Podstawowe informacje dla początkujących

Przeczytaj, jeśli chcesz dobrze grać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Administrator » wt, 18 sie 2009, 14:40

W tym temacie będziemy zamieszczać podstawowe informacje dla początkujących. Konkretne rady dla początkujących. Często nowym nie chce się czytać lub nie mają czasu na przeczytanie obszernych poradników. A w tym będziemy zamieszczać zwięzłe i treściwe rady.


1. Grając w rozgrywki wieloosobowe używamy klasy bohaterów: druciarzy oraz kupców, dajemy w umiejętności: Kupiec, Produkcja surowców(złoto, kamień, kryształ, metal). Gramy na bohaterach tymczasowych.
@do upartych: lepiej nie bierz innych klas oraz umiejętności innych niż podane. Taki hero z innymi umiejętnościami jest bezużyteczny oraz nie wykorzystywany podczas rozgrywek, biorąc takiego hero inni gracze mają olbrzymią przewagę nad tobą.

2. Od początku gry zapełniamy kopalnie robotnikami. Tworzymy kilka budynków (2,3) do tworzenia budowniczych oraz ich produkujemy. Wsadzamy ludzi do wszystkich kopalni jakie mamy. Jeśli gramy elfami to kupujemy badanie w twierdzy na starożytne ogniki. Przemieniamy ogniki na starożytne ogniki (produkują kryształ jak kopalnia).
@do upartych: Jeśli tego nie będziesz robił to będziesz miał mniej surowców, a co za tym idzie mniej wojska oraz budynków. I później będzie zdziwienie, że przeciwnik ma 80 jednostek, a ty tylko 5.

3. Od początku gry wyruszamy na podbój Etherii (czyt. mapy). Samym bohaterem na początku gry możemy wyjść z zamku i przejąć pobliskie kopalnie. Podczas tego manewru musimy uważać na hero, aby nie zginął. Największym błędem jest siedzenie w zamku i czekanie na armie.
@do upartych: Siedząc w zamku oddajesz mapę przeciwnikowi, a dobry gracz to wykorzysta i spokojnie z tobą wygra. Będzie miał więcej kopalni, więcej surowców, więcej wojska.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Krasnoludzki Lord » wt, 18 sie 2009, 16:21

Administrator pisze:2. Od początku gry zapełniamy kopalnie robotnikami. Tworzymy kilka budynków (2,3) do tworzenia budowniczych oraz ich produkujemy. Wsadzamy ludzi do wszystkich kopalni jakie mamy.
@do upartych: Jeśli tego nie będziesz robił to będziesz miał mniej surowców, a co za tym idzie mniej wojska oraz budynków. I później będzie zdziwienie, że przeciwnik ma 80 jednostek, a ty tylko 5.

3. Od początku gry wyruszamy na podbój Etherii (czyt. mapy). Samym bohaterem na początku gry możemy wyjść z zamku i przejąć pobliskie kopalnie. Podczas tego manewru musimy uważać na hero, aby nie zginął. Największym błędem jest siedzenie w zamku i czekanie na armie.
@do upartych: Siedząc w zamku oddajesz mapę przeciwnikowi, a dobry gracz to wykorzysta i spokojnie z tobą wygra. Będzie miał więcej kopalni, więcej surowców, więcej wojska.
A co, jeśli się gra np. leśnymi elfami? Tak będziesz bohaterem łaził po mapce, a ktoś będzie grał mr. elfami lub będzie legowisko zabójców jedna głupia jednostka i zasada złamana nie opłaca się latać po całej mapie hero może raz wyjść i to wszystko od czego są generałowie i jednostki? Równie dobrze można niszczyć takie kopalnie: brak korzyści dla przeciwnika oraz niewielki (ale zawsze) + dla ciebie :P
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Administrator » wt, 18 sie 2009, 18:02

jeśli się gra np. leśnymi elfami?
Dobra dopisze tam taktykę do elfów
Tak będziesz bohaterem łaził po mapce, a ktoś będzie grał mr. elfami lub będzie legowisko zabójców jedna głupia jednostka
A od czego masz jednostki? Mogą być do zwiadu i ochrony hero. Głównie chodziło mi tutaj o początek gry.
to wszystko od czego są generałowie
W późniejszej części gry tak. Na początku trzeba herem manewrować
Równie dobrze można niszczyć takie kopalnie
Ale najlepszym sposobem jest przejęcie jej i utrzymanie. Kopalnie te rozwalamy, które są blisko wroga i nie mamy szans na utrzymanie ich.

KL-u WŁAŚNIE PO TO PISZĘ TEN PORADNIK, ABYŚ SIĘ CZEGOŚ NAUCZYŁ. JEŚLI WIECZNIE BĘDZIESZ SIĘ Z CZYMŚ NIE ZGADZAŁ TO DALEJ BĘDZIESZ ZALICZANY DO TYCH SŁABSZYCH GRACZY!!!

ps. Później skasuje ten spam z KL-em sm04
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Krasnoludzki Lord » śr, 19 sie 2009, 14:22

Tak, ale tu chodzi o ten jeden szczęśliwy cios. Sam powiedziałem że niszczenie kopalni jest mniej opłacalne, ale zawsze jakieś wyjście. Jak wy gracie tak, że od razu pierwsze co, to 5 lvl twierdzy, to generała ma się praktycznie w pierwszych 4-5 min. gry. Mi ta wiedza nie potrzebna i tak nie mam zamiaru w przyszłości brać udziału w waszych grach.
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: aleksanderek48 » pn, 31 sie 2009, 22:06

ja zawsze przed gnollami uciekam, a jak gram elfami robie 5 twierdz, i w poznym etapie gry 4 usuwam

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Administrator » pn, 31 sie 2009, 23:26

Alek to już szczegółowe taktyki, tutaj tylko podstawowe info dla nowych osób.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Archimonde
Licz
Licz
Posty: 89
Ulubiona rasa: Wysokie elfy i baśniowe istoty
Lokalizacja: Frysztak polska
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Archimonde » czw, 8 paź 2009, 15:56

pragnę zauważyć że(w wypadku nieumarlych) chodzenie hero jest zbedne wystarczy mieć nekromancje poz 10 i możesz zrobić wampira(zanim nazbierasz many to nim łaź) którego nie szkoda (poza maną ale lepsze niż stracić hero)
Znowu papugi nimfy perliste się drą
carpe diem papugi o tym wiedzą

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Wojtku » czw, 8 paź 2009, 16:50

Do boha można dołączyć pare jednostek niskiego poziomu, i to jest chyba najlepsze wyjście... Duży zasięg i szybsze przejęcie... w późnym etapie lepiej robić generałów ale nieopłaca się bohem siedzieć w bazie i czekać do tego momentu...

Awatar użytkownika
Archimonde
Licz
Licz
Posty: 89
Ulubiona rasa: Wysokie elfy i baśniowe istoty
Lokalizacja: Frysztak polska
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Archimonde » czw, 8 paź 2009, 17:44

Wojtku pisze:Do boha można dołączyć pare jednostek niskiego poziomu, i to jest chyba najlepsze wyjście... Duży zasięg i szybsze przejęcie... w późnym etapie lepiej robić generałów ale nieopłaca się bohem siedzieć w bazie i czekać do tego momentu...

przecież mówiłem że dopóki nie masz many to łazic hero
Znowu papugi nimfy perliste się drą
carpe diem papugi o tym wiedzą

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Podstawowe informacje dla początkujących

Post autor: Wojtku » czw, 8 paź 2009, 20:23

Co do tej many to nic o niej nie wspomniałem... grając na boha 30 levl nieopłaca się wywalac pkt w czary i to jeszcze do 10 poziomu... a do tego inteligencja, by mieć wystarczającą ilość many... nieopłacalne. Dodając bohowi np. 2 wężoludów mamy pewość że w razie kłopotów najwyżej uciekniemy...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości