Najsilniejsza teoretycznie rasa

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Kronos » ndz, 22 maja 2011, 14:24

Hmm myślę że nieumarli ze względu jak piel też spójrzcie na avatar :)
potrafią pokonać każda rasę z wyjątku chyba 2 rycerzy i orków
:cowboy:

Awatar użytkownika
Trugeck
Lunarion
Lunarion
Posty: 202
Ulubiona rasa: Wszystkiego po trochu, ale najmniej krasnale
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Trugeck » ndz, 22 maja 2011, 15:40

na dłuższą metę leśne elfy i baśniowe istoty a jeśli chodzi o szybki rush to demony, zaraza i undeady.
Admin fan :P

Szeryf
Thrall
Thrall
Posty: 5
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Szeryf » sob, 28 maja 2011, 13:40

Rycerze. Istniali na prawdę i wymordowali miliony non-chrześcijan. Jako że nie jestem katolikiem, ich bałbym się najbardziej. Ps. up: ile można?

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » sob, 28 maja 2011, 14:19

Jeżeli chodzi o rycerzy na realu to poczytaj trochę o wyprawach krzyżowych wojnie 1000-letniej wojnach Husyckich najazdach Mongołów i dowiesz się jaka była prawda o rycerzach .
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: SOLO LEE » sob, 28 maja 2011, 19:39

Seba Fallus 3 Wielki pisze:Jeżeli chodzi o rycerzy na realu to poczytaj trochę o wyprawach krzyżowych wojnie 1000-letniej wojnach Husyckich najazdach Mongołów i dowiesz się jaka była prawda o rycerzach .
Jak taki oczytany jesteś to może podziel się z nami tą prawdą o rycerzach :)

Szeryf
Thrall
Thrall
Posty: 5
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Szeryf » sob, 28 maja 2011, 22:31

Prawda jest taka że po tysiącu lat ile książek tyle wersji. A temat jest o teorii a nie o prawdzie. Ale też chętnie dowiem się tej "prawdy".

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » ndz, 29 maja 2011, 13:18

Najlepszym przykładem jest bitwa pod Azincourt . Armia Angielska składała się z 6 tyś łuczników i około 1000 ciężkozbrojnych rycerzy walczących pieszo. Armia francuska liczyła ok 20tyś ciężkozbrojnego rycerstwa i niewielką ilość kuszników . Rycerze nie chcieli słuchać dowódcy i ruszyli do szarży konnej na łuczników i ataku piechoty w centrum Angielskiej formacji nie pozwalając kusznikom wejść do akcji . Kawaleria została rozbita przez deszcz Angielskich strzał i w ucieczce zmieszała szyki piechoty. Pole bitwy było dość wąskie i pokryte potokami błota przez co rycerze ledwo mogli iść. Do tego zamiast ruszyć na całej linii frontu uderzyli tylko na Angielskich rycerzy będących w centrum odsłaniając flanki . Na flanki uderzyli łucznicy walcząc wszystkim co mieli pod ręką (młotami siekierami itd.) i wyrżnęli ciężkozbrojne rycerstwo do nogi gdyż nie mogło się poruszać w błocie i ścisku . Padło tylko 300 łuczników i 7 tyś francuzów. Reszta się poddała lub uciekła (przed ludźmi niższego stanu którymi gardzili :-D )
Dobrym przykładem jest też bitwa na moście Stirling gdzie 15 tyś szkotów uzbrojonych jak germańscy wojowie w starożytności wyrżnęli w pień 50 tyś Armie Angielską złożoną głównie z Rycerzy ponieważ kodeks (który obowiązywał tylko rycerstwo) nakazywał by pozwolić wrogowi na przeprawę i ustawienie szyków ,a Szkoci gdy Anglicy się przeprawili ruszyli na ich niegotowe do walki szyki i wyrżnęli ich do nogi. Ci co zostali po drugiej stronie mostu nie odważyli się przeprawić :D
O to prawda o rycerstwie.
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Szeryf
Thrall
Thrall
Posty: 5
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Szeryf » ndz, 29 maja 2011, 14:55

Ale niestety, w wbc3 nie ma szkotów ani francuzów :p.

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: SOLO LEE » ndz, 29 maja 2011, 17:25

Ciekawy artykuł na temat tej bitwy pod Azincourt którą przedstawił Seba F3W znajduje się na wikipedi oraz tutaj -> http://www.konflikty.pl/a,1794-1,Sredni ... wtory.html
Jest to wspaniały przykład zwycięstwa znacznie mniej liczebnie i jakościowo armi Angielskiej nad Francuzką. Chce zwrócić szczególną uwagę na to że łucznicy angielscy pochodzili z bardziej zamożnego chłopstwa i mieszczaństwa. Mieli oni nakaz od króla trenować strzelanie z łuku co niedziele po mszy. To oni byli głównym trzonem armi i dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, ukrztałtowaniu terenu i dobremu dowodzeniu rozgromili wielotysięczne oddziały rycerzy francuzkich zakutych w zbroje płytowe i ciężką jazdę. Wspaniała bitwa.

ps. url nie wyszedł. niech to ktoś poprawi.

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Najsilniejsza teoretycznie rasa

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » ndz, 29 maja 2011, 18:23

Trzeba przyznać że Anglicy dobrze wykorzystali teren i skład Francuskiej Armii. Ale mimo to głównym powodem klęski Francuzów było ich własne rycerstwo .
SOLO LEE pisze:Chce zwrócić szczególną uwagę na to że łucznicy angielscy pochodzili z bardziej zamożnego chłopstwa i mieszczaństwa
To prawda ale Francja i Anglia były monarchiami stanowymi gdzie bez różnicy czy chłop lub mieszczanin był bogaty czy biedny i tak miała znacznie mniejsze prawa od szlachcica (zwłaszcza we Francji gdzie zmieniło to się dopiero w czasie rewolucji 1789r)
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości