Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Przeczytaj, jeśli chcesz dobrze grać.
Awatar użytkownika
Skip
Gornak
Gornak
Posty: 131
Ulubiona rasa: Elfy
Lokalizacja: Las Przeznaczenia
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Skip » czw, 27 maja 2010, 11:51

Czyli rozumiem że jak gase dostałby rój a wróg fey to by się poddał ? No i takim właśnie torem myślenia dochodzimy do wniosku że coś jest w wbc niepokonane a tak nie jest..... ;)

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Wojtku » czw, 27 maja 2010, 12:14

Dodałbym, że zapewne udawał by lagi i kliknął alt + f4 mówiąc, że go wywaliło... A co do tej tezy o noobach co mówią, że baśniowce są słabe, bez obrazy Gase ale wg mnie 2 faza noobstwa to wyróżnianie Baśniowców nad każdą rasę, niestety tak nie jest, tutaj liczą się tylko umiejętności i taktyka. Wygraj z pro-gamerem grającym zarazą... wykitujesz każdą rasą nie posiadając umiejętności. U nas na forum oczywiście takich pro-gamerów nie ma ;) ale jest bardzo dużo dobrych graczy.

Awatar użytkownika
LordCan
Dark Rider
Dark Rider
Posty: 482
Ulubiona rasa: Minotaur
Lokalizacja: Kramkowo
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: LordCan » czw, 27 maja 2010, 12:39

Ja powiem tak Baśnowych może pokonać każda rasa jeśli tylko umie się nią grać, i dobrze rozegrać taktycznie, ponieważ siła baśniowych tkwi tylko w liczebności, no i przede wszystkim w łatwości z jaką się nią gra.
Obrazek

=KMO=

Awatar użytkownika
gase-ball
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 43
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: gase-ball » czw, 27 maja 2010, 20:39

Ciekawe w którym miejscu napisałem że Baśn to najlepsza rasa hmm... no nie wiem chyba muszę okulary kupić a tak btw może rój ma szanse wygrać tylko bardzo małe

Awatar użytkownika
Skip
Gornak
Gornak
Posty: 131
Ulubiona rasa: Elfy
Lokalizacja: Las Przeznaczenia
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Skip » czw, 27 maja 2010, 22:17

Nie pisałem że baśniowe są najlepszą rasą (no to chociaż na okularach zaoszczędzisz ^^ ) chodziło mi o to że takim torem myślenia dojdziemy do takiego a nie innego wniosku co do posta lc to w pełni się zgadzam. No dalej czekamy na kolejne "adminowe opwiastki" :p .

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: ZZ5 » czw, 27 maja 2010, 22:20

LordCan nie koniecznie

Przecież można ulepszyć te wszystkie jednostki do bardzo dobrych ( +100 expa, +10 do zbroi, +5 obrażeń dla skrzatów i karzełków, +6 do szybkości!!! i chyba cos jeszcze)

Rozwinięte baśniowe istoty są nie do zdarcia, zawsze z nimi mam najwięcej kłopotów.

Awatar użytkownika
Hunter
Champion
Champion
Posty: 312
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Hunter » czw, 27 maja 2010, 22:37

Popieram gase-balla ze basniowce > roj, tylko skorpiony kaplani maja szanse z karlami, do tego czasu roj powinien zniknac. Barbarzyncy tylko teoretycznie sa fajni na karly, bo przez swoja celnosc zawsze przegrywaja... a z biegiem czasu
karly sa coraz lepsze. Na mistrzostwach pewnie bedzie sporo basniowcow wiec admin bedzie mial szanse sie wykazac :)
Sensei Piela

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Administrator » czw, 27 maja 2010, 23:42

Gase stał się przez moment "wrogiem publicznym" tylko dlatego, że powiedział, że Baśniowe Istoty są nie do zdarcia (pokonania). Funkcjonuje od zawsze teza, podtrzymywana przeze mnie, że każdą rasą jesteśmy w stanie wygrać z każdą. Tego się trzymajmy.

Spojrzałem jeszcze dokładnej w temat: Rój w walce z Baśniowym i doszedłem do wniosku, że spokojnie jesteśmy w stanie prowadzić od początku gry. Wymaga to pewnego skupienia i dokładności. A polega to na tym:
Na samym początku robimy 3 mrowiska i 3 hale pochówków (łuski) - wykorzystujemy zombii. Nie robimy drugiego poziomu aż do wypełnienia pobliskich kopalń - w międzyczasie dorabiamy mrowiska i hale - mając ciągłą produkcję w każdym. Przechodzimy na 2 poziom, budujemy skarbeusze, mrowiska i hale dotąd aż zapełnimy całe pole zamku budynkami, dopiero wtedy przechodzimy na Tv3.
Dzięki temu mamy mnóstwo armii, więcej niż baśniowe istoty, ponadto armii silniejszej. Podkreślam, że baśniowe istoty tak szybko nie wyprodukują jednostek z racji drogich budynków, a tym ciężej będzie im to zrobić, jeśli stracą pobliskie kopalnie. Jest to bardzo ekonomiczna gra i trzeba wykorzystywać każdy surowiec i trzymać je na niskim poziomie.
Roboty przy tym jest, ale pokonać baśniowe... :)
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: Wojtku » pt, 28 maja 2010, 07:22

Popieram :P katapulty szybko wyeliminują każdą jednostkę naziemną, z tarczą skarabeuszy są nie do przejścia, a kapłani bardzo dobrze mogą wykorzstać także swoje czary. Można też zastąpić skarabeusze żywiołakami, daje to jakby mniejszy efekt obronny, ale daje kopa w ataku.
Wszystko zależy od tego, czy mamy taktykę, kontrolujemy kopalnie, a poza tym w roju jest jeszcze jedna umiejętność a dokładniej "GŁÓD", dzięki temu kontrolując wszystkie kopalnie na mapie (oprócz bazowych wroga) bądź wróg ma tylko swoje bazowe kopalnie, można mu je nieco opróżnić, efekt tego będzie taki, jakbyśmy baśniowej istocie usunęli dochód na 4 i zniżyli go do -4. Z tak słabą gospodarką nie będzie mieć szans.

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Cykl jak skutecznie grać przeciw Baśniowym Istotom.

Post autor: EnZoOo » pt, 28 maja 2010, 16:21

Co jak co ale mistrz baśniowych musi dać swój głos. No to tak. Skoro rozmawiacie rój vs baśniowa. Baśniowa moim zdaniem ma większe szanse.
Mówisz drogi Adminie iż baśniowa powoli się buduję ? Chyba mówiłeś to do nowicjuszy, nawet jeśli gramy na 10lvl. Baśniowa co prawda ma słabe jednostki, lecz siła jest w liczebności. Dodam iż można jeszcze ulepszać expa baśniowym. Pamiętajmy, że rój dużo jednostek latających nie ma, a także nie ma sporo jednostek które atakują latające. Gałęziaki spokojnie powalą skarabeusze w towarzystwie karzełków, lub wysłać na odwrócenie uwagi baśniowe smoki. Jeżeli chodzi o katapulty w roju, to wystarczy dobrze sterować baśniowym i się wygra z katapultami. Pamiętajmy że mamy jeszcze Pegazy, które sporo pomogą, a także jednorożce w małych ilościach. Jeżeli rój dojdzie do kapłanów, baśniowa już ma mniejsze szanse, lecz nadzieja jest w banshee, smoczkach a także w expie. Przypomnę, że Dęboludy jest to budowniczy, ale także dobra jednostka do walki w zwarciu. Dużo zależy od doświadczenia gracza, więc nie mówmy która rasa jest silniejsza.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości