Spolszczenie

O wszystkim niezwiązanym z grą WBC.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Spolszczenie

Post autor: Wojtku » pt, 6 sie 2010, 20:28

Znalazłem ostatnio spolszczenie do Starcrafta (I) i powiem tak: Mam pewien problem, szukam "znachora" :P
No to zacznę tak, problem jest "nietypowy" i dosyć ciekawy, pobrałem packa, (mam WinRar) więc otwieram, widzę tam 3 pliki:
1. Strona internetowa portalu, z którego pobierałem.
2. Plik MenuPL.exe (jest to plik instalacyjny spolszczenia do menu)
3. Plik MissionsPL.exe (jest to plik instalacyjny spolszczenia do kampanii, i nazw jednostek, ulepszeń itp.)

Problem dotyczy 2 plików od końca (3,2) Gdy je odpalam, wyskakuje okno instalacyjne. W tle jest statek kosmiczny, i 3 Marinsów stojących na pustynii... (wczujcie się :P) Na górze widnieje napis Starcraft Brood of War Tm Tm i mam 2 wyjścia, "Instaluj TC SC PL" oraz "wyjście" wybieramy oczywiście pierwszą opcję. (poczekajcie wybiorę i przepiszę tekst errora :D).
Error brzmi: "Nie można ilości określić wolnego miejsca na dysku" (jak mistrz Joda :P)
Dalej pisze: Setup was unable to determine the available disk space on drive I. Setup requries at least 6 megabytes of free disk space to complete the installation.
(dodam, że na obu dyskach mam wolne po 10 GB)
Error można zakończyć, (przerwij) bądź kontynuować instalacje...
Dajemy kontynuuj: teraz jest tak: Błąd: Setup was unable to add the following file to Invalid\BrooDat.mpq:
campaign\exprotoss\protoss01\staredit\scenario.chl
Error 0x00000003: System nie może odnaleźć określonej ścieżki.
(C:\Files\Installer\setup\MpqUtil.cpp.32)

Instalacja przerwana.

I teraz pytanie, czy domyśla się ktoś\wie jak temu zaradzić? (bardzo prosiłbym o odpowiedź\domysł\burze mózgów :P, każdy pomysł się sprzyda, a bardzo zależy mi na tym spolszczeniu :))

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Spolszczenie

Post autor: Wojtku » sob, 7 sie 2010, 10:23

Zapomniałem dodać:
Posiadam nie spatchowaną wersję Sc, ale niestety przy patchowaniu też jest problem (podobny).
No i jeszcze tak: mam wersję "srebrnej/złotej edycji" mam w tym połączone Sc I Brood of War, oraz Sc I Expansion. Różni się to tylko inną kampanią... ale może spolczenie nie obejmuje dodatkowej kampanii Expansion... Czy da się coś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Spolszczenie

Post autor: Administrator » sob, 7 sie 2010, 18:06

Zróbmy "burzę mózgów" :P

Do starcrafta nie zostało wydane spolszczenie, jedyną opcją jest wersja angielska. Można się bawić w podejrzane pliki ze spolszczeniem, ale pewnie one nie spowodują nic dobrego. Dalej, dzięki temu możesz mieć problemy z grą w sieci. To samo ma się do patchowania.

Reinstaluj grę, zainstaluj patch i graj bez spolszczenia.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Spolszczenie

Post autor: Wojtku » sob, 7 sie 2010, 20:36

Ale teraz pytanie, czy mogę zachować sejwy z gry typu postęp w kampanii, replaye itd.? (zaszedłem daleko :P)

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Spolszczenie

Post autor: Wojtku » ndz, 8 sie 2010, 21:21

chyba będzie git... Myślę, że nie dało się spatchować wersji, ponieważ jak nam wiadomo (przynajmniej mi), można patchować tylko określone wersje, czyli trzeba łącznie spatchować parenaście razy. Znalazłem wersję 1.14, podobno jest jedną z najnowszych, okazało się, że spolszczenie działało tylko do tej wersji. Problem rozwiązany, dziękuję za "Burze mózgów" której prawie nie było... :P

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości