Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Przeczytaj, jeśli chcesz dobrze grać.
Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Administrator » wt, 25 maja 2010, 12:25

Zgodnie z zapowiedzią powstania serii poradników dot. jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Pierwsze i najważniejsze, nie ma rasy nie do pokonania. Każda ma swoje mocne strony i wystarczy je wykorzystać.
Cechy baśniowców: Liczebność, szybkość produkcji, słabość pojedyńczych jednostek, głównym surowcem potrzebnym do produkcji jest kryształ - to już wiemy co niszczyć :) Choć w walce z tą rasą należy się skupić na zniszczeniu wszystkich jednostek. Są właściwe dwie taktyki, warte użycia, tj. przejednostkowanie lub z wykorzystaniem taktyki (nie każda rasa posiada taką opcję).

Na początku zaprezentuje, jak grać Rojem. Walka tych ras to starcie mas jednostek, kto wyprodukuje więcej ten wygra. O tyle mamy lepszą sytuacje, że nasza rasa jest bardziej ekonomiczna, posiada też możliwość szybszej produkcji. Najlepiej wziąć Barbarzyńcę Druciarza. Od początku obstawiamy wszystkie kopalnie, najważniejsze to kamień i złoto, mamy możliwość bardzo szybkiego wypełnienia kopalni, dzięki szybkiej produkcji mrówek w mrowisku. Zanim zaczniemy przechodzenie na wyższe poziomy mrowiska radzę wypełnić przynajmniej najważniejszych 6 kopalń. W międzyczasie budujemy 3 budynki do produkcji łusek, budujemy je do czasu, aż będą dostępne katapulty. Ważne jest dobre użycie katapult, na nich będziemy opierać armię - strzelcy chronią je, jednostki walczące wręcz przed nimi. Teraz musimy tak zagrać, aby nie stracić jednostek strzelających, w odpowiednim momencie wycofujemy się jednostkami strzelającymi lub cały czas dosyłamy "mięso armatnie". Cały okres musimy mieć je przed sobą. I dzięki temu "strzelająca machina" dojdzie do bazy i ją zniszczy.
Nie bawimy się w wyssysanie, skupiamy się na produkcji kapłanów, którzy mają bardzo przydatny czar obszarowy, dobre wykorzystanie go może przesądzić o losach niejednej bitwy.
Istotna sprawa to kontrola kamienia, wykorzystujemy go na maxa, albo "towerowanie" lub produkcja budynków. Skorpiołaczki produkujemy, gdy osiągniemy Tv5.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Wojtku » wt, 25 maja 2010, 15:20

hmmm wydaje się zbyt proste, a jednak. Rojem i Baśniowcami gramy na zasadzie "plagi" czyli każdy próbuje kontrolować całą mapę- lepsza baśniowa istota. Ze względu na smoki (baśń.) mogą niszczyć kopalnie wroga albo szybko docierać do obszarów wymagających pomocy. I te właśnie latające dziadostwa :P mogą poniszczyć nam większą liczbę katapult. Obstawiając, że "eskortujemy" katapulty pod zamek wroga, obrońca może wykorzystać swoją szybkość, a my ją tracimy, albo katapulty. Taktyka owszem dobra, ale jeśli Baśniowiec wyszkoli 5-10 jednorożców i zrobi nam wlot w armię katapulty zostaną bez osłony. Rój owszem poradzi sobie z prymitywnym sience-fiction ale gdy to sience-fiction nie użyje taktyki. No chyba, że ktoś tu poda mi kontre na karzełki + smoki od tyłu + jednorożce w środku + respekt + trwoga (obstawiając, że mamy do czynienia z tier5).

Awatar użytkownika
Skip
Gornak
Gornak
Posty: 131
Ulubiona rasa: Elfy
Lokalizacja: Las Przeznaczenia
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Skip » wt, 25 maja 2010, 16:45

Nie rozumiem dlaczego zacząłeś od roju ^^ . Tak naprawdę rój musi się postarać i to bardzo aby ograć fey katapulty faktycznie im mocno przeszkodzą , ale warto pamiętać o smokach i pegazach którymi dysponują feye jeżeli damy radę je osłonić to przeciwnik będzie miał nielada problem z ich zniszczeniem i możemy szybko dotrzeć w ten sposób do zwycięstwa.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Wojtku » wt, 25 maja 2010, 17:37

PS.
Rój jest spoko i napewno dałby sobie radę ;) lecz jedyna wada roju to:
-Brak dobrej jednostki zwalczające cele powietrzne.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Administrator » wt, 25 maja 2010, 17:51

Na wstępie, to nie jest temat, która rasa jest lepsza, tylko jak walczyć.

Z tą taktyką "strzelającej machiny" chodzi o to, aby jednostki walczące wręcz były przed jednostkami strzelającymi, bez względu z której strony atakuje przeciwnik. Skarabeusze i kapłani mają nie dopuścić do zniszczenia katapult, poza tym, jak ktoś nam zniszczy kilka to nic się nie stanie, bo kosztują niedużo i szybko produkujemy następne, mamy przynajmniej 3 budynki do produkowani ich. I nawet jak jedna osoba rzuci się na nie, to w konsekwencji straci więcej, jeśli będziemy stale je uzupełniać.
Jedyną nasz kontrą na jednostki powietrze są skarabeusze i kapłani (wraz z czarem obszarowym), naszym celem jest zrobić jak najwięcej, zwłaszcza, że szybko się produkują.
Właściwie jednostki roju są równie szybkie, zatem jedynie umiejętności gracza będą odgrywały rolę, czy uda się przeciwnikowi zaskoczyć nas od tyłu.
Wojtku, stawiasz przede mną najcięższą taktykę baśniowych, czysto teoretyczną, nie spotkałem się jeszcze w całej mojej historii, żeby ktoś używał banshee, co dopiero jednorożców jeszcze równocześnie. Nawet myślę, że takie coś jest bardzo mało prawdopodobne. Bo jeśli ktoś zacznie produkować wojsko - innej możliwości nie ma, bo rój od razu atakuje - to wpada w tzw. głód kryształowy, który nie pozwala na towerowanie oraz produkcję wymienionych jednostek. Nawet jakby ktoś się uparł na nie, to straciłby znacznie na ilości wojska, jednorożec i banshee pochłaniają ogromne ilości kryształu.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: ZZ5 » śr, 26 maja 2010, 11:09

Ja rojem stosuję podobną taktykę, jednak z dodatkowym elementem.

Zanim jeszcze zaczniemy produkować kapłanów, mamy dużo kryształów do wykorzystania, w kaplicy melkora ulepszam regenarację many. Gdy już można szkolić kapłanów, szkolę normalne ilości do armii i do tego gdzieś z tyłu bazy zostawiam około 10 kapłanów. Są oni w stanie przyzywać spore ilości żywiołaków ognia co jest bardzo pomocne w zwalczaniu takiej rasy jak leśne istoty.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Wojtku » śr, 26 maja 2010, 14:46

Chodzi mi o to, Adminie, odbiorca musi być ^^ , że bardzo łatwo zrobić kontrę baśniowcami na take eskorty. A do poprzedniego posta : ZZ5 twoim zdaniem żywiołaki ognia są dobre na baśniowe istoty, podaj mi przykład.

Awatar użytkownika
gase-ball
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 43
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: gase-ball » śr, 26 maja 2010, 21:34

PS.
Rój jest spoko i napewno dałby sobie radę ;)

Proszę cie nie opowiadaj bzdur... Jeżeli uważasz że rój ma jakieś szanse to zagraj ze mną :) i myślę że to będzie koniec tego spamu

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Administrator » czw, 27 maja 2010, 00:05

Hehe.. mamy kolegę do skarcenia, przekonanego o wszechwładnej potędze baśniowych istot. Na pewno gra baśniowymi jest łatwiejsza, ale przy dobrze wykorzystanej taktyce roju nic nie stoi na przeszkodzie w pokonaniu ich.


Kolejna taktyka, tym razem barbarzyńców:

Najlepiej wziąć druciarza, potrzebujemy sporej ilości baraków i Tv4. Armie opieramy na barbarzyńcach - a dokładnie na przebijającej włóczni - od samego początku ich produkujemy, przynajmniej w 3 budynkach. W międzyczasie musimy robić psy wojenne na tyle, na ile pozwala nam ilość kamienia, by nie zakłócić towerowania oraz produkcji gniazd (pegazy). Skupiamy się maksymalnie na wykorzystaniu każdego surowca. Psy i pegazy stawiamy przed barbarzyńcami (nie ważne z której strony atakują). Teraz tylko odpowiednia gra jednostkami i jesteśmy w stanie pokonać baśniowe istoty.
Wcale nie musimy się skupiać na łupieżcach, możemy je zacząć używać, gdy opanujemy większą część mapy i będziemy mieć nadmiar surowców.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Wojtku » czw, 27 maja 2010, 07:24

Proszę cie nie opowiadaj bzdur... Jeżeli uważasz że rój ma jakieś szanse to zagraj ze mną :) i myślę że to będzie koniec tego spamu
Ech Gase... czy ty kiedykolwiek widziałeś jak ktoś gra rojem? Rój to jest uniwersum ma żywioły i fizyczne dmg. Po za tym harpie, oraz kapłanów którzy spokojnie rozwalą armie baśniowców... Trzeba wiedzieć jak grać, żeby wygrać, a nie wszystko stawiać na "mam lepszą rasę na pewno wygram".

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości