Wbc II - rasa idealna?

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Wbc II - rasa idealna?

Post autor: miko » pt, 6 sie 2010, 16:24

Ja jestem fanatykiem mrocznych krasnali bo jest czasami rozgrywka bez gniazd :P Mi tam ich siła imponuje. Pogramy zobaczymy ja mówię o starciu golemów z konikami (golem kosztuje kamień a upgrade złoto metal i na końcu krychę) Więc na demony nie są aż tak skuteczne machiny :P Ale czy brązowy golem nie dałby rady demonowi? Tak samo kamienny dałby radę każdej innej jednostce. Potem jeszcze mogą dojść cienie po mitrilu bo kryształu nie używamy. Przeprowadzimy testy kl jak wrócę bo póki co to sucha gadanina a takie niespecjalnie obrazują rzeczywistość wbc II i ich przeliczenie limitu użyteczności itp :P Więc jeszcze chyba heros ma wpływ na poczynania.
Ps Do czystych demonów ciężko dojść :P
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wbc II - rasa idealna?

Post autor: Wojtku » pt, 6 sie 2010, 17:26

Powiem tak Mr.Krasnale to moja 2 po minosach ulubiona rasa, znam ją dobrze, i wiem, że demony nie mają szans w tym starciu. Wystarczy nam robić mass piekielniki + kamienne golemy. (wystarczy badanie do zasięgu, i najwyżej zbroi) Maszyny uciekają, a w przypadku piekielników i dział ogniowych ta właściwość wygasa. Kryształ, możemy zużywać właśnie na nie, będziemy mieć drobny problem z metalem, więc radzę nie robić żelaznych ani brązowych (max 2-3 brązowe do armi, przejmujemy kopalnie po drodze) Szybko możemy wyrobić limit nie przestawiając zbytnio produkcji na golemy produkujemy punkty zaopatrzeniowe. Szybko wyrobimy większą liczebność armii od demonów, a piekielniki łatwo pozałatwiają sprawę z jednostkami latającymi, i podatnymi na błyskawce. Możemy uzbroić armię w pare inżynierów, wypełniając nimi odrazu przejęte kopalnie. Jedna zasada w grze Dark Dwarfami na demony to trzymanie się w kupie. Warto przemieszać golemy z machinami, by nic nie zostało nieobstawione. No a co do początku, to powinniśmy zrobić na 2 poziomie handel, a bardzo łatwo wyrobimy z całą resztą. (popeiram pomysł z bohaterem dla rasy "jaki boh, taka rasa")

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Wbc II - rasa idealna?

Post autor: Krasnoludzki Lord » ndz, 8 sie 2010, 11:10

Dobra już nic nie będę mówił bo mógłbym i tu zaprzeczyć ale wiem że ktoś zaraz wyskoczy i znajdzie 1000 nowych sposobów na grę mr. krasnale vs demony. Ale czy wy uważacie, że demony są w ogóle takie lipne, czy tylko z mr. krasnalami nie mają szans?
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Wbc II - rasa idealna?

Post autor: miko » ndz, 8 sie 2010, 11:20

Demony nie są lipne :P Są bardzo szybkie mają wysokie wartości bojowe i jeśli ktoś chciałby się z nimi bić "siła vs siła" to nie ma chyba żadna inna rasa szans poza mr. kras. Demony są jedyną rasą w której nie trzeba kombinować. Przypomniał mi się pewien cytat : "Mądry ten kto starannie planuje ataki. Legionom potępionych taka wiedza jest zbędna bowiem ich siła przewyższa wszystkie taktyki" Mają harpię to fakt mają nielichego choć okropnie drogiego generała ale jego użyteczność to nie tylko przejmowanie budowli :P Wygnanie obejmuje żywiołaki, archonty, oraz inne demony. Sieją grozę na polu bitwy od początku do końca jedynym minusem są ich koszty ;P Potem jednak schodzą na równi kosztom innym rasom wtedy jednak mamy już kontry na demony. A co sądzicie o dwóch antagonistycznych rasach, ludziach i orkach. Czy te rasy mogą samodzielnie uzyskiwać inicjatywę czy lepiej gdy funkcjonują jako mięso obok właśnie takich kolosów jak demony i mroczne krasnale?
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Wbc II - rasa idealna?

Post autor: Krasnoludzki Lord » ndz, 8 sie 2010, 11:23

Orków siła w ilości. Ludzi właściwie też. Obydwie rasy są według mnie porządne i jak dla mnie nie odstają od demonów i mr krasnali, a jeśli tak to tylko trochę.
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Wbc II - rasa idealna?

Post autor: miko » ndz, 8 sie 2010, 11:41

Czyli na razie tak-
Koszta Siła Armii Właściwości Armii Łatwość obsługi Szybkość
Demon +- ++ +- ++ ++
Dark Dwarf -- +++ -+ -- --
Humanoid -- +- ++ -+ +-
Horda -+ -+ ++ ++ ++



Czyli dalej szukamy rasy perpetum mobile
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Wbc II - rasa idealna?

Post autor: miko » pn, 9 sie 2010, 11:48

A czy elfy możemy uznać za rasę idealną? Jakie elfy są najbliższe doskonałości? Leśni druidzi? Posłańcy Lunariona a może niszczyciele Mordariona? Jak wiadomo elfy są prawie bezbronne na starcie ze względu na morderstwo surowcowe, przez początek gry kryształ jest im potrzebny na potęgę. Ale czy w sojuszu z orkiem bądź krasnalem który kryształu nie potrzebuje rasy te byłyby w stanie samodzielnie tworzyć spójny front czy raczej funkcjonowały by jako defender surowcowy. Czy wysoki elf i jego strażnicy lodu o wysokiej skuteczności ataku są w stanie zastopować pierwszy szturm ras "raszujących"? Czy starożytni budowlańcy są aż tak bezbronni w wbc II? Poszukajmy teraz + i - elfów.
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości