WBC4?

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: Pielagoroth » wt, 24 sty 2012, 19:33

Wiadomo w jakim stadium rozwoju jest ten twór? Inicjatywa jest ciekawa jako, że ciężko jest liczyć na oficjalną kontynuację serii. Takie coś musi być jednak dobrze przemyślane i ciężko mi narazie cokolwiek powiedzieć mając tak szczątkowe dane. Zmiany wydają się być niezwykle drastyczne i żeby przyzwyczaić się do nich potrzeba będzie sporo czasu. Bez dobrej oprawy graficznej też nic z tego nie będzie, więc póki grafika nie znajdą wdrażanie tego sytuacji WBC nie poprawi.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: Apollyon » śr, 25 sty 2012, 11:01

Ostateczna wersja ma pojawić się w tym roku. Jeśli chodzi o grafikę to budynki czy jednostki przeniesione z innych części wbc wyglądają normalnie, natomiast te które próbowano stworzyć lub przenieść z innych gier to trochę lipa. Zmiany będą tak jak mówiłeś drastyczne, ale gdyby miało powstać WBC4 z taką samą grafiką (Bo nie wyobrażam sobie 3D) to czy nie chciałbyś oprócz nowości aby grało się inaczej ? Testuje wersje beta tego i powiem Ci, że najsilniejszą armie tworzy się z zaskakujących jednostek. Jeśli da się zbalansować WBC to Ci ludzie są tego najbliżej. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w finalnej wersji. Na pewno będzie to dobry sposób na zabicie nudy ale czy coś więcej? - trudno mi w tym momencie powiedzieć.

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: Pielagoroth » śr, 25 sty 2012, 16:51

Apollyon pisze:Ostateczna wersja ma pojawić się w tym roku.
A coś dokładniej da radę się dowiedzieć? :p Wiesz mamy dopiero styczeń, więc warto byłoby wiedzieć chociaż czy w 1 połowie roku czy w 2 xd

Może to być ciekawe, ale bez pełnej listy zmian nic powiedzieć się nie da. Oczywiście oczekuję różnic w stosunku do poprzednich wersji, ale żeby to miało ręce i nogi. Już mi się nie podoba pomysł próby dodawania budynków z innych gier. Zaraz zaczną dodawać jednostki i inne elementy i może się okazać, że w znacznej części to już nie będzie WBC :p Już pomijam graficzny aspekt, bo z tym chyba będzie najgorzej. Ale bądźmy dobrej myśli może coś z tego będzie. Osobiście jednak nie bardzo łudzę się, że zastąpi to WBC3 na naszych sieciach. Tak jak mówisz - sposób na zabicie nudy, może kampania będzie ciekawa, ale chyba nic ponadto.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: TomekW » śr, 25 sty 2012, 23:23

Słyszałem o tym modzie już jakiś czas temu, niezbyt mnie zainteresował.

Swoją drogą to jest też po części zlepka już dawno temu "wypuszczonych" nowych zasobów do WBC (widzę na screenie tilesety do edytora, które sam posiadam).

Przyłożyć się? Pewnie że można. Ale kto tu cokolwiek umie? Nikt nie umie programować, grafiki również.

Co powinno się robić z WBC? Na pewno nie dodawać jednostki z innych gier. Powinni próbować załatać bugi a nie wypuścić nowe. Ujarzmić crashe.

Mimo to mod jest jak na razie chyba najlepszym. Nawet w tak wczesnej fazie produkcji. Mod, który jest najbardziej znany to jakiś shit z nowymi rasami wyglądającymi graficznie jakby żywcem wyjętymi z Pasjansa Pająka.

Jestem dobrej myśli. Ale na 98,5678% ten mod nie będzie na naszej sieci standardem, a na 67,43% będzie w nim tyle bubli (przerost ambicji) i niedopracowanych rzeczy, że głowa boli. Chociaż wiem, że to jest jeden z ambitniejszych modów jak na razie.

Ostatnio widziałem fajniejszy projekt zagraniczny (chociaż nie wiem czy nie utknął w martwym punkcie) w ktorym z kolei mieli świetnego grafika - chcieli robić grę na silniku WBC, ale coś innego, od zera. Zupełnie nowe jednostki, rasy :).

Chyba aż "otrzymam" tego moda od twórców ściągając jego wersję testową.

Proszę, tutaj możemy skontaktować się i otrzymać wersję testową prosto od twórców:
http://the-protectors.webs.com/apps/links/
Tomek

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: Apollyon » czw, 26 sty 2012, 11:45

Nikt w Polsce nie umie programowania i grafiki? Nikt nie ma kolegi, którego kolega zna kogoś kto mógłby pomóc? Albo chociaż przedstawcie swoje pomysły. Gadam z twórcami na hamaku codziennie na ich sieci i pomagam w testach.

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: TomekW » czw, 26 sty 2012, 21:02

Nie mówimy o ludziach w Polsce, tylko o graczach WBC, a to już wąskie grono. A jak ktoś się zna to mu się nie chcę. I jaki mają mieć w tym cel koledzy, którzy w ogóle nie interesują się WBC?
Tomek

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: SOLO LEE » pt, 27 sty 2012, 03:48

Apollyon - weź im powiedz żeby zrobili do wyboru tylko kupca i druciarza (max. 10lv). Piel będzie zachwycony :party:

A tak poważniej - ile by kosztowało wykupienie praw autorskich do WBC? Bo jak nie mają zamiaru kontynuować serii - to może inne studio by się tym zajęło.

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: TomekW » pt, 27 sty 2012, 21:50

Nikt się nie zajmie czymś, co nie przynosi dochodów.

Ogólnie twórcy chcieli uczynić grę Open Source (czyli - róbta z nią co chceta, kod źródłowy gry mata i modujta), jednak bodajże Enlight z niewiadomych powodów mówi NIE. Kod jest jednak udostępniany niektórym moderom (bardzo wąskie grono), można się skontaktować na pewnej stronie. Na przykład - twórca The Protectors go posiada. Nam jest to jednak zbędne, gdyż nikt nie posiada umiejętności przydatnych przy modowaniu. A zresztą, nie wiem czy nadal rozdają kody źródłowe, bo coraz mniej się dzieje w świecie WBC (cioty nie umieją się zjednoczyć jak my zapewne i każdy ma swoją sieć - nawet "specjalną do testowania dla Specjalnie Wyróżnionych i innych" nie mającą związku z jakąś główną siecią <jak na przykład u nas wbcfan3>. A gdyby tak policzyć te cioty to by było ich 2 razy więcej od nas.

Natomiast kontynuacji pełnoprawnej nie będzie (WBC4). Chyba żeby Infinite Interactive znowu się tym zajęli czy tam Enlight wydali, bo nikt inny nie kupi praw do gry, za którą zysków nie będzie zbyt wysokich :).
Tomek

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: Apollyon » sob, 4 lut 2012, 20:58

Ja kupie jak zarobie pierwszy milion. Nie wyzywałbym bezmyślnie od ciot. Bo my jesteśmy takimi ciotami, że potrafimy tylko grać w gre :D oni coś robią...

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: WBC4?

Post autor: EnZoOo » ndz, 5 lut 2012, 17:07

Dokładnie nikomu się nie chce. Gdyby się zapłaciło, pewnie ktoś by wziąłby się do roboty, chodzi mi o grafika lub programistę.
Projekt może i dobry, ale czy będzie dopracowany do końca?
Być może wydadzą, ale nie wiadomo czy będzie to zrealizowane tak jak my chcemy.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości