ACTA

O wszystkim niezwiązanym z grą WBC.
Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

ACTA

Post autor: Louis EX » śr, 25 sty 2012, 22:39

Jako, że nie zauważyłem nigdzie tematu z ty związanego to niniejszym go tworzę. Co o ty sądzicie?

Dla tych co jeszcze nie wiedza o co chodzi:

http://www.youtube.com/watch?v=kZOK-O15li8
http://www.youtube.com/watch?v=3UOy-Ee5 ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Pielagoroth » śr, 25 sty 2012, 23:02

A co mamy sądzić, skandal i tyle. Z pewnością nie będzie tak źle jak się mówi, ale można się spodziewać jakichś utrudnień w działalności internetowej :|
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Apollyon
Wladca Sheolu
Wladca Sheolu
Posty: 365
Ulubiona rasa: Nieumarli
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Apollyon » czw, 26 sty 2012, 00:48

To nie przejdzie. Nie można cofnąć żadną siłą postępu cywilizacyjnego i technicznego. Tusk doprowadzi ten kraj do ruiny, ale przedtem go zamordują.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Administrator » czw, 26 sty 2012, 15:25

Kiedyś była dyskusja w sprawie piractwa, przeciwnikiem w temacie był Tomek, ciekawie jakie ma zdanie teraz, ale coś mi się wydaje, że robił to dla trollingu :)

Wytwórnie filmowe i inne podmioty chcące chronić prawa autorskie i niematerialne wpłynęły na kształt tej ustawy, z ich interesu powstała ta ustawa. Dla zwykłych użytkowników ACTA oznaczają same straty, dlatego jest to prowadzone poufnie. Mam nadzieję, że odpowiednie siły w postaci ludzi oraz korporacji wywrą presję na proces wykonawczy wprowadzenia tej ustawy. Dziś ACTA zostały podpisane, ale to nie oznacza, że ten najczarniejszy wariant się sprawdzi.
Mnie najbardziej razi fakt, że będziemy kontrolowani przez naszych dostawców internetu, nie wydaje mi się, żeby takie firmy powinni zajmować się kontrolą działań ludzkich - rodzi to podstawy do zbyt dużych nadużyć. Jest też parę absurdów odnośnie tak prostych czynności jak udostępnianie zdjęć i treści, to jest efekt uboczny, bo pewnie w to ACTA nie były wymierzone, co świadczy o nieprofesjonalizmie.
Te ACTA miałyby wpływ na działanie naszej strony i forum, po prostu skandal

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Pielagoroth » czw, 26 sty 2012, 18:18

Administrator pisze:Wytwórnie filmowe i inne podmioty chcące chronić prawa autorskie i niematerialne wpłynęły na kształt tej ustawy, z ich interesu powstała ta ustawa.
Doczytałem się niedawno, że owe wytwórnie same niegdyś stosowały podobne praktyki, co dzisiejsi "piraci internetowi" uciekając z wschodniego na zachodnie wybrzeże USA przed prawem patentowym, które zmuszałoby ich do płacenia ówczesnemu twórcy większości wynalazków potrzebnych do tworzenia filmów - Tomaszowi Edisonowi. Dlatego większość wytwórni znajduje się teraz na zachodzie USA. Taki obraz sprawy powoduje, że ten skandal ewoluuje i zmienia się w następne stadium - skandaliczny skandal :-(
Czyżby? A jednak. ®

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: SOLO LEE » pt, 27 sty 2012, 03:44

Ja bym chciał zobaczyć jak w praktyce będzie wyglądać egzekwowanie ACTA. Jeśli dobrze rozumiem, mój operator internetowy będzie musiał sprawdzać moje 100 GB miesięcznego transferu danych - czy nie ma tam plików chronionych prawem autorskim. A jak zaszyfruje wysyłane pliki to co mi zrobią?

Awatar użytkownika
Hunter
Champion
Champion
Posty: 312
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: Hunter » pt, 27 sty 2012, 19:55

W dupach im sie poprzewracalo. Mam nadzieje ze nie bedzie tak zle jak sie zapowiada.
Sensei Piela

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: EnZoOo » śr, 1 lut 2012, 14:38

Powiem tak, jeżeli człowiek jest bogaty lub ma wydawać na płyty, gry, czy konsole wszystkie takie przedmioty, jemu to lata.
Ludzie którzy mają mniej funduszy buntują się, ze względu iż pensje w naszym kraju wysokie nie są, ale wszystko idzie w górę.
Żeby dana nowa gra kosztowała max 70zł, jeszcze by to przeszło, ale jeżeli każdy miałby płacić 150zł, i jego fundusze są średnie na skale Polski, no to wybaczcie ale to nie przejdzie.
Ludzie się buntują bo byli przyzwyczajeni do ściągania wszystkiego, żeby ta ustawa weszła zaraz jak u Nas pojawił się internet, lub w latach 2003-2004, nie byłoby tak źle. Jednak teraz ludzie się buntują, jest tyle internautów że cały sejm mógłby spokojnie być spalony.
Oczywiście jestem przecież ACTA, bo niektóre punkty nie istnieją w naszym prawie, ponadto Premier jak i cała reszta Platformy Obywatelskiej myśli dołem a nie górą. Dobrze nie przeczytali a już podpisali.
Wszystkie hostingi do ściągania zostały poblokowane, to samo megavideo czy inne podobne sieci do oglądnięcia filmów online.
Ponadto jeszcze nie było referendum, musi się zebrać cały parlament by to w ostateczności 100% ruszyło.
Uważajcie także na allegro, jeżeli kupicie konsolę z pirackimi grami ściągniętymi nie dawno, organy ścigania zajmą się Wami.
Dzisiaj złapali dziewczynę własnie która tak zrobiła, kara to:
-500 zł mandatu
- 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata - źródło Dzień Dobry TVN.

Co do ustawy ACTA, długo nie pociągnie, będzie wojna domowa jak w Grecji, tylko brakuje nam jeszcze podkreślam jeszcze bankructwa.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: TomekW » czw, 2 lut 2012, 14:53

Cała ta ustawa nie jest sama w sobie złym pomysłem. Ale została sformułowana zbyt ogólnie i wszystko można podciągnąć pod przestępstwo i 50 lat pracy w kamieniołomach.

Ale fakty faktami, protestują ci, którym bardzo wygodnie jest i ściągają sobie codziennie pirackie gry xD. Rozumiem ściągać i zamknąć mordę, ale protestować to już trzeba mieć tupet. To tak jak korzystać z bugów czy kodów w jakiejś grze i narzekać, jak chcą go naprawić.

Ale ACTA, SOPA i PIPA pewnie zbyt długo nie pociągną, właśnie ze względu na tych co protestują. A w najgorszym wypadku zostanie ta ustawa poprawiona, bo teraz to jest jakiś cyrk.
Tomek

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: ACTA

Post autor: SOLO LEE » pt, 3 lut 2012, 02:26

TomekW pisze:(...)Ale fakty faktami, protestują ci, którym bardzo wygodnie jest i ściągają sobie codziennie pirackie gry xD. Rozumiem ściągać i zamknąć mordę, ale protestować to już trzeba mieć tupet.(...)
A skąd ty masz takie dane? Na podstawie czego uważasz że wszyscy protestujący przeciw ACTA są ludźmi ściągającymi codziennie pirackie gry. Nie wydaje ci się że, wielu z tych ludzi protestuje przeciw nadmiernej kontroli internetu - która ogranicza wolność obywatelską?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości