Necronomicon

O wszystkim niezwiązanym z grą WBC.
Awatar użytkownika
olowek
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 118
Ulubiona rasa: Nieumarły / Leśny elf
Kontakt:

Necronomicon

Post autor: olowek » pt, 15 maja 2009, 20:44

Słyszeliście coś kiedyś na temat tej księgi ?
Podobno dawno temu napisał ją jakiś alchemik, i są tam informacje na temat nekromancji. Może i brzmi to nie wiarygodnie ale znam osobę która czytała fragmenty księgi i miała nie miłe odczucia ... Bała się ciemności, koszmary w nocy, a nawet włosy stawały dęba i ten ostatni powód przekonał mnie żeby nie czytać tych fragmentów z byt wiele bo w necie są ...
Ale chętnie bym o niej posłuchał a nawet bardziej zainteresował się tym.
Jest w księdze pewien tekst, który odnosi się do Cthulhu. [istota fikcyjna]
O to on :

Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Cthulhu jest jednym z przedwiecznych spoczywających na dnie Pacyfiku w cyklopowym mieście. Można go nawet przywołać tą formułką :

"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn", co oznacza: "w swym domu w R'lyeh czeka w uśpieniu martwy Cthulhu", w dzień zwany Samhain, wigilię Święta Zmarłych, kiedy Słońce jest w znaku Skorpiona i wschodzi Orion"

Cthulhu, mimo uśpienia, może wpływać na ludzi poprzez nawiedzanie ich snów, podsuwanie im koszmarnych wizji miast cyklopowych, swojej osoby, innych miejsc we wszechświecie. Dlatego też bywa nazywany "Inicjatorem" lub "Panem Snów". Największą aktywność Cthulhu wykazuje pomiędzy 28 lutego a 2 kwietnia oraz w nocy z 22 na 23 marca. To bóstwo przypisane jest zachodowi, a w Zodiaku odpowiada mu znak Skorpiona,

Więcej info w wikipedi. Moim zdaniem temat ogólnie bardzo ciekawy ale osobiście tej księgi nie chciałbym przeczytać ... Jednak bardzo chętnie o niej porozmawiam.
Zaprasza do dyskusji ;]

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: Administrator » sob, 16 maja 2009, 10:23

Ołówek chyba trochę przesadzasz z "strasznością" tej księgi.

Jak sam znajdę ją w necie i będzie ciekawa to przeczytam :) Podzielę się później doświadczeniami.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
olowek
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 118
Ulubiona rasa: Nieumarły / Leśny elf
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: olowek » sob, 16 maja 2009, 11:48

Może i przesadzam ale przeczytaj ;D
Jak nic Ci nie będzie to ogłoszę , że jestem debilem i sam przeczytam ;D

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: Pielagoroth » sob, 16 maja 2009, 14:17

Większych herezji nie slyszałem już dawno. Nie wiem jak można wierzyć czy bać się takiego czegoś. Ale każdy ma jakieś swoje zboczenia.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
aleksanderek48
Champion
Champion
Posty: 1257
Ulubiona rasa: mi.: elfy
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: aleksanderek48 » sob, 16 maja 2009, 14:30

a co do wladcy snow... ja przez jakeis 2 lata nic niesnilem tylko 3 dni temu mialem ze se biegalem, ale jakby uciekalem, i sam niewiem, a przed wczoraj jak spalem sie obrócilem i walnelem headem z sciane... a ze head twardy to guz byl i huk

Awatar użytkownika
olowek
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 118
Ulubiona rasa: Nieumarły / Leśny elf
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: olowek » sob, 16 maja 2009, 15:54

Piel jak masz takie posty pisać to lepiej wgl nie pisz ...

Awatar użytkownika
Hunter
Champion
Champion
Posty: 312
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: Hunter » ndz, 17 maja 2009, 02:00

Ja tez poczytam troche z ciekawosci.
Sensei Piela

Awatar użytkownika
Hunter
Champion
Champion
Posty: 312
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: Hunter » ndz, 17 maja 2009, 02:47

Daj link do jakichs strasznych fragmentow jak masz, najlepsze co znalazlem to to http://paradoks.net.pl/view/207.Wielu twierdzi ze ta ksiega nie istniala, a niektorzy, ze naprawde jest niebezpieczna.
Co do twojego komenta Piel, naprawde sa takie rzeczy w ktorych czlowiek nie powinien brac udzialu, np. zabawa w przywolywanie duchow moze sie skonczyc tragicznie.
Sensei Piela

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: Pielagoroth » ndz, 17 maja 2009, 14:08

Dużo się naoglądałem programów o duchach, nawiedzonych domach, jakichś nawiedzonych książkach i jakoś mnie to wszystko nie przekonuje. Ale przyznam się, choć w to nie wierzę, że za nic nie bawił bym się w jakieś przywoływanie duchów czy zmarłych. Raczej bym się bał. Mimo iż z drugiej strony nie wierzę w takie rzeczy ale usłyszałem już tyle strasznych historii na ten temat, że bym się poprostu bał.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
olowek
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 118
Ulubiona rasa: Nieumarły / Leśny elf
Kontakt:

Re: Necronomicon

Post autor: olowek » ndz, 17 maja 2009, 16:58

Hunter fragmenty jakie widziałem to tylko te z wikipedii. Gdzie są to nie wiem ale wiem że są ;D

Ta ksiega istnieje, bo jak mógła by ją czytać ta osoba jak by nie istniała ?
Coś mi mówił o skórze tylko nie wiem czy ten koleś od którego czytał miał jej fragmenty wypisane na skórze czy ta księga jest napisana na skórze. Nie pamiętam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości