Turniej Świąteczny 2012r. (zakończony)

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Turniej Świąteczny 2012r. (zakończony)

Post autor: Administrator » sob, 22 gru 2012, 15:45

Turniej świąteczny 2012r.
Obrazek
Panie i Panowie,
mam zaszczyt zaprosić Was na Turniej Świąteczny 2012r. po końcu świata! Wiem, że musieliście czekać ponad pół roku, ale myślę, że się opłaciło - znów mamy szansę się spotkać i rozstrzygnąć, kto jest najlepszy. Pamiętajcie, okazji już wiele nie pozostało, więc do dzieła! Wracamy do korzeni jest to trzeci turniej z rzędu organizowany w każde święta od trzech lat. Zachęcam do zapisów, spędzenia czasu ze społecznością wbcfan, rozmawiania, pośmiania się, pogrania oraz poogladania dobrych meczy. Każdy jest mile widziany! :)
Pozdrawiam
Admin


&2 Zasady
Zasady mistrzowskie
Ważniejsze zmiany:
Cały turniej na programie - Hamachi - Możliwe, że przed rozpoczęciem turnieju powstanie sieć hamachi dla 16 osób tylko dla nas. Udzielę więcej informacji w przyszłości.
Główna sieć hamachi: 057-794-093
bez hasła

Bohater: lv4 tymczasowy, klasa: kupiec, rasa: zgodna z graną rasą.

Szybkość gry: Szybsza prędkość gry
Czas rozejmu: 3min. 20s. ~ 5min. w grze
Remis: po 40min. ~ 1h w grze

Zmiana wybierania ras:
Dochodzi nowy tryb, więcej w &3 Rasy.[/b]

Bez dogrywek:
Będą zliczane dodatkowe punkty, które będą miały kluczową rolę w razie równej ilości punktów pod koniec fazy grupowej. Wszystko zależy od liczby opcji wyboru u przeciwnika z którym będziemy walczyć. Gdy przeciwnik ma 3 opcje wyboru, to walcząc z nim dostajemy 1 punkt, jeśli 2 mu zostały, to dostajemy 2 punkty, a jeśli 1, czyli nie mam wyboru, to dostajemy 3 punkty. W razie równej ilości punktów dodatkowych, punkty rasowe będą decydowały o awansie.

Sposób gry:
Dzielimy zawodników na 4 grupy po 3 graczy. Osoby, które zajmą pierwsze lub drugie miejsce przechodzą do dalszego etapu. Mecze w fazie grupowej są rozgrywane systemem do jednej wygranej. W drugim etapie uczestnicy grają:
A1 - B2
B1 - A2
C1 - D2
D1 - C2
Mecze będą rozgrywane do 2 zwycięstw, kto wygra, ten awansuje do Wielkiego Finału Mistrzostw WBC 2012.


&3 Rasy
Nowy system wybierania ras składa się z 2 trybów:
1) Walka tych samych ras. Z tych ras nie wybieramy, one są automatycznie ustalone.
Lista ras:
Baśniowe Istoty
Orkowie*
Demony
Wys. Elfy
Leśne Elfy
* Orkowie mogą wybudować i produkować szamanów tylko z jednego budynku.


2) Walka różnych ras
Wybieramy 2 rasy, którymi chcielibyśmy zagrać, rozgrywki będą toczone systemem rasowym. Tym razem każda rasa ma swój współczynnik punktowy i obowiązuje limit, którego nie możemy przekroczyć! Dopasowujemy 2 rasy, aby wszystko się zgadzało.
Mroczne Krasnoludy - 8
Barbarzyńcy - 8
Minotaury - 8
Imperium - 7
Rój - 7
Zaraza - 7
Nieumarli - 6
Mroczne Elfy - 6
Rycerze - 6
Ssrathi - 6
Krasnoludy - 5
Limit punktowy: 14 (czyli 14 jeszcze może być)

Przykład:
Wybieramy rasy: Krasnoludy, Ssrathi (z 1 punktu nie możemy wybrać)
Rozgrywanie meczu: Przeciwnik ma rycerzy i nieumarłych. To mamy 3 opcje: a) Rycerze, b) Nieumarli, c) Mirror
Jeśli wybierzemy a), a przeciwnik nam Krasnoludy lub Ssrathi, to gramy Rycerze vs Krasnoludy/Ssrathi
Jeśli wybierzemy b), a przeciwnik nam Krasnoludy lub Ssrathi, to gramy Nieumarli vs Krasnoludy/Ssrathi
Jeśli wybierzemy mirror lub przeciwnik wybierze mirror, to gramy rasami z grupy 1) Baśniowe Istoty
Orkowie
Demony
Wys. Elfy
Leśne Elfy
Sędzia wyznacza osobę, która pierwsza wybiera rasę, którą nie chce grać:
Ja: Leśne Elfy
Przeciwnik: Wys. Elfy
Ja: Baśniowe Istoty
Przeciwnik: Demony
Czyli gramy Orkowie vs Orkowie, bo ta rasa została.

Wybrane 2 rasy, którymi chcemy grać, przesyłamy do mnie na PW.
Wyślij wiadomość



&4 Sędziowanie
Przy każdym spotkaniu powinni towarzyszyć sędziowie. Zajmować się będą sprawnym przebiegiem, wyznaczaniem hosta, prawidłowościami oraz przestrzeganiem ustalonych zasad, wydawaniem decyzji (orzeczenia, warunki lagowe) oraz odkrywaniem mapy.
Walka może się odbyć bez sędziego, ale w razie jakichś wątpliwości/zdarzeń jest wysoce prawdopodobny re-mecz.
Każdy może się zgłosić na sędziego, wystarczy napisać do mnie wiadomość, na losowaniu zostaną ogłoszeni.


&5 Oglądanie
Każdy może zgłosić się po wejściówkę. Zasady przyznawania oraz zgłoszenia: przed meczem zgłaszamy swoją chęć oglądania, sędzia losuje, jeśli osób jest za dużo.
Obowiązywać nas również będą zasady oglądania: 1) wybieramy nazwę herosa i klikamy 2x |Dalej|. Jeśli ktoś doda choć jeden punkt, to może nastąpić wyrzucenie gracza, co również ma wpływ na przyznawanie dalszych wejściówek. Odkrywaniem zajmuje się tylko i wyłącznie sędzia. 2) Jeśli istnieje jakakolwiek przesłanka (przyjaźń wirtualna i bezpośrednia), to obserwatorzy muszą być na danym komunikatorze głosowym, aby zapobiec podpowiadaniu. 3) Dozwolone jest komentowanie pisemne, używamy do tego |ctrl + enter|.
Przypominam drugi raz, że za rozdanie choćby jednego pkt'u oraz wybranie jednostki Sędziowie mają prawo do wyrzucenia gracza. Za wniesienie rzeczy mogących wpłynąć na rozgrywkę jest bezwzględne wyrzucenie i zakaz 3-meczowy. Nie wolno również komentować pisemnie, nie używając team czata. Jeśli ktoś nie ma wprawy w używaniu tego kanału, niech lepiej nie komentuje, albo nie mówi strategicznych rzeczy.


&6 Filmy WOG
Będą nagrywane filmiki i umieszczane na youtube, aby później można było obejrzeć. Nagrywamy tylko najlepsze mecze. Na pewno nagram najlepsze mecze. Obiecuję, że będzie przynajmniej 3 nagrane filmikic :>


&7 Czas walk
26 - 29 grudzień 2012r.
Usilnie proszę, by czas w tych godzinach sobie zagospodarować, nauczyć się lub zrobić coś wcześniej, byście mogli spokojnie rozegrać swoje mecze. Jeśli komuś naprawdę nie będzie pasowało, musi zgłosić mi, wtedy rozegra swój mecz wcześniej lub w innych godzinach, dzień musi pozostać ten sam! Niestawienie się na mecz grozi przegraną.

Środa: 19-21 Losowanie + gry
Czwartek: faza grupowa
Piątek: 17 - 21 : faza grupowa, ćwierćfinały
Sobota: 17 - 21 : półfinały i wielki finał
Warto być, by pooglądać ciekawe i emocjonujące walki :)


&8 Skype
Obrazek
W godzinach rozgrywania turnieju będę organizował spotkania na skype. Kto będzie chciał dołączyć, pokomentować, porozmawiać lub po prostu pośmiać się, zapraszam :> O 18 będę dołączał chętnych do rozmów, wystarczy napisać na Hamachi - mój nick to Kolega Bosman. Tym razem będzie to regularne siedzenie, na pewno będę!


&9 Nagroda: Podczas losowania do turnieju (tj. najbliższa środa 19:00) zostanie ujawniona (będzie to nagroda rzeczowa lub pieniężna).
Obrazek


&10 Mapy
Cały turniej na Chaos Lysea.


&11 Sprawozdanie
W tym temacie będzie można zamieszczać sprawozdanie z dnia zmagań, zamieszczamy go pod koniec dnia. Jako, że jest obowiązek rozegrania codziennie przynajmniej jednego meczu i w danych dniach kolejnych faz rozgrywek, możemy złożyć wytłumaczenie, dlaczego nie rozegraliśmy meczu, dotyczy to obecności online (nieobecność musimy zgłosić wcześniej), np. byłem o tej do tej godziny, nie było sędziego czy przeciwnika, umówiłem się z przeciwnikiem na dzień następny na 8, coś w tym stylu, by nikt nie czuł się pokrzywdzony walkowerem, macie szansę się usprawiedliwić.
Zachęcam do pisania tego, jeśli ktoś nie chce się czuć pokrzywdzony wynikiem.


&12 Limit uczestników
Liczba uczestników została ograniczona do 12. Kto pierwszy się zapisze, ten będzie grał - bez powiększania do 16 osób.


Koniec zapisów: środa 26 grudzień 18:00
Losowanie: środa 26 grudzień 19:00 (na skype)
- pierwsze gry odbędą się zaraz po losowaniu.
Początek turnieju: środa 26 grudzień 20:00

Jeszcze raz zachęcam do regularnego spotkania od 17 i rozegrania meczy, aby każdy też mógł przyjść, pooglądać, pograć, ogólnie miło spędzić czas.
Zapisujcie się :)

Awatar użytkownika
Adrenalina666
Lunarion
Lunarion
Posty: 291
Ulubiona rasa: Wszystkie rushowe
Lokalizacja: Polska:)
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Adrenalina666 » sob, 22 gru 2012, 16:30

No nic, zapiszę się, może dalej teraz zajdę

#1
Wrogów lubię martwych, a miecze na ostro.

Obrazek
Bo śmierć... to tylko śmiertelny zastrzyk Adrenaliny. Nikt ci jej nie odbierze...

Pomogłem?, daj plusa(kciuk w górę)

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Pielagoroth » sob, 22 gru 2012, 16:52

Ja też się zapiszę.

#2
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » sob, 22 gru 2012, 16:59

A co mi szkodzi też się zapisze :D poćwiczyć trzeba bo dawno się nie grało

#3
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
przemkool
Lunarion
Lunarion
Posty: 232
Ulubiona rasa: WBC3 Wysoki Elf i leśny , Ork :) WBC2 Mroczny Kr
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: przemkool » sob, 22 gru 2012, 21:52

Przemyśliłem nad tą sprawą wpisuję się jednak

#4

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Kronos » ndz, 23 gru 2012, 14:52

Zapishuję się i ostro was zniszcze moimi taktykami :>.

#5
:cowboy:

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Administrator » pn, 24 gru 2012, 12:17

Zapisuje się.

#6
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Apollyon » pn, 24 gru 2012, 14:47

Zapisuję się :)

#7

Awatar użytkownika
Qui-Gon
Lunarion
Lunarion
Posty: 184
Ulubiona rasa: Każda
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Qui-Gon » wt, 25 gru 2012, 14:41

#8
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Turniej Świąteczny 2012

Post autor: Louis EX » śr, 26 gru 2012, 15:17

To ja też.

Żadnych numerków proszę mi nie dodawać!


#9

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości