Podstawy gry

Przeczytaj, jeśli chcesz dobrze grać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Podstawy gry

Post autor: miko » śr, 22 lip 2009, 10:19

Może nie jestem zbyt dużym expertem w wbc ale co nieco już wiem i podzielę się z wami moją wiedzą.

Każda rasa jest inna ale jest kilka porad czysto uniwersalnych.
Buduj się w uporządkowanym szyku. Spontaniczna budowa szybko zaowocuje brakiem miejsca w bazie i niska produkcją.
Zbadaj dochód i umieszczaj robotników w kopalniach. Każdy poziom dochodu (+1 +2) sprawia że w kopalni pracuje jakby kolejny dodatkowy robotnik mimo osiągniętego limitu 8 robotników. Powiedzmy mam dochód +2 w kopalni produkcja z 8 robolami zatem kopalnia pracuje jakby w środku było 10 robotników.
Zabuduj mur i bazę. Nie buduj się podobnie do komputera czyli traktując wieżę jako kolejny budynek. Wieża to budowla umocnienie zadająca wrogom obrażenia zatem postaw na jednej solidnej linii obrony zamiast na 5 rozbitych po całej bazie. Wróg który dostał jeden pstryczek w nos na porządnej linii umocnień zastanowi się przed drugim szturmem.
Każda rasa ma jednostkę której siła góruje nad innymi jednostkami tej samej rasy. Np krasnolud ma władców run i berserkerów, mroczny elf ma czarnoksiężników itd itd... ważne jest aby budować jak najwięcej tych jednostek a nie np jednostki podstawowe, no chyba że stanowią trzon danej rasy.
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Podstawy gry

Post autor: Wojtku » śr, 5 maja 2010, 19:52

Czas odświeżyć temat... :D Miko, jaką jednostkę podstawową uważasz za trzon rasy? (obojętnie jakiej).

Sorry ale mnie to nurtuje :P.

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Podstawy gry

Post autor: miko » śr, 5 maja 2010, 20:30

W baśniowych się tych bubli używa tylko i to ten bubel stanowi siłę rasy :P
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Invis
Tańczący z mieczami
Tańczący z mieczami
Posty: 395
Ulubiona rasa: Rycerze
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Podstawy gry

Post autor: Invis » pt, 27 sie 2010, 19:16

Innym przykładem może być zaraza i ghule .

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: Podstawy gry

Post autor: SOLO LEE » pt, 27 sie 2010, 22:08

Odnośnie pierwszego postu w tym temacie:
ulepszenie dochód +1 w budynku to nie oznacza tyle co dodatkowy robotnik bo jeden robotnik daje +1 surowca na 5 sekund a ulepszenie +1 daje jeden dodatkowy surowiec na sekundę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości