mnie to właśnie Comodo Unite jest przyszłością multi. Trzeba by było tylko nieco zaostrzyć rygory tam, gdyż wadą tego programu jest pewna łatwość w spamowaniu (możliwość zmiany czcionki itp.). Gdy jednak zaaplikuje się takiemu spamerowi bana 5 minutowego, potem godzinnego, a jeżeli to nie pomoże - do końca dnia (i konsekwentnie - do końca tygodnia, cały miesiąc.. rok...), to z pewnością na sieci będzie spokój. Można sobie pozwolić na takie coś, ponieważ z tego co mi wiadomo nie ma tam absurdalnego limitu osób na sieci, więc być może jedna osoba w te czy we wte nie będzie robiła różnicy. A pisanie specjalną czcionką mogłoby być np. nagrodą za jakieś miejsce w turnieju czy mistrzostwach - czyli otwierają się nam kolejne możliwości :).

Ułożyć specjalny regulamin pod to Comodo - i nie może być nic lepszego. Bo nie dość że za darmo, to jeszcze lepsze niż hamachi. Płatne hamachi.
Tomek

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Administrator » śr, 28 mar 2012, 20:08

Gameranger odpada z braku możliwości moderacji oraz ogólnego kanału do rozmów oraz dla graczy. Poza tym on nie działa jako program wolno-stojący, jak gg czy skype.
Chyba wkrótce rozpoczniemy testy programu Comodo Unite, bo dłużej nie może być takiego stanu, że wszyscy są rozproszeni, należy połączyć się w końcu. Jutro lub w piątek ruszą testy BETA tego programu wraz z regulaminem i całą sprawą techniczną oraz formalną.
Deklaracje dla Funduszu jak również cały Fundusz będzie wciąż ważny, zmieni się jedynie jego przeznaczenie, którym będą Mistrzostwa WBC 2012. Mistrzostwa są na tyle ważnym wydarzeniem, że będą potrzebowały finansowania, nie wiem jeszcze do końca, w jakiej postaci, czy dobrowolne składki czy wpisowe. Bo trzeba zebrać odpowiednią kwotę, by to wystartowało.

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Apollyon » śr, 28 mar 2012, 23:23

no mi i Kronosowi comodo unite nie dziala niestety, pewnie znajda sie jesczze jacys inni. Co do game ranger to nie rozumiem po co ten trolling Tomka w poniewaz mozna spokojnie przejac tam czat glowny gdyz nikt na nim nie pisze tak samo jak nikt tam nie gra w wbc ( przez tydzien testowania gdzie caly dzien i noc stal wlaczony pokoj do gry bylo 3 chetnych z czego jeden mial poprawna wersje gry) tak samo nie zauwazylem wiadomosci na czacie procz informacji o tym kto wszedl i wyszedl . Uwazam ze mozna spokojnie przejac ten czat tak jak polacy przejmuja filmiki na YouTube :) Jesli mialbym zmienic program na inny niz game ranger to wybralbym tuungle i tyle w tym temacie.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Administrator » śr, 28 mar 2012, 23:49

To takie problemy będziemy rozwiązywać, nie pozostawimy kogoś bez pomocy.
Można przejąć czat, ale nikt nie ma nad nim kontroli, przez co łatwo może zejść na psy. Taka samowolka nikomu nie służy.
Tunngle jest jeszcze bardziej skomplikowany, infejs się zdecydowanie różni. A my szukamy programu podobnego do hamachi.

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: TomekW » czw, 29 mar 2012, 12:22

Sam jesteś trolling. Moderacja czatu/kanału a przejęcie go to dwie różne sprawy. Ja jestem zupełnie poważny w tym temacie i po prostu trzeźwo na to patrzę - wszystko inne jak na razie odpada, pozostaje Comodo.

"Pewnie znajdą się jacyś inni" - poczekamy, zobaczymy, ale to mi wygląda po prostu na problem z waszym internetem, a konkretniej z routerem, o którym zresztą rozmawialiśmy. Jak na razie każdemu (oprócz was) Comodo śmiga.

GameRanger komuś tam też nie działało, bodajże Adminowi swoją drogą (ale ten program raczej jest skreślony przez brak moderacji, ogólne skomplikowanie i inne bolączki).

Poproś któregoś z tych swoich znajomych informatyków, niech ci skonfigurują ładnie wszystko na miejscu, żeby Comodo Unite i strona tego działały i będzie po kłopocie - wszyscy zadowoleni.
Tomek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości