Sny

O wszystkim niezwiązanym z grą WBC.
Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: TomekW » ndz, 8 lip 2012, 12:43

Żal mi ludzi pokroju Pielagorotha. Ludzie KSIĄŻKI PISZĄ o LD, są miliony ludzi z takimi doświadczeniami. Nawet - haha - Qui-Gon mi o LD opowiadał. Jak można nie wierzyć w LD xD.

Sam bym się pobawił, ale brak mi zapału na te wszystkie dzienniki snów i testy rzeczywistości.
Tomek

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: Pielagoroth » ndz, 8 lip 2012, 16:14

A jak można wierzyć w coś na co nie ma żadnych dowodów poza wypowiedziami jakichś ludzi, którzy pewno w zdecydowanej większości zaczęli mieć LD dziwnym trafem dopiero po tym jak się dowiedzieli, że takie coś w ogóle istnieje. Nie wiem jak taki racjonalista jak ty może twierdzić, że to prawda, zaskoczony jestem. Tomek staczasz się, najpierw takie niskie liceum teraz to :<
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: Administrator » ndz, 8 lip 2012, 20:38

Tomek staczasz się, najpierw takie niskie liceum teraz to :<
Bez personalnych pojazdów! Wybrał jakie wybrał, trudno.

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: Pielagoroth » ndz, 8 lip 2012, 21:26

Administrator pisze:Wybrał jakie wybrał, trudno.
Sry za offtop, ale to też by można pod pojazd podpiąć :> Poza tym wszyscy dobrze wiemy, że niskie :|
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: TomekW » ndz, 8 lip 2012, 22:26

1. Najlepsze w mieście. 2. Wy takich poprzeczek do liceum nawet nie widzieliście nigdy xD.

Pielagoroth, dowodem na istnienie LD są wypowiedzi osób. I książki. To spory dowód. W sumie na BARDZO DUŻO ZJAWISK dowodem są wypowiedzi osób.

Teoria względności to ogólnie jest jedynie wypowiedź pewnego siwego człowieka. No cóż, staczam się.

A jaki jest dowód na nie istnienie LD? Może jakieś naukowe dowody, prace? Brak :(.
Tomek

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: Pielagoroth » ndz, 8 lip 2012, 23:45

Brak, bo nie zwykło się udowadniać czegoś co nie istnieje :| Tak samo można wierzyć we wspomniane wyżej prorocze sny, bo nie ma dowodu, że nie istnieją. Wierzysz w nie? I nie porównuj do teorii naukowych, które są podparte dowodami i obliczeniami. Konkretnymi. A nie jakieś nieskonkretyzowane wypowiedzi jakichś randomów. Staczasz się coraz mocniej :/
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: TomekW » pn, 9 lip 2012, 13:31

Teorie nie są popierane twardymi dowodami, bo już by nie były teoriami tylko prawami/faktami. Trochę mi Ciebie żal, taka kompromitacja i nieznajomość prostych definicji xD.

Randomami? Jak już mówiłem, pogoogluj sobie, znajdziesz mnóstwo książek o LD, pamiętam, że niejednokrotnie pisanych przez ludzi z tytułami, a nie przez 19 latków, którzy zwykli byli uczęszczać do niezwykle kiepskich liceów ogólnokształcących.

Nie zwykło się udowadniać czegoś co nie istnieje. Zgadzam się. To samo mówię o Bogu, lecz - tutaj mamy coś innego. Jedyne osoby jakie znam, które twierdzą, że doświadczyły Boga, to za przeproszeniem popieprzone zakonnice, stare baby i inni zagorzali katole. O doświadczeniu snu świadomego opowiadają setki, tysiące, jak nie miliony osób. Nawet wymieniony Qui-Gon czy Administrator. Nawet ktoś z mojej rodziny bliskiej, którego nie wymienię, bo wątpię żeby ktoś go znał xD.

Poza tym, na początku Prawo Newtona też było tylko teorią. Teraz jest to fakt, nie wykryto 19 latków sprzeczających się. A jeżeli nie wierzysz w grawitację, dla ciebie to tylko bujda - na wieżowiec i skacz, powodzenia!
Tomek

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: Pielagoroth » pn, 9 lip 2012, 19:20

TomekW pisze:Teorie nie są popierane twardymi dowodami, bo już by nie były teoriami tylko prawami/faktami. Trochę mi Ciebie żal, taka kompromitacja i nieznajomość prostych definicji xD.
Ehs. Nie napisałem o twardych dowodach tylko dowodach jakichkolwiek, obiektywnych opartych na matematyce i doświadczeniach, a nie tylko wypowiedziach samych osób, które równie dobrze mogą wymyślać. Pomijam fakt, że szczególna teoria względności, którą przywołałeś jest aktualnie obowiązująca i sprawdza się w 236754378654789765435 zjawiskach fizycznych.
TomekW pisze:Randomami? Jak już mówiłem, pogoogluj sobie, znajdziesz mnóstwo książek o LD, pamiętam, że niejednokrotnie pisanych przez ludzi z tytułami
Nie będę nic googlował. To ty mnie przekonujesz do tego, że coś istnieje nie na odwrót. Jestem w uprzywilejowanej sytuacji, bo jak chcesz mnie przekonać do istnienia czegoś to ty musisz dać konkretne przykłady :> Jak znam życie to 90% tych książek będzie pisana przez randomów. Zaskocz mnie tymi 10%, może jakiś poważany doktor pisał coś o tym i mnie przekona :)
TomekW pisze:O doświadczeniu snu świadomego opowiadają setki, tysiące, jak nie miliony osób. Nawet wymieniony Qui-Gon czy Administrator. Nawet ktoś z mojej rodziny bliskiej, którego nie wymienię, bo wątpię żeby ktoś go znał xD.
:| Randomy i nie wierzę im.
TomekW pisze:Poza tym, na początku Prawo Newtona też było tylko teorią. Teraz jest to fakt, nie wykryto 19 latków sprzeczających się. A jeżeli nie wierzysz w grawitację, dla ciebie to tylko bujda - na wieżowiec i skacz, powodzenia!
Hehe cóż za fenomenalny przykład a'la Tomek. Proponuję zrobić statystykę ile teorii już na świecie wymyślono i ile zostało potwierdzonych. Dałeś przykład teorii potwierdzonej, ale to mały odsetek.

Na podsumowanie dodam: Kawał ziemi z drzewami i wszystkim.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: TomekW » pn, 9 lip 2012, 19:31

Proponuje podać odsetek przykładów teorii które mają miliony osób i zostały potwierdzone. Bardzo duży :(. Żal peel mi ciebie, chyba to niskie liceum wpłynęło na zamknięcie twojego umysłu na zjawiska, których nie potrafisz pojąć :(.
Tomek

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Sny

Post autor: Pielagoroth » pn, 9 lip 2012, 21:33

TomekW pisze:Proponuje podać odsetek przykładów teorii które mają miliony osób i zostały potwierdzone.
Wytłumacz co to jest "teoria, którą mają miliony osób". Poza tym także miliony osób wierzą w duchy albo ufo odwiedzające Ziemię :/ Nawet miliony nie spowodują, że jakaś niska teoria (a LD nawet trudno teorią nazwać) stanie się prawdziwa zwłaszcza, że te miliony to randomy.
TomekW pisze:Żal peel mi ciebie, chyba to niskie liceum wpłynęło na zamknięcie twojego umysłu na zjawiska, których nie potrafisz pojąć :(.
Zobaczymy co będziesz mówił przed maturą z maty po takim niskim liceum :> Później ci pozostaną tylko studia z psychologii albo jakiejś socjologii xDD
Czyżby? A jednak. ®

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości