Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: TomekW » śr, 4 sty 2012, 23:30

Postanowiłem się tym zająć. Jest to możliwe: sporo kombinowania, grzebania ale w końcu udało się: wyciągnąłem głosy z WBC2 i obecnie używam ich do spolszczania gry WBC3 (dubbing).

W przyszłości planuję zastąpić głosy nie będące w WBC2 głosami z innych gier (jak na przykład Wacraft 3) - aby spolszczenie było pełne.

BETA: GŁOS SYSTEMU (strzeż się! tytan wstąpił na ziemię!)

1. Pobieramy http://www.przeklej.pl/plik/gamespeech-xcr-003ai09gc6jo
2. Tworzymy kopię zapasową pliku GameSpeech.xcr (u mnie znajduje się on w C:\Program Files\PLAY\Warlords Battlecry III\Polish).
3. Zastępujemy ten plik plikiem, który znajduje się w linku wyżej.
JAKBY COŚ NIE DZIAŁAŁO - W CO WĄTPIĘ - WYSTARCZY ZASTĄPIĆ PLIK Z TEGO TEMATU KOPIĄ ZAPASOWĄ.
4. W opcjach gry - jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy - zmieniamy głos systemowy na Męski. Jest to tylko pusta nazwa, bo w rzeczywistości po zrobieniu tego głos systemu będzie żeński i po polsku, jak w WBC2. Jeśli zaś ustawiony będzie głos żeński, to głos będzie po angielsku.
5. Gotowe.

kekeke
Tomek

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: Administrator » pt, 6 sty 2012, 00:08

Dobry pomysł, zmiana wydaje się bardzo korzystna. Może pomóc nawet w rewolucji multi, ale o tym trochę później. Żeby ogólnie wprowadzić takie zmiany musiałoby to być coś kompleksowego, żeby naprawdę warto było ściągnąć, nie wiem czy same głosy są wystarczające, niech się wypowiedzą inni. Niestety nie może być to dobrowolna zmiana, ponieważ gra na innych "głosach" powoduje crashe, więc każdy musi mieć taką samą, a to trudne przedsięwzięcie. Czekamy na rozwój projektu, zobaczymy, co czas pokaże.
Ciekawy jestem czy da się spolszczyć angielską wersję i czy te zmiany powodowałyby crashe? To mógłby być naprawdę przełom.

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: TomekW » pt, 6 sty 2012, 00:14

Sprawa wygląda następująco: z tego co wiem kiedyś ktoś próbował, ale nieudolnie zamieniając całe pliki. Tymczasem pliki WBC to tak naprawdę archiwa zawierające kolejne pliki, a więc zamieniając np. pliki z językiem zamieniano także różne ważne dane, których zamieniać nie wolno.

Myślę, że dałoby się to osiągnąć, ale najpierw chciałbym w pełni przetłumaczyć wersję polską.
Tomek

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: EnZoOo » pt, 6 sty 2012, 03:01

Do tego trzeba trochę posiedzieć i doskonalić, można także zrobić testy beta że tak to nazwę, by sprawdzić czy faktycznie byłyby crashe.
Ogółem świetny pomysł :).
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: TomekW » sob, 7 sty 2012, 21:43

Crashy nie ma, Furion kilka gier tak rozegrał zanim ktokolwiek inny posiadał tłumaczenie Rycerzy (wstawiam w tym poście).

Graliśmy również 3vs3 - 4 osoby miały PL, 2 nie miały. Jeśli wszystkie osoby w grze będą miały te wersje to już nawet na logikę oraz fizycznie jest niemożliwe, żeby z tego powodu crashowało :).

UWAGA, UWAGA!

ZAMIESZCZAM: TŁUMACZENIE RYCERZY, ISTOT ZE ŚWIĄTYŃ, MROCZNYCH KRASNOLUDÓW, NIEUMARŁYCH ORAZ ZARAZY (zombie to jedyna jednostka z WBC2, przetłumaczyłem przy okazji Nieumarłych... ale tłumaczenie jest :.P)

Plik .RAR wypakować, zastąpić plikami z paczki pliki w folderze (dysk:\play\warlords battlecry 3\Assets\Sides) lub podobnym. W każdym razie Assets znajduje się w głównym folderze z grą.

Gdyby ktoś miał wątpliwości można zrobić sobie kopie zapasowe, ale jak dotąd nic nikomu nie szwankuje.

http://www.przeklej.pl/plik/glosywbc2-rar-003an99vg6jo

Paczka nie zawiera głosu systemu z WBC2: jest on do ściągnięcia (razem z opisem instalacji) w pierwszym poście.
Tomek

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: TomekW » sob, 7 sty 2012, 22:11

Uwaga!

Okazuje się, że przeklej to serwis dla lamusów i jest ograniczenie pobierania do 10mb.

Jako że plik waży ponad 20, wrzuciłem specjalnie dla Was na MEGAUPLOAD.

Wrzuciłbym na rapidshare, ale nie chce mi się zakładać konta. Oczywiście, jak ktoś płaci chore pieniądze za transfer na przeklej, może pobrać z linku wyżej. Ja jednak polecam pobranie z MEGAUPLOAD.

http://www.megaupload.com/?d=PWJIO6T8

Jeśli ktokolwiek wykryje błąd w tłumaczeniu jednostek (któraś z jednostek będzie mówiła nie to co trzeba, nie wtedy kiedy trzeba lub NIC gdy trzeba) zgłaszać się do mnie na hamachi oraz w PW na forum!

GG no re.
Tomek

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: EnZoOo » sob, 7 sty 2012, 22:44

Ściągnąłem i powiem tak:
- głosy się sprawdzają, jednak u zarazy ghul dalej mówi po eng.'
- Heros usuwa się co wyjście z potyczki(chyba że u mnie zaczął występować ten problem).
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: TomekW » sob, 7 sty 2012, 22:57

Nikomu się Heros nie usuwał jak dotąd.

Może nic nim nie grałeś jeszcze, albo źle zainstalowałeś WBC. Przecież to jest problem powszechnie znany, a że te pliki nie mają absolutnie żadnego związku z herosami i nie mają prawa nic tam psuć - to na pewno nie jest wina tłumaczenia.

Ghul u Zarazy nie został przetłumaczony tylko Zombie xD. Jednostki, których nie było w WBC2 zostaną przetłumaczone w przyszłości, z głosami z innych gier (Warcraft 3 zdaje się najlepszy).

Planowane tłumaczenie na za tydzień: Demony, Imperium.

WBC mam zainstalowane od kilkunastu lat, więc niemożliwe że coś zrobiłem, grałem własnie, ale ogarnę to po swojemu i dam radę /EnZoOo
Tomek

Awatar użytkownika
LordCan
Dark Rider
Dark Rider
Posty: 482
Ulubiona rasa: Minotaur
Lokalizacja: Kramkowo
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: LordCan » sob, 7 sty 2012, 23:41

Zapowiada się dość ciekawie ;) poczekam aż zrobisz całe tłumaczenie i zabiorę się za pobranie :P
Obrazek

=KMO=

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Projekt: Calkowite spolszczenie WBC3

Post autor: Pielagoroth » czw, 15 mar 2012, 22:42

No i projekt stanął w miejscu :( Tomek kiedy zamierzasz kontynuować jeśli w ogóle?
Czyżby? A jednak. ®

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości