Turniej Majów 2012r. (zakończony)

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Turniej Majów 2012r. (zakończony)

Post autor: Administrator » pt, 3 lut 2012, 12:31

Turniej Majów 2012r.
Obrazek

&1 Przedmowa
Wierzący lub niewierzący w kalendarz majów!
Po raz kolejny mamy szansę się spotkać w miłej atmosferze i pograć ze sobą. Przez ostatnie 2 lata w tym miesiącu były organizowane turnieje, co świadczy o wyjątkowości tego czasu, poprzednie turnieje wygrali Furion i Hunter, może ich też ujrzymy w nadchodzących zmaganiach. Mamy początek 2012 roku, jest on nagłaśniany jako koniec świata według starożytnej cywilizacji Majów, stąd nazwa. Ten obrazek przedstawiający władcę na tronie, to zwyciężca tego turnieju, przewidziany przez Majów. Przejdźmy do zmian, zasady walki są podobne z poprzednich zawodów, skorygowane zostały wartości niektórych ras, zobowiązałem się do umieszczenia wszystkich filmików zaległych do rozpoczęcia, jest nowa nagroda rzeczowa, mam nadzieję, że podtrzymamy poziom widowiska i oprawy, że będzie jeszcze lepiej. Tym razem będę ustalał codziennie 2,3 gry, aby można było przyjść o danej porze, może posiedzieć na skype, poogladać.
No i na koniec zostawiłem sobie bardzo ważną kwestię. Od kilku turniejów są wręczane nagrody rzeczowe oraz pieniężne dla zwyciężców, do tej pory wszystkie były sponsorowane przez Administrację forum. Z wielką przyjemnością usłyszałem, że Qui-gon ,gracz społeczeństwa wbcfan, chce nas wspomóc i ofiarować pewną kwotę na nagrodę rzeczową w tym turnieju. Jest to bardzo miłe, że gracze się troszczą o nasze forum i sieć. To dobra perspektywa dla dalszych losów tego miejsca. Wiem, że jest to bezinteresowne, ale postanowiłem nadać specjalne odznaczenie na okres tego turnieju, a mianowicie: 1) oglądanie walk bez ograniczeń, 2) możliwość wyboru walk, które będą nagrane (będę dawał propozycje)
Pozdrawiam Admin


&2 Zasady
Zasady mistrzowskie
Ważniejsze zmiany:

Bohater: lv4 tymczasowy, klasa: kupiec, rasa: zgodna z graną rasą.

Szybkość gry: Szybsza prędkość gry
Czas rozejmu: 3min. 20s. ~ 5min. w grze
Remis: po 40min. ~ 1h w grze


Bez dogrywek:
Będą zliczane dodatkowe punkty, które będą miały kluczową rolę w razie równej ilości punktów pod koniec fazy grupowej. Wszystko zależy od kolejności ras przeciwnika z którymi będziemy walczyć. Gdy przeciwnik ma 3 rasy, to walcząc z nim dostajemy 1 punkt, jeśli 2 mu zostały, to dostajemy 2 punkty, a jeśli 1, czyli nie mam wyboru, to dostajemy 3 punkty. W razie równej ilości punktów dodatkowych, punkty rasowe będą decydowały o awansie.

Sposób gry: Żeby lepiej przybliżyć, sposób jest podobny do Mistrzostw w piłce nożnej. Dzielimy 12 zawodników na 4 grupy po 3 graczy, losowanie odbędzie się w dzień przed dniem rozgrywek. Rozgrywamy mecz każdy z każdym, 2 osoby z każdej grupy przechodzą dalej. Dalej grają w ćwierćfinałach do dwóch zwycięstw, następnie półfinały do dwóch zwycięstw i wielki finał do 2 zwycięstw. Oto cały cykl:
Ćwierćfinały:
A1 - B2
B1 - A2
C1 - D2
D1 - C2
Półfinały:
A1/B2 vs C1/D2
B1/A2 vs D1/C2
Finał:
A1/B2/C1/D2 vs B1/A2/D1/C2


&3 Rasy
Wybieramy 3 rasy, którymi chcielibyśmy zagrać, rozgrywki będą toczone systemem rasowym. Tym razem każda rasa ma swój współczynnik punktowy i obowiązuje limit, którego nie możemy przekroczyć! Dopasowujemy 3 rasy, aby wszystko się zgadzało.
Orkowie - 11 *
Demony - 8
Mroczne Krasnoludy - 8
Imperium - 8
Wysokie Elfy - 7
Minotaury - 7
Rój - 7
Barbarzyńcy - 7
Zaraza - 6
Nieumarli - 6
Mroczne Elfy - 6
Rycerze - 6
Ssrathi - 5
Leśne Elfy - 5
Krasnoludy - 5
Limit punktowy: 21 (czyli 21 jeszcze może być)
* Orkowie mogą wybudować i produkować szamanów tylko z jednego budynku.


&4 Sędziowanie
Przy każdym spotkaniu powinni towarzyszyć sędziowie. Zajmować się będą sprawnym przebiegiem, wyznaczaniem hosta, prawidłowościami oraz przestrzeganiem ustalonych zasad, wydawaniem decyzji (orzeczenia, warunki lagowe) oraz odkrywaniem mapy.
Walka może się odbyć bez sędziego, ale w razie jakichś wątpliwości/zdarzeń jest wysoce prawdopodobny re-mecz.
Każdy może się zgłosić na sędziego, wystarczy napisać do mnie wiadomość, na losowaniu zostaną ogłoszeni.


&5 Oglądanie
Każdy może zgłosić się po wejściówkę. Zasady przyznawania oraz zgłoszenia: przed meczem zgłaszamy swoją chęć oglądania, sędzia losuje, jeśli osób jest za dużo.
Wejściówkę można uzyskać na shoutboxie, wystarczy napisać chęć uczestnictwa po starcie zgłoszeń.
Obowiązywać nas również będą zasady oglądania: 1) wybieramy nazwę herosa i klikamy 2x |Dalej|. Jeśli ktoś doda choć jeden punkt, to może nastąpić wyrzucenie gracza, co również ma wpływ na przyznawanie dalszych wejściówek. Odkrywaniem zajmuje się tylko i wyłącznie sędzia. 2) Jeśli istnieje jakakolwiek przesłanka (przyjaźń wirtualna i bezpośrednia), to obserwatorzy muszą być na danym komunikatorze głosowym, aby zapobiec podpowiadaniu. 3) Dozwolone jest komentowanie pisemne, używamy do tego |ctrl + enter|.
Przypominam drugi raz, że za rozdanie choćby jednego pkt'u oraz wybranie jednostki Sędziowie mają prawo do wyrzucenia gracza. Za wniesienie rzeczy mogących wpłynąć na rozgrywkę jest bezwzględne wyrzucenie i zakaz 3-meczowy. Nie wolno również komentować pisemnie, nie używając team czata. Jeśli ktoś nie ma wprawy w używaniu tego kanału, niech lepiej nie komentuje, albo nie mówi strategicznych rzeczy.


&6 Filmy WOG
Będą nagrywane filmiki i umieszczane na youtube, aby później można było obejrzeć. Nagrywamy tylko najlepsze mecze. Tym razem na pewno nagram najlepsze mecze.
1 - faza grupowa
1- ćwierćfinał
2 - półfinał
1 - finał
Powyższa ilość meczy na pewno, może więcej :>
Tym razem obiecuję, że do czasu rozpoczęcia turnieju wrzucę zaległe filmiki z 2 poprzednich turnieji, dodatkowo dodam 2 extra walki: Admin (Orkowie) vs Greg (Baśniowe), Furion (Nieumarli) vs Greg (Baśniowe)


&7 Czas walk
9 - 12 luty 2012r.
Usilnie proszę, by czas w tych godzinach sobie zagospodarować, nauczyć się lub zrobić coś wcześniej, byście mogli spokojnie rozegrać swoje mecze. Jeśli komuś naprawdę nie będzie pasowało, musi zgłosić mi, wtedy rozegra swój mecz wcześniej lub w innych godzinach, dzień musi pozostać ten sam! Niestawienie się na mecz grozi przegraną.

Czwartek: 19-21 Losowanie + gry
Piątek: faza grupowa
Sobota: 17 - 21 : faza grupowa, ćwierćfinały
Niedziela: 17 - 21 : półfinały i wielki finał
Warto być, by pooglądać ciekawe i emocjonujące walki :)


&8 Skype
Obrazek
W godzinach rozgrywania turnieju będę organizował spotkania na skype. Kto będzie chciał dołączyć, pokomentować, porozmawiać lub po prostu pośmiać się, zapraszam :> O 18 będę dołączał chętnych do rozmów, wystarczy napisać na hamachi. Tym razem będzie to regularne siedzenie, na pewno będę!
Wspomnę, że ostatnio udało się zebrać znaczną grupę osób, były różne atrakcje w postaci czytań opowiadań itd. W tym również planuje coś zorganizować.

&9 Nagroda rzeczowa do zdobycia - Słuchawki (forma: przesyłka pocztowa). Obrazek
Ale również do zdobycia wirtualne nagrody jak: ranga zwyciężców oraz 2tyg. slot na wbcfan3 (nie będzie dana osoba wyrzucana przez ten czas). Jeszcze raz dziękuje naszemu współsponsorowi tej nagrody - Quigonowi.


&10 Mapy
Cały turniej na Chaos Lysea.


&11 Sprawozdanie
W tym temacie będzie można zamieszczać sprawozdanie z dnia zmagań, zamieszczamy go pod koniec dnia. Jako, że jest obowiązek rozegrania codziennie przynajmniej jednego meczu i w danych dniach kolejnych faz rozgrywek, możemy złożyć wytłumaczenie, dlaczego nie rozegraliśmy meczu, dotyczy to obecności online (nieobecność musimy zgłosić wcześniej), np. byłem o tej do tej godziny, nie było sędziego czy przeciwnika, umówiłem się z przeciwnikiem na dzień następny na 8, coś w tym stylu, by nikt nie czuł się pokrzywdzony walkowerem, macie szansę się usprawiedliwić.
Zachęcam do pisania tego, jeśli ktoś nie chce się czuć pokrzywdzony wynikiem.


&12 Limit uczestników
Liczba uczestników została ograniczona do 12. Kto pierwszy się zapisze, ten będzie grał. Ale jeśli zapisze się 16 osób, to wtedy rozgrywki zostaną powiększone o te 4 osoby.

Koniec zapisów: czwartek 9 luty 18:00
Losowanie: czwartek 9 luty 19.00 (na skype)
- pierwsze gry odbędą się zaraz po losowaniu.
Początek turnieju: czwartek 9 luty 20:00

Jeszcze raz zachęcam do regularnego spotkania od 17 i rozegrania meczy, aby każdy też mógł przyjść, pooglądać, pograć, ogólnie miło spędzić czas.
Zapisujcie się :)

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: Apollyon » pt, 3 lut 2012, 12:47

Zapisuję się. Zapomniałeś mi domalować skrzydła Admin na tym portrecie, ale to nie szkodzi, czasami je chowam:)


#1

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: Pielagoroth » pt, 3 lut 2012, 13:00

A czy ta zasada wprowadzona przed ostatnim turniejem nadal obowiązuje?
Kolejna wzmianka do rasy orków, z powodu ich silności, zostało nałożone ograniczenie w postaci takiej, że możemy posiadać tylko 1 budynek do produkcji szamanów.
Skoro nie wspomniałeś nic o tym to chyba nie, ale wolę się upewnić.

Apol grunt to dobre samopoczucie :p


Uściśliłem /Admin.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 974
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: Kronos » pt, 3 lut 2012, 13:01

Zapisuje się, mam nadzieję że nie będzie lagów :P.


#2
:cowboy:

Awatar użytkownika
Adrenalina666
Lunarion
Lunarion
Posty: 291
Ulubiona rasa: Wszystkie rushowe
Lokalizacja: Polska:)
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: Adrenalina666 » pt, 3 lut 2012, 13:18

A, co mi szkodzi zapiszę się
(Pliss no edit!)


#3
Wrogów lubię martwych, a miecze na ostro.

Obrazek
Bo śmierć... to tylko śmiertelny zastrzyk Adrenaliny. Nikt ci jej nie odbierze...

Pomogłem?, daj plusa(kciuk w górę)

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: TomekW » pt, 3 lut 2012, 15:51

Jakie te słuchawki?

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: EnZoOo » pt, 3 lut 2012, 18:39

Słuchawki zwykłe :), nie takie co na obrazku :)
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: Louis EX » pt, 3 lut 2012, 21:09

TomekW pisze: Jakie te słuchawki?
to są słuchawki od walkmana z 1995 roku, które zostały znalezione na strychu prez Admina, podobno jedna słuchawka działa... co do drugiej nie ma pewności bo nie wiadomo gdzie jest, został sam kabel...


Zapisuję się również, trzeba pokazać, że ostatni turniej to była wpadka.


#4

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: Administrator » sob, 4 lut 2012, 22:27

Zapisuję się


#5

Awatar użytkownika
Qui-Gon
Lunarion
Lunarion
Posty: 184
Ulubiona rasa: Każda
Kontakt:

Re: Turniej Majów 2012r.

Post autor: Qui-Gon » ndz, 5 lut 2012, 09:35

Nie zapisuję się.
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości