Europejskie finały WCG 2011

O wszystkim niezwiązanym z grą WBC.
Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Europejskie finały WCG 2011

Post autor: EnZoOo » ndz, 9 paź 2011, 16:43

Jestem zadowolony Polska wygrała z Ukrainą finał !!! Pojedynek był zacięty i bardzo ciekawy.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Europejskie finały WCG 2011

Post autor: Kronos » ndz, 9 paź 2011, 16:46

A ja nie jestem zadowolony, z tego że nerchio przegrał 2-3 :||| moze jakby nie zastosowal TEJ taktyki, mielibysmy mistrzostwo sc2 i cs 1.6 :P
:cowboy:

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Europejskie finały WCG 2011

Post autor: Pielagoroth » ndz, 9 paź 2011, 18:24

Nom szkoda tego finału sc2 zwłaszcza, że stałem się fanem Nerchia mimo iż nigdy nie grałem w sc2 i nie bardzo się na tym znam :p Ale srebro jest więc nie ma źle :>
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Europejskie finały WCG 2011

Post autor: Administrator » ndz, 9 paź 2011, 21:39

Jako, że temat cieszy się popularnością, to zdam mała relację ;)
To był mój pierwszy "LAN" na którym byłem. Wiedziałem, że ten event się zbliża oraz był też temat na forum sprzed kilku miesięcy. Kilka dni przed zacząłem zbierać informacje. Całe wydarzenie miało trwać 4 dni, a kosztować 15zł - ulgowo, ale podobno studenci i tak normalne musieli za 20zł, za chwilę powiem czemu podobno :) Tak się złożyło, że na galę EXPO dojechałem jednym autobusem, bez większych problemów udało się dojść na miejsce. W czwartek miałem zajęcia, więc na WCG Polska nie byłem, żałuję, bo było sporo gier na scenie głównej, plus gracze czołówka z Polski. Wybrałem się w piątek, akurat cały dzień wolny. Po śniadaniu około 10 wyjechałem, po wysiadce na przystanku przyszły myśli, że na złym przystanku wysiadłem, akurat nie miałem mapy, nie znałem rozkładu ulic, a czas gonił, zatem poszedłem trochę na ślepo, starając sobie coś przypomnieć. Po drodze spotkałem chłopaka, który zagadał do mnie, chcąc sprzedać wygrane przez niego bilety w okazyjnej cenie 10 zł. Po upewnieniu się, mianowicie sprawdzeniu jego dowodu, zakupiłem jeden.
Wreszcie dotarłem, po drodze na parkingu spotkałem tzw. "złotą piątkę CS-a", jedna z najlepszych drużyn na świecie. Musiałem zostawić rzeczy w szatni za 2zł. Udało się wejść dzięki temu biletowi, który został wymieniony na opaskę. Pierwsze co zacząłem szukać to stoisko starcrafta 2. Po drodze widziałem wiele stoisk, na których można było pograć w różne gry, między innymi dzięki technologi kinnect, czyli bez klawiatury, myszki, tylko poruszanie dłońmi, możliwa była gra na padach i tym podobnych rzeczach, np. w formule pojeździć. Oczywiście były też stanowiska z nową technologią. Wspomnę, że przez cały event były prowadzone grupy gier w COD-a z jakimś byłym porucznikiem z USA. Ogólnie sporo atrakcji dla graczy. Jedyną wadą, którą wymienię teraz to cena jedzenia, 9 zł kanapka, 5zł picie jakieś. Każda gra miała swoja strefę, gdzie grali zawodnicy z europy w takich grach jak: CS, SC2, FIFA11, Asphalt, Tekken, LOL, oczywiście z nagrodami. Można było obserwować poczynania graczy za barierki. Wybrane gry były prezentowane na scenie głównej, na której były też różne konkursy wiedzowe oraz sprawnościowe dla widzów. Zaznaczę, że event prowadzili Maciej Rock i M. Dowbor.
Ogólnie można było zobaczyć wszystkie znane osoby z e-sportu, które uczestniczyły w imprezie. M.in. siedziałem obok Tarsona na widowni, najlepszego terrana (SC2) w Polsce. Oglądałem grę Nerchia oraz wiele innych za barierką. Przechodziłem obok komentatorów oraz graczy. Na scenie główne udało mi się obejrzeć kilka meczy w SC2, w tym finał, oraz finał CS-a, Fify, Tekkena. Jeszcze, żeby móc wyobrazić sobie, to scena główna składa się z wielkiego ekranu, na którym śledzi się poczynania zawodników.
Wspomnę o jednej rzeczy, podczas finałów w CS-a ludzie wstawali z miejsc, klaskali, skandowali drużynę, coś jak na meczu piłkarskim. Też musiałem wstać, bo zasłaniali :<
Ogólnie bardzo fajna impreza, spędziłem tam praktycznie całe 3 dni, wracałem tylko na wieczór. Fajnie poczuć atmosferę, brawa, okrzyki za udaną akcję w starcrafcie. Polecam się kiedyś wybrać :P

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Europejskie finały WCG 2011

Post autor: EnZoOo » ndz, 9 paź 2011, 22:26

Kolega ze steama gra właśnie w WCG w listopadzie, nie wiem dokładnie czy będzie to nadawane w necie, jakie to drużyny czy tylko Polskie, niebawem się dowiem i powiem, skoro CS to i także pewnie inne gry.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości