Jak grać mrocznymi elfami

Przeczytaj, jeśli chcesz dobrze grać.
Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: Louis EX » pt, 23 lip 2010, 21:30

Nikt jeszcze nie napisał taktyki więc oto ona:

Będę przeplatał taktykę wyjaśnieniami, przydają się nowym graczom.

Mroczne elfy jak wszystkie elfy są rasą nieco wolniejszą na początku. Jednak jako jedyne elfy mogą przyzwać niewolników co jest dużym plusem. Niestety nie mają handlu co jest dużym minusem :)
Poradnik ma pokazywać jak grać w sieci jak i też w singlu ale głównie będzie opisywał grę w założeniu, że bohater jest kupcem itp.

Na początku budujemy 3 twierdze. Jeśli mamy bohatera z nekromancją to wypełniamy kopalnie kryształu, później, o ile starczy nam zombi to do kamienia. W głównej twierdzy budujemy 2 lvl wieży, w pozostałych uruchamiamy ciągłą produkcję ogników. Po wybudowaniu 2 lvl wieży kupujemy badanie "starożytny ognik" umożliwiające łączenie ogników. Po wykonaniu tego badania jak najszybciej łączymy ogniki, aż do osiągnięcia około 20 (minimum!) - 30 ogników. Po co to robimy? Każdy starożytny ognik wytwarza kryształ jak kopalnia co pozwala nam nie martwić się o ten najbardziej potrzebny mrocznym elfom surowiec. W międzyczasie budujemy kilka drzew do produkcji wojska i budujemy w nich piechurów (w 2-3 drzewach ciągła produkcja). Jest to tanie wojsko na obronę oraz na zwiad. Nie zabiera nam surowców potrzebnych na rozbudowę. Następnie zaraz po wykonaniu badania o ognikach budujemy 3 lvl twierdzy, a następnie runę manosa do produkcji czarodziejów. Budujemy kilka pustek, najlepiej przy wieżach - w końcu to budowle obronne. Kupujemy w nich badania dotyczące zwiększenia many dla czarnoksiężników oraz szybkość regeneracji owej many. Jeśli mamy dość kryształu to najlepiej od razu wykonać też badanie zwiększające obrażenia czarnoksiężników - również w pustce. To wszytko kupujemy równolegle - po to budujemy kilka tych budynków. Również natychmiast po wybudowaniu 3 lvl budujemy reformatorium i tak wykonujemy badanie horda niewolników. Po jego wykonaniu możemy przyzywać niewolników i pakować ich do kopalni co niezwłocznie czynimy. Pakujemy ich do wszystkich kopalni, na początku złoto i kryształ. W międzyczasie dobudowujemy kolejne drzewa do produkcji wojska. Ostatecznie powinno być ich minimum 10-12. Im dłuższa gra tym ich więcej. We wszystkich zapuszczamy ciągłą produkcję czarnoksiężników - naszej głównej jednostki. Możemy wybudować jedno gniazdo - feniksy przejmują kopalnie.

To chyba koniec tej części bazowej. Teraz takie bonusy ^^

Atakujemy czarnoksiężnikami, których najlepiej ustawić na nastawienie "magiczny napastnik" co sprawia, że sami będą używać zaklęcia "słup ognia". Czemu skupiamy się głównie na czarnoksiężnikach? Sami mają wysokie obrażenia, ponadto mają zaklęcia - co w połączeniu z badaniami daje nam 90 many i szybką jej regenerację. Sprawia to, że w grupie są oni bardzo trudni do rozwalenia.

Później powinniśmy wybudować 4 lvl wieży, zbudować gniazda 2 poziomu i produkować harpie - ich wyssanie many uniemożliwi przeciwnikom wyssanie many naszym czarnoksiężnikom - o ile przeciwnik posiada jakieś jednostki mogące wysysać manę.

Jeśli zacznie nam brakować złota - a tak powinno się stać - możemy budować kapłanki. Dobra jednostka i nie wymaga złota.

Aby podwyższyć limit armii budujemy pustki - to budowla obronna więc przydatna.

Opcjonalnie możemy produkować jednostki, które będą przed czarnoksiężnikami, jakie to już wybór własny - można zabójców - dostarczają czasem brakującego nam złota.

Czasami, zwłaszcza gdy walczymy z jednostkami mającymi jakiś zasięg, to wchodzimy po prostu czarnoksiężnikami we wrogą armię. Wtedy słupami ognia są oni traktowani - co kończy się najczęściej zniszczeniem armii przeciwnika.


Nie będę roztrząsał tutaj taktyk na mroczne elfy, oraz przypadków ras, przeciw którym trudno się nimi gra. To jest taki bazowy schemat jak nimi grać. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Koniec

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: miko » sob, 24 lip 2010, 11:38

Opcjonalnie możemy produkować jednostki, które będą przed czarnoksiężnikami, jakie to już wybór własny - można zabójców - dostarczają czasem brakującego nam złota.

Zabójca kosztuje złoto i z tym rzadko nam się zwróci. Bardziej opłacalne są szkielety lub pająki kapłanek. Szkielet odporny na pociski. Poza tym poradnik B.dobry .
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: ZZ5 » czw, 29 lip 2010, 00:46

te wszystkie taktyki tak ładnie wyglądają w teorii, tylko w praktyce często nie starcza zasobów żeby się wyrobić w takim tempie jak to jest opisywane.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: Wojtku » czw, 29 lip 2010, 09:55

Pfff xD Niektórzy próbowali - da się. Np. ja, no co to za problem wyrobić z prostym schematem... Umiesz grać już dobrze? Może nie... niektórzy dziwią się dlaczego zaawansowany przeciwnik ma już armię. EKONOMIA, GOSPODARKA, to jest klucz do sukcesu, zapchaj wszystkie kopalnie chłopami itd. dbaj o kontrole na mapie, a wszystko Ci wyjdzie. Wystarczą 2 serie kopalń po 3 poziomie i mamy z chłopami 22 złota/kryształu/kamienia/metalu na sekunde.

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: ZZ5 » czw, 29 lip 2010, 12:42

Nie uważam się za wybitnego gracza, ale wiem że w taki sposób jak jest napisana na taktyka to gówno zrobisz.

'zapchaj wszystkie kopalnie chłopami itd'

z tego najbardziej nie mogę :D

Gramy nieumarły kupiec, prawda? Ładujemy wszystko w charyzmę.
Czyli mamy 26 many :D i 71% szansy rzucenia czaru. Czyli jak od początku chcemy napychać kopalnie (miksturka daje wtedy chyba z 10 many) zakładając że coś jeszcze zrobimy i trochę many się nam zregeneruje +/- 70 many :D wyczarujemy czarny portal, kilka czarów się nie uda i mamy załóżmy 6 zombich. Jest to przewidziane w taktyce?

"Budujemy kilka pustek"

To również czysta teoria. Zakładając problem z kamieniem (bo na tym etapie gry mrocznymi, kryształów już nie powinno brakować) bedziemy sie męczyć z tym kupe czasu, zastanawiając sie czy lepiej zrobić kolejne runy, budować kolejne drzewa czy zrobić te pustki (wszystkie te rzeczy są przewidziane mniej wiecej na tym samym etapie tej taktyki).

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: Wojtku » czw, 29 lip 2010, 13:44

ojojoj :P GRASZ NA ANYM SCHEMACIE, WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE, Louis troche się pierdzielnoł, dajemy charyzmę, ale do 15, reszte w inteligencje też do 15 (30 levl) otrzymujemy 100% czarowania, więcej many na początku, itd. A jak nie mamy many... Nie pomyślałeś o czarnoksiężnikach przyzywających zombie, albo krematorium, w którym mamy niewolników, a "zapychanie kopalń" staramy się utrzymywać przez całą grę. Niszczenie kopalń neutralnycvh to bezsens, jeśli mamy w pełni 5 level wieży. Każdą przejętą kopalnie staramy się jak najszybciej zapchać... proste... a poza tym, to jest NAJLEPSZA TAKTYKA, i grając na nią obstawiłbym, że to TY gówno byś zrobił :) widać, że jeszcze nie widziałeś dobrej gry tej rasy. (dodam jeszcze pare kwestii) w Mrocznych Elfach opracujemy tylko Runę "magiczną" dzięki czemu mamy otrzymany dobry efekt. To co mówisz to tylko czyste podejrzenia, nie wszystko jest tu jaśnie opisane, nie każdy człowiek to "dobrze" zrozumuje. A z Elfami jest tak, że szybko z wojskiem nie ruszysz, musisz mieć dobrą gospodarkę, parę podstawowych jednostek, i możesz spokojnie się utrzymać do momentu, kiedy przyjdzie pod zamek pierwsza armia... itd. nie będe się już dłużej rozpisywał.

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: ZZ5 » czw, 29 lip 2010, 14:14

Ok, ale czarnoksiężników nie mamy od początku i mamy ich na tym samym poziomie co krematorium więc chyba lepiej ulepszyć regenracje many i przyzywać zombie niż pakować złoto w niewolników.


'jest NAJLEPSZA TAKTYKA, i grając na nią obstawiłbym, że to TY gówno byś zrobił '

To w jakim sensie przepraszam bardzo ona jest najlepsza? I do czego służ y jak nie do tego żeby pomóc np. mi?

Dobra gre mrocznych widziałem, na hamaku (dostaliśmy w dupe).

Właśnie o to mi chodzi że wszystko jest opisane ale w praktyce nie zawsze można pójść tą drogą.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: Wojtku » czw, 29 lip 2010, 15:21

Najlepsza TAKTYKA, a nie PORADA :) graj jak chcesz, to tylko zależy od Ciebie, co i jak pójdzie do przodu, lub do tyłu. Zawsze można iść w praktyce wyznaczoną "drogą" ale nie zawsze będzie to dobra droga. Preferowałbym nie badanie ani many ani niewolników na początek, tylko zrobienie 10 czarnoksiężników, i pilnowanie nimi bazy, a jak mana będzie git no to przyzywaj zombie i zapełniaj powoooliii kopalnie. A jak zombie będą to wyślij ich do złota, i nie żałuj na ulepszenia do niewolników. :)

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: Louis EX » czw, 29 lip 2010, 19:02

Grałem mrocznymi elfami nie raz i uwierz mi, że spokojnie starcza surowców na wykonanie tego wszystkiego tak jak napisałem. Jeśli chodzi o zombi to w 90% przypadków do się wyczarować 16 do kopalni na wszystkich miksturach. To wystarczy aby zapełnić kryształ. Kamienia akurat nie brakuje gdyż tracimy go tylko na twierdzę i później pustki. Złota nie brakuje do czasu budowy czarnoksiężników - na nic nie jest potrzebne - jedynie na niewolników ale to się zwraca :)
Badania w pustkach też są do wykonania bez problemu bo w tym czasie runa do budowy magów dopiero się robi zatem kryształu jeszcze jest dużo, ponadto do tego czasu powinnyśmy mieć kilka ogników - no i wypełnione kopalnie. Budujemy tylko jedną runę - resztę możemy robić później, jeśli nam są potrzebne.

Awatar użytkownika
Pur3viL
Szef EF
Posty: 658
Ulubiona rasa: Kobiety
Lokalizacja: Milanowek
Kontakt:

Re: Jak grać mrocznymi elfami

Post autor: Pur3viL » śr, 4 sie 2010, 12:17

Na początku może i kopalni nie zapchasz ale wyrobisz się z surkami jak dużo mr. elfami grasz ja zawsze daję rade
Obrazek
Robię mapy
Zapraszam na LoLa EUNE -ZjemCiPłatki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość