Turniej Wielkanocny 2011r. (zakończony)

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Turniej Wielkanocny 2011r. (zakończony)

Post autor: Administrator » sob, 16 kwie 2011, 01:52

Turniej Wielkanocny
pt. "Król nie żyje, kto posiądzie tron?"
Obrazek

&1 Przedmowa
Życzliwi forumowicze!
Zbliża się przerwa świąteczna, a z nią czas na rozegranie kolejnego turnieju. Motto tego wydarzenia mamy w podtytule, oznacza to, że dalej nie wiemy kto jest najlepszy i ten turniej będzie miał duży udział w rozpoznaniu naszego świata multi. Przed nami wiele emocji, mam nadzieję, że sporo osobowości wbc dopisze na turnieju. Pewnie mamy swoich faworytów oraz czarne konie, czas pokaże, jak sprawdzą się nasze oczekiwania. Na pewno warto wziąć udział w turnieju z powodu dostarczenia nam niecodziennych emocji, a uwierzcie mi, jest niewiele rzeczy lepszych, jak wygrywanie, pokazywanie dobrych gier widzom. Każdy ma szansę spróbować, to nic nie kosztuje, a zyskać możemy sporo. Pamiętajcie, że o najlepszych graczach i walkach będzie się mówić. Jest sporo pretendentów do bycia królem, a dopiero w "lany poniedziałek" dowiemy się o nicku zwycięzcy.
Zachęcam jeszcze raz do wzięcia udziału :)
Pozdrawiam, Admin.



&2 Zasady
Zasady mistrzowskie
Ważniejsze zmiany:
Bez dogrywek:
Będą zliczane dodatkowe punkty, które będą miały kluczową rolę w razie równej ilości punktów pod koniec fazy grupowej. Wszystko zależy od kolejności ras przeciwnika z którymi będziemy walczyć. Gdy przeciwnik ma 3 rasy, to walcząc z nim dostajemy 1 punkt, jeśli 2 mu zostały, to dostajemy 2 punkty, a jeśli 1, czyli nie mam wyboru, to dostajemy 3 punkty. W razie równej ilości punktów dodatkowych, punkty rasowe będą decydowały o awansie.

Sposób gry: Żeby lepiej przybliżyć, sposób jest podobny do Mistrzostw w piłce nożnej. Dzielimy 12 zawodników na 4 grupy po 3 graczy, losowanie odbędzie się w dzień przed dniem rozgrywek. Rozgrywamy mecz każdy z każdym, 2 osoby z każdej grupy przechodzą dalej. Dalej grają w ćwierćfinałach do dwóch zwycięstw, następnie półfinały do dwóch zwycięstw i wielki finał do 2 zwycięstw. Oto cały cykl:
Ćwierćfinały:
A1 - B2
B1 - A2
C1 - D2
D1 - C2
Półfinały:
A1/B2 vs C1/D2
B1/A2 vs D1/C2
Finał:
A1/B2/C1/D2 vs B1/A2/D1/C2


&3 Rasy
Wybieramy 3 rasy, którymi chcielibyśmy zagrać, rozgrywki będą toczone systemem rasowym. Tym razem każda rasa ma swój współczynnik punktowy i obowiązuje limit, którego nie możemy przekroczyć! Dopasowujemy 3 rasy, aby wszystko się zgadzało.
Baśniowe Istoty - 16
Orkowie - 13
Wysokie Elfy - 9
Demony - 8
Minotaury - 8
Nieumarli - 7
Rycerze - 6
Mroczne Krasnoludy - 6
Władcy Zarazy- 5
Barbarzyńcy - 5
Mroczne Elfy - 5
Leśne Elfy - 5
Imperium - 4
Krasnoludy - 4
Ssrathi - 4
Rój - 4
Limit punktowy: 23 (czyli 23 jeszcze może być).

Przesyłamy na konto użytkownika: KitO - klik. Wejdę na to konto w czwartek o 18.00 21 lutego i przepiszę rasy. Kto do tego terminu nie poda, ten będzie miał je losowane - nie będę przypominał, kto nie podał, bo nawet nie będę tego wiedział.


&4 Sędziowanie
Przy każdym spotkaniu muszą towarzyszyć sędziowie. Zajmować się będą sprawnym przebiegiem, wyznaczaniem hosta, prawidłowościami oraz przestrzeganiem ustalonych zasad, wydawaniem decyzji (orzeczenia, warunki lagowe) oraz odkrywaniem mapy.
Każdy może się zgłosić na sędziego, wystarczy napisać do mnie wiadomość, na losowaniu zostaną ogłoszeni.


&5 Oglądanie
Każdy może zgłosić się po wejściówkę. Zasady przyznawania oraz zgłoszenia: przed meczem zgłaszamy swoją chęć oglądania, sędzia losuje, jeśli osób jest za dużo.
Obowiązywać nas również będą zasady oglądania: 1) wybieramy nazwę herosa i klikamy 2x |Dalej|. Jeśli ktoś doda choć jeden punkt, to może nastąpić wyrzucenie gracza, co również ma wpływ na przyznawanie dalszych wejściówek. Odkrywaniem zajmuje się tylko i wyłącznie sędzia. 2) Jeśli istnieje jakakolwiek przesłanka (przyjaźń wirtualna i bezpośrednia), to obserwatorzy muszą być na danym komunikatorze głosowym, aby zapobiec podpowiadaniu. 3) Dozwolone jest komentowanie pisemne, używamy do tego |ctrl + enter|.
Przypominam drugi raz, że za rozdanie choćby jednego pkt'u oraz wybranie jednostki Sędziowie mają prawo do wyrzucenia gracza. Za wniesienie rzeczy mogących wpłynąć na rozgrywkę jest bezwzględne wyrzucenie i zakaz 3-meczowy. Nie wolno również komentować pisemnie, nie używając team czata. Jeśli ktoś nie ma wprawy w używaniu tego kanału, niech lepiej nie komentuje, albo nie mówi strategicznych rzeczy.


&6 Filmy WOG
Będą nagrywane filmiki i umieszczane na youtube, aby później można było obejrzeć. Nagrywamy tylko najlepsze mecze. Tym razem na pewno nagram najlepsze mecze.
1 - faza grupowa
1 - ćwierćfinał
2 - półfinał
1 - finał
Powyższa ilość meczy na pewno, może więcej :>


&7 Czas walk
22 - 25 kwiecień 2011r.
Usilnie proszę, by czas w tych godzinach sobie zagospodarować, nauczyć się lub zrobić coś wcześniej, byście mogli spokojnie rozegrać swoje mecze. Jeśli komuś naprawdę nie będzie pasowało, musi zgłosić mi, wtedy rozegra swój mecz wcześniej lub w innych godzinach, dzień musi pozostać ten sam! Niestawienie się na mecz grozi przegraną.
Piątek: 18 - 21 : faza grupowa
Sobota: 18 - 21 : faza grupowa
Niedziela: 18 - 21 : ćwierćfinały i półfinały
Poniedziałek: 18 - 21 : półfinały i wielki finał
Warto być, by pooglądać ciekawe i emocjonujące walki :)


&8 Skype
W godzinach rozgrywania turnieju będę organizował spotkania na skype. Kto będzie chciał dołączyć, pokomentować, porozmawiać lub po prostu pośmiać się, zapraszam :> O 18 będę dołączał chętnych do rozmów, wystarczy napisać na hamachi. Tym razem będzie to regularne siedzenie, na pewno będę!


&9 Nagroda:
Tym razem do wygrania będzie podkładka pod myszkę z motywem fantasy. Po wyłonieniu zwycięzcy następuje proces otrzymania podkładki, na który składa się podanie danych adresowych. Oczywiście będzie zachowana pełna poufność. Przypuszczalny czas dostawy to około 1 tyg. - 2 tyg.

Obrazek


&10 Mapy
Podczas fazy grupowej obowiązuje Chaos Lyesa.
Podczas fazy pucharowej jeśli wystąpi zgoda obu graczy można zagrać na mapach: Chaos Arabic (udostępnię nową wersję, kopalnie na środku lv3 -> lv2), Chaos Kronos (też nowa wersja poprawiona).


&11 Sprawozdanie
W tym temacie będzie można zamieszczać sprawozdanie z dnia zmagań, zamieszczamy go pod koniec dnia. Jako, że jest obowiązek rozegrania codziennie przynajmniej jednego meczu i w danych dniach kolejnych faz rozgrywek, możemy złożyć wytłumaczenie, dlaczego nie rozegraliśmy meczu, dotyczy to obecności online (nieobecność musimy zgłosić wcześniej), np. byłem o tej do tej godziny, nie było sędziego czy przeciwnika, umówiłem się z przeciwnikiem na dzień następny na 8, coś w tym stylu, by nikt nie czuł się pokrzywdzony walkowerem, macie szansę się usprawiedliwić.


&12 Limit uczestników
Liczba uczestników została ograniczona do 12. Kto pierwszy się zapisze, ten będzie grał. Ale jeśli zapisze się 16 osób, to wtedy rozgrywki zostaną powiększone o te 4 osoby.

Koniec zapisów: czwartek 21 kwiecień 18:00
Początek turnieju: piątek 22 kwiecień 18:00
Losowanie: czwartek 21 kwiecień 18.00 (na skype)
- pierwsze gry może odbędą się zaraz po losowaniu.

Jeszcze raz zachęcam do regularnego spotkania od 18 i rozegrania meczy, aby każdy też mógł przyjść, pooglądać, pograć, ogólnie miło spędzić czas.
Zapisujcie się :)

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: Kronos » sob, 16 kwie 2011, 02:01

Zapisuje się :D


#1
:cowboy:

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: Apollyon » sob, 16 kwie 2011, 02:14

Zapisuje się !!! Skusiła mnie podkładka pod myszkę, która jest jednocześnie koszulką:)

#2

Poprawione z koszulką.
/A.

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: KKProgamer » sob, 16 kwie 2011, 07:50

Zapisuję się

( choć pewnie nawet do połówek nie dojdę xD )

#3
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
Qui-Gon
Lunarion
Lunarion
Posty: 184
Ulubiona rasa: Każda
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: Qui-Gon » sob, 16 kwie 2011, 10:29

Zapisuje się.

#4
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: Administrator » sob, 16 kwie 2011, 10:33

Zapisuję się, bo jeszcze miejsca nie starczy.

#5
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » sob, 16 kwie 2011, 10:49

Mam małą sugestie. Jak ktoś wybierze baśniaki to będzie mógł wziąć jeszcze jedną rasę (bo najmniej pkt to 4 a 16+4+4=24) a każdy powinien mieć 3 rasy ;)
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: Pielagoroth » sob, 16 kwie 2011, 11:14

Wydaje mi się, że Admin dał tyle punktów Baśniakom z premedytacją :>
Zapisuję się.

#6
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: EnZoOo » sob, 16 kwie 2011, 11:21

Zapisuję się :).

#7
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
Invis
Tańczący z mieczami
Tańczący z mieczami
Posty: 395
Ulubiona rasa: Rycerze
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Turniej Wielkanocny

Post autor: Invis » sob, 16 kwie 2011, 13:23

Zapisuję się , ktoś musi was skarać ;)

#8

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości