Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Przeczytaj, jeśli chcesz dobrze grać.
Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: Administrator » pn, 12 kwie 2010, 18:59

Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?
Jakich jednostek używać, na czym się skupić, co budować?

W temacie tym będziemy zamieszczać taktyki, jakich powinniśmy używać w walce z przeciwnikiem.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: miko » pn, 12 kwie 2010, 20:13

Baja proste błędy ludzie robią... tylko łowców/duszki i druidów a na to orki mają kontrę... jeźdźcy nie są tacy źli i 30 dmg na orków mają...
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: Wojtku » wt, 13 kwie 2010, 07:54

miko pisze:Baja proste błędy ludzie robią... tylko łowców/duszki i druidów a na to orki mają kontrę... jeźdźcy nie są tacy źli i 30 dmg na orków mają...
Oraz bonus, przeciw orkom... a co do budowania to jak zawsze studnie, powiększą limit dodadzą złoto... Które wymienimy u handlarza na coś innego, jednostki to poleciłbym t.j. Duszki, łatwo nimi kontrolowac po mapie sprzydadzą się do likwidacji armii wroga (atak z 2 stron), Conajmniej 1 ent w armii (spowolnienie), trochę druidów i dośc dużo Driad. W odpowiedniej proporcji powinno wykastrowac się armię przeciwnika, powinno się także trzymac coś zasięgowego w tyle, jakby szamani chcieli podejśc zbyt blisko głównej armii. A tak ogólnie to najpierw najlepiej skupic się na szamanach...

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: miko » wt, 13 kwie 2010, 10:11

Właśnie w dmg już bonus do orków wliczyłem :P Duszki nie wiem czy są dobrym wyjściem. Snajperzy i orki z łatwością wystrzelają te niby coś latającego. Skłaniam się do driad bardziej i entów. Ale mówiąc szczerze to mało co orka na berku zatrzyma. Ork też ma harpie więc druidów można wykluczyć z gry.
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: Administrator » wt, 13 kwie 2010, 14:10

Tutaj elf nie będzie miał zbyt ciężko w początkowej fazie gry. Strażnicy Lasu, a później konnica spokojnie powinna co najmniej wyrównać stan posiadania mapy. A nawet dałoby radę zrobić tym szybki atak.
Właściwie Konnica Leśnych obejmuje wszystkie jednostki, oprócz szamanów. Na nich można zastosować kilka taktyk.
1) Samobójcze walki druidów z szamanami - liczy się kto więcej wyprodukuje czego.
2) Odpowiednie manewrowanie duszkami - unikanie błyskawic, atak z dystansu.
3) Enty + myśliwi - wiadomo spowolnienie, ostrzał i ucieczka myśliwych.
# A gdy dochodzi do połączenia armii, to już zdecydują umiejętności kierowania jednostek. W takich starciach warto wykorzystać zwrotność duszków i unieszkodliwić jak najszybciej szamanów.

Chyba najlepszą taktyką jest stosowanie wielu jednostek.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: miko » wt, 13 kwie 2010, 14:31

2 Harpie i walka szamanów jest druidobójcza :P duszki to orki i snajperzy za plecami a co do myśliwych i entów muszę pomyśleć :P
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: Wojtku » wt, 13 kwie 2010, 14:37

A tak ogólnie to po **** robić łowców... nigdy tego nie zrozumię... mają ino dużo HP i tyle, lepiej dać duszki- mięso armatnie ale lata, jest szybkie, duże dmg. I można zrobić tego o wiele więcej...

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: Pielagoroth » wt, 13 kwie 2010, 18:04

Nie polecam zbytnio robić łuczników na Orki. Ostatnio przekonałem się, że po ulepszeniu na strzały Orki są nie do zatrzymania dla Duszków czy Łowców. Z Druidami może się uda chyba, że przeciwniki zacznie robić sporo Harpii. Na taką sytuację można zrobić osłonę powietrzną dla Druidów w postaci tych Duszków. Hmm w sumie to sam nie wiem, kawaleria mnie nie przekonuje jakoś, słaba jest. Na pewno można robić Enty i zużywać kamień ale to też nie da przewagi. Powiem tak. Jeśli Orkami gra doświadczony gracz to Leśnymi musi grać naprawdę jakiś wymiatacz żeby wszystko ogarnąć.

2 Harpie i walka szamanów jest druidobójcza
Hehe hasło dnia :D
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: Wojtku » śr, 14 kwie 2010, 14:28

Pielagoroth pisze:Nie polecam zbytnio robić łuczników na Orki. Ostatnio przekonałem się, że po ulepszeniu na strzały Orki są nie do zatrzymania dla Duszków czy Łowców.

:P nie no Piel, w porę żeś się dowiedział :D Dla mnie to tylko duża ilość duszków + druidzi + 2-3 entów mogą coś zdziałać. Inaczej to chyba szans się nie ma... No można jeszcze dołożyć konnice na przód do wykastrowania Ogrów, Troli itd...

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Jak grać Leśnymi Elfami przeciw Orkom?

Post autor: Pielagoroth » śr, 14 kwie 2010, 15:35

Wojtku pisze::P nie no Piel, w porę żeś się dowiedział :D
No co ty ? Na pewno nie później niż ty :)
Czyżby? A jednak. ®

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości