Turniej Świąteczny 2011r.

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Apollyon » wt, 27 gru 2011, 18:00

"Powyższe zasady dotyczą gry ponad 5min. Poniżej 5 min. gracz może zgłosić lagi na podstawie: tworzenia budynków, zabijania zwierząt oraz zabijania jednostek przeciwnika - bez konsekwencji.

&2: Orzeczenia - stosujemy wtedy, gdy osobę wyrzuciło lub pojawiły się nagle lagi, a osoba ta miała znacznie gorszą sytuację. Jeśli taka sytuacja wystąpi to wtedy nie stosujemy się do konsekwencji, tylko od razu orzekamy o zwycięstwie lub przegranej. Orzeczenia wydają sędziowie, można się skonsultować z obserwatorami. Na podstawie:

~ przewaga ekonomiczna - jeden gracz posiada mniej niż 3 kopalnie (0,1,2), natomiast przeciwnik posiada przynajmniej 12.

~ przewaga ekonomiczno-militarna - jeden gracz posiada 2x więcej kopalń i wojska niż przeciwnik

~ przewaga militarna - jeden gracz ma armie doszczętnie rozbitą, kilkanaście jednostek, natomiast przeciwnik posiada siły kilkakrotnie większe."

Odkad tu dolaczylem ( ponad rok temu ) wierzylem ze mam do czynienia z rozsadnymi ludzmi, ktorzy daza do zbalansowania gry w ten sposob aby kazdy mial rowne szanse. Dzis wiem 2 rzeczy : 1. Cokolwiek nie zrobimy wbc nie bedzie sprawiedliwe i zbalansowane, a najrowniejsze szanse sa wtedy kiedy nie ma zadnych ograniczen, bo jak mowi canga na 50 lvl hero ty masz 50 pkt i przeciwnik tez ma 50 pkt do zagospodarowania wiec co w tym nierownego. 2. Odchodze z wbc po incydencie nie respektowania wlasnych zasad przez ich tworców. Ja sie do nich dostosowalem i w nie wierzylem. Czujemy sie z bratem i obcokrajowcami, ktorzy wzieli udzial w turnieju oszukani i tyle. Bo nie mozna mowic o zadnym spadku formy, gdy nie mozna budowac budynku lub uzywac czarow. Turniej powinien byc wstrzymany, a nasze mecze rozegrane ponownie w normalnych warunkach. Nie ma to juz jednak najmniejszego znaczenia bo zniechecilem sie do takiego grania i odinstalowalem gre. Ave, grajcie sobie jak chcecie.

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Pielagoroth » wt, 27 gru 2011, 18:24

Mnie ciekawi to czemu wplątujesz w to obcokrajowców? Dlaczego oni się czują oszukani?
a nasze mecze rozegrane ponownie w normalnych warunkach
A kiedy będą takie warunki? Moja opinia od początku jest taka, że turniej powinien trwać dłużej żeby nie musieć się tak spieszyć z tymi walkami, ale Admin chce to rozegrać jak najszybciej. Nie rozumiem takiego działania skoro 95% ludzi biorących udział w turnieju ma wolne do końca roku. Chyba jedynym (?) wyjątkiem jesteś ty App ;)
Kompletnie nie rozumiem tych pretensji do zasad.
na 50 lvl hero ty masz 50 pkt i przeciwnik tez ma 50 pkt do zagospodarowania wiec co w tym nierownego
To samo można powiedzieć jeśli zamienisz lvl bohatera na każdy inny.
Szkoda tylko, że przez turniej chcesz kończyć z WBC. Ale tak to jest jak niektórzy przedkładają turnieje przed gry 4fun. A sporo osób taki robi, sporo.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Administrator » wt, 27 gru 2011, 18:45

Pierwszy zarzut nie będzie rozpatrywany. Dział propozycje w celu zaproponowania własnych zasad, zmian.
Czujemy sie z bratem i obcokrajowcami, ktorzy wzieli udzial w turnieju oszukani i tyle.
Obcokrajowcami? Chodzi ci o skargi Franka, że miał lagi u ciebie? O innej sprawie nie słyszałem, a że oni mają lekkie lagi to normalne z powodu dzielącej nas przestrzeni. Ale podczas ich walk nie stwierdziłem jakiś dużych opóźnień, lepszej sytuacji mieć nie mogli w takich okolicznościach.
Bo nie mozna mowic o zadnym spadku formy, gdy nie mozna budowac budynku lub uzywac czarow. Turniej powinien byc wstrzymany, a nasze mecze rozegrane ponownie w normalnych warunkach.
Budynki mogłeś budować i wiele innych spraw. Mamy system, który sprawdza lagi w postaci Lunariona, który jest używany do sprawdzenia czy są zadawane obrażenia. W waszym przypadku były one zadawane bez opóźnień. Też gracz nie może sobie w każdym momencie powiedzieć, że lagi miał i re-game - tutaj decyduje sędzia. Daliśmy wam czas na naprawienie tego. Turniej jest weekendowy i czas goni, nie można sobie pozwolić na czekanie kilka dni, tygodni, aż ktoś mecze rozegra. I na koniec powiem, że wasze lagi, to wasza sprawa, ja w tej kwestii nic nie mogę. A że ktoś u was ściąga, słucha radia internetowego, czy jest awaria - to wszystko mówiliście, to jest pech lub wina wasza.
~ przewaga militarna - jeden gracz ma armie doszczętnie rozbitą, kilkanaście jednostek, natomiast przeciwnik posiada siły kilkakrotnie większe."
Przewagi są stwierdzane bardzo rzadko, w praktyce nie wykorzystuje się, tylko w sytuacjach jasnych i klarownych. Chodzi pewnie o moją walkę z Krosnoem, w której każdy stwierdził łącznie ze mną, że była wyrównana pozycja, nikt nikomu nie zadał obrażeń dużych. Na środku to ja miałem przewagę przez całą grę, do momentu crasha Kronosa (ja 2 kopalnie, on 0). W momencie wyrzucenia nikt nie miał przewagi, a kto by to wygrał, to inna kwestia, bo może ja, może on. I tak poszedłem na ugodę, powiedziałem, że remis, zgodziłem się na pukntowany, choć to nei był normalny remis.

Podsumowując nie ma się o co spierać z FORUM, bo ono nie zawiniło. Może mieliście apety na wygraną, ale raz się wygrywa, raz przegrywa.

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Apollyon » wt, 27 gru 2011, 19:24

Ogladalem 2 walke i Kronos by to wygral za kazdym razem jakbyscie grali. Dostowujecie zasady zebyscie wy wygrywali. Sami bulwersujecie sie gdy macie lagi wychodzicie z gry po 1 minucie. Z Frankiem mialem male lagi i nie byloby lepszych warunkow ale to co sie dzialo z Qui gonem powinno byc przerwane. Tak samo mecze Admina z Kronosem. Kazdy by sie obrazil. Zawiodl nas internet i nic nie mozemy zrobic. Te mecze skonczyly by sie inaczej lub nie. Jednak turniej powinien byc anulowany bo na pewno nie byloby tak ze obydwoje zwyciezcy poprzedniego odpadaja tak szybko . Sam Admin pisales ze na obecnym poziomie szczegoly decyduja o wygranej. Lagi uniemozliwily gre w ten sposob ze to juz nie maly szczegol. Niemozliwosc zabudowy i czarowania oraz umieranie nieatakowanych jednotek i znikanie budynkow niewaidomo z jakiego powodu to juz nei male szczegoly , nie mowiac o micro...

Zgodziles sie na punktowany remis zamiast wygranej Kronosa co oznacza ze wygrales kolejny mecz dzieki lagom i zamiast 1:1 bylo 2: 1 dla Ciebie....ale laska z Twojej strony !

Nie ma sensu juz o tym pisac. Nie chce juz w to grac jak tak to ma wygladac. Nie mam zadnych propozycji poza nie ograniczaniem gry do jednego herosa. Bo i rasy nie sa rowne wiec i herosi nei musza byc rowni . W tej grze latwo pokonac waszych szamanow jednym czarem herosa, natomiast herosowi mozna wyssac mane harpia. Ale wy sie boicie ich tak ze wolicie ograniczac gre zamiast myslec. A to nic nie daje procz jeszcze wiekszego chaosu.

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Louis EX » wt, 27 gru 2011, 20:13

Od razu mówię, że nie będę się odnosił do walki Admina a Kronosem bo jej nie widziałem.

Gramy tutaj już długi czas i zaczynaliśmy od gry gdzie wszystko dozwolone. Okazało się, że są bugi związane z przedmiotami, bohaterowie robili się silni, nowi gracze nie mieli żadnych szans z tymi co grali dłużej. Nabijanie poziomu wykluczało z szybkiej gry nowych. Później graliśmy na tymczasowych. Znowu okazało się, że są tacy bohaterowie, którzy sprawiają, że nie trzeba w ogóle troszczyć się o jednostki. Doszło do tego, że ważne było który bohater jest silniejszy, bo wojownicy spokojnie radzili sobie z bazą. Czyli walka bohaterów rozstrzygała sprawę. Byli też inni bohaterowie, piromaci z nieskończoną maną dzięki pijawce, przywoławcze, którzy na początku tworzyli tyle jednostek aby spokojnie rozbić wroga w kilka minut, wojownicy z niewidzialnością, iluzjoniści itd. itp. Tak zrodził się pomysł aby grać kupcami, którzy sami w sobie nie uczestniczą w walce i co wymusza walkę jednostkami. Jeśli ktoś ma inny pomysł to proszę. Były już takie próby, jakoś nie bardzo wypaliły.

Co do turniejów to muszę stwierdzić ze smutkiem, że są zarzewiem konfliktów. Nie pierwszy raz gracze mają pretensję o to co się na nich dzieje, a to, że rasy nierówne albo zasady itd. Nie da się dogodzić wszystkim, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Był czas gdy turnieje trwały tygodniami, bo nikt nie wymuszał walk, czekaliśmy na inicjatywę użytkowników i wyglądało to tak, że tygodnie nie mogli zawalczyć bo "to" albo "tamto". Później wszyscy byli zmęczeni tym, że to tyle trwa. Z lagami tak samo. Ile razy się zdarzało, że ktoś widząc, że jego taktyka nie wypaliła zwalał na lagi i wychodził. Później druga osoba miała pretensje, że tamta wie jak grać itd. itp. I znowu jak to rozwiązać. Grać kilak razy? Ileż można? Widać obecne rozwiązanie też nie pasuje wszystkim. Ale jakie jest lepsze?

Jestem kolejny raz rozczarowany turniejem, tylko niesmak pozostał mi po nim. Niewiele osób jest zadowolonych, każdy ma urazę o to czy o tamto (i nie mówię tylko o Tobie App) Po prostu porażki nie są miłe i o ile w walkach normalnych nikt nie przykłada do tego tak wiele uwagi to na turniejach jest inaczej. Z kolei gdy nie ma turniejów to niektórzy się burzą, że nic się nie dzieje, ze nudno. Nie ma wyjście które zadowala wszystkich. Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Apollyon » wt, 27 gru 2011, 21:11

Mądrze piszesz Lex. Mysle ze pozostanie przy tymczasowych bohaterach lub no hero jest jedynym wyjsciem. Natomiast nie zgodze sie z tym ze takie straszne jest udostepnienie wszystkich herosow na powiedzmy 30 levelu. Gram tak od dluzszego czasu i na wyszstko jest sposob. Minotaur wojownik lub zabojca sprawi ze iluzjonista nie zaryzykuje wejscia do Twojej bazy, natomiast ty masz drozej od niego. Mozna uzyc harpi lub czaru do wyssania many herosowi czarodziejowi a na zbyt silnych hero wystarcza silne wieze startowe co wyklucza rush herosem. jest multum mozliwosci ktore na pewno sa ciekawsze niz granie caly czas tego samego na tej samej mapie. Cangaceiro pokazal mi chyba z 6 swoich strategi i prowadzilismy rowne boje. Czesto nei radzil sobie bo bylem czujny i nei pozwolilem mu wejsc do mojej bazy i mi ja przejac wiec przestal tak grac i szuka innych sposobow. Naprawde ciekawe walki. Zamienil mi ostatnio 12 smokow w gesi, mimo to wygralem.

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Louis EX » wt, 27 gru 2011, 21:49

Nigdy nie byłem zamknięty na inne rozwiązania. Nie twierdzę, że to co obowiązuje jest święte i nienaruszalne a inaczej grać nie można. Owszem nawet ja wolałbym zagrać inaczej od czasu do czasu. Jednak na sieci wbcfan3 panują takie zasady jakie są. Cieszyłbym się gdyby na innej sieci gralibyśmy tak jak mówisz. Chociaż jak mówię, może się okazać, że znajdzie się w końcu hero co bije wszystkich innych na głowę. O ile pamiętam miałeś taką sieć App. Nie musimy od razu rozdzielać się na tych starych i nowych. WBC jest na tyle rozbudowana grą, że możemy bez problemu grać na obu typach zasad i współistnienie dwóch takich sieci nie wpłynie negatywnie na naszą społeczność. O ile obie będzie integrować forum i gracze :D

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Administrator » wt, 27 gru 2011, 23:02

Z Frankiem mialem male lagi i nie byloby lepszych warunkow
Trafiłeś w sedno, u was też nie byłoby lepszy warunków ;) No co byś zrobił?
Lagi uniemozliwily gre w ten sposob ze to juz nie maly szczegol. Niemozliwosc zabudowy i czarowania oraz umieranie nieatakowanych jednotek i znikanie budynkow niewaidomo z jakiego powodu to juz nei male szczegoly , nie mowiac o micro...
Chłopie kłamiesz i to jawnie! Bo ja Lunarionem sprawdzałem, dmg było ok, a ty mówisz jakby była u ciebie najgorsza z możliwych lagowni, w co nie wierzę. Następnym razem filmik róbcie i się skończy.
Zgodziles sie na punktowany remis zamiast wygranej Kronosa co oznacza ze wygrales kolejny mecz dzieki lagom i zamiast 1:1 bylo 2: 1 dla Ciebie....ale łaska z Twojej strony !
Używaj że tych polskich liter chamie! :P (poprawiłem). Ja byłem za remisem niepunktowanym, bo to nie była normalna walka. Natomiast Kronos wyzwał mnie od tchórzy, to poszedłem na kompromis i zgodziłem się na Kronosa propozycję o punktowaniu tego.
Nie ma sensu juz o tym pisac. Nie chce juz w to grac jak tak to ma wygladac. Nie mam zadnych propozycji poza nie ograniczaniem gry do jednego herosa. Bo i rasy nie sa rowne wiec i herosi nei musza byc rowni . W tej grze latwo pokonac waszych szamanow jednym czarem herosa, natomiast herosowi mozna wyssac mane harpia. Ale wy sie boicie ich tak ze wolicie ograniczac gre zamiast myslec. A to nic nie daje procz jeszcze wiekszego chaosu.
Krytykować każdy głupi może, ale wymyślić na lepsze, to już nie ma nikogo. Brawo App, potwierdzasz tę tezę, sorry. Chętnie przeczytam twój kompletny projekt zmian, a wtedy z wielką przyjemnością go skrytykuje.

Louis, dobry post, może nawet Post roku?

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: EnZoOo » śr, 28 gru 2011, 03:59

Mądrze Lex napisał, nic więcej nie muszę od Siebie dopisywać, ponieważ mam takie same zdanie co czerwoni.
I skończmy tą bezsensowną rozmowę, to do niczego nie doprowadzi. Będziecie wymieniać się zdaniami, jak politycy w sejmie.
Załatwiajcie spory na pw, gg, hamachi, skype, ts, vt co tam tylko możecie, nawet fejs.

Zapewne będzie kontratak ze strony App, jeśli tak się stanie temat od razu zamykam!


PS. Panowie mamy jeszcze świąteczny nastrój, po co te spory, nie rozumiem tego, napięcie w domu? Nie wyładowywać tego na forum.

Jeżeli ktoś chcę się odnieść do tego co napisałem wyżej, pw, bo to nic do tematu nie wnosi.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2011r.

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » śr, 28 gru 2011, 14:09

Louis EX pisze:WBC jest na tyle rozbudowana grą, że możemy bez problemu grać na obu typach zasad i współistnienie dwóch takich sieci nie wpłynie negatywnie na naszą społeczność. O ile obie będzie integrować forum i gracze :D
Popieram :D
Chętnie zagrał bym na innych hero bo kupiec mi się już trochę przejadł ;) Może bym nawet wrócił do wbc :) ale na razie RTW mnie wciągnęło.
Ktoś kiedyś na tym forum zrobił podział klas podobny do tego z wbc2. Sam kiedyś z kumplem na podobnym podziale grałem i zabawa była przednia.Dobrze by było z pomocą forum wypracować coś takiego lub wykorzystać istniejący już podział (nie pamiętam czyi ) .To by przyciągnęło wielu graczy ;)
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości