WBC vs Stracraft

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Administrator » sob, 27 mar 2010, 21:47

To pewnie "szpieg" z Blizzard'u, który próbuje zachęcić nas do przejścia na SC2 hehe..
Osobiście planuje kupić SC2. Mimo paru rzeczy, które mi nie odpowiadają, gra będzie przełomowa. Nie pozostaje nic innego, jak tylko się skusić :)

Kolejne spostrzeżenia:
W SC większość walk kończy się po pierwszym starciu wojsk. Postrzelają do siebie i koniec. W wbc zwykle jest to długa seria potyczek, zwycięstwo przychodzi stopniowo. Następną rzeczą jest ekonomia, w wbc trudniej zdobyć przewagę w tej dziedzinie, w przeciwieństwie do sc. Tam wystarczy jedna ekspansja więcej i gracza ma kolosalna przewagę.
Użycie myszki, w sc musisz nią ciągle "zapieprzać", być skupiony. Dla mnie gra kojarzy się z formą relaksu. Na szczęście sequel przynosi zmiany na lepsze w tej materii. Obsługa w WBC jest łatwiejsza, co z tym idzie, przyjemniejsza.

Iniemig, kolego nie grałeś z nami, nie znasz możliwości tej gry. Na pewno z kompem jej nie zdobędziesz. Więc radzę wbić na jedną z sieci, pograć i wyrobić jasny pogląd.
WBC nie jest poważnym konkurentem dla StarCrafta
Pod względem zbierania radioaktywnych surowców oraz "gwiezdnych wojen", faktycznie nie jest 8)
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Iniemig
Inżynier
Inżynier
Posty: 28
Ulubiona rasa: ---
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Iniemig » ndz, 28 mar 2010, 12:49

Jeżeli chodzi o tempo rozgrywki muszę przyznać rację w StarCrafcie potyczki trwają ok 10 min a zawodowy gracz wykonuje 7 operacji na sekunde...
Co do gry w WBC w sieci stoczyłem tam wiele potyczek (kilku moich znajomych lubi tę gre).
Jeżeli chodzi o kupno drugiej części gra ma już zarezerwowane miejsce na półeczce.Po premierze możemy umówić się na partyjkę zobaczymy kto jest szybszy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Champion
Champion
Posty: 312
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Hunter » wt, 30 mar 2010, 22:48

Iniemig ma całkowitą rację, ocenił gry obiektywnie, wy nie...
Mimo że niezbyt lubię takie kosmiczne strategie(i wolę WBC od SC, w ktorego nawet nie grałem, czemu? Wyjaśniłem na poczatku), to starcraft
bije na głowę całą serię WBC. WBC ma beznadziejną fabułę, nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Co z tego , że w WBC jest tak wiele ras a w starcrafcie są tylko 3, skoro balansu nie ma żadnego(w starcrafcie tez nie jest wszystko idealnie, ale tak wielkich różnic w balansie nie uświadczymy), w sumie przy tylu rasach nie da się go zrobić. Gdyby w starcrafcie było 16 ras z pewnością nie odniósłby tak wielkiego sukcesu. Przez brak jakiegokolwiek balansu nie miałby szans na zostanie jedną z e-sportowych dyscyplin. Zwycięstwo w starcrafcie wymaga znacznie więcej umiejętności, myśleć tez trzeba więcej. Przykład: ze Starcrafta i Warcrafta :D ) Starcraft wymaga dobrego makro(w wbc jest raczej znikome, jest czas na machanie mycha po mapie i szukanie budynków) z kolei Warcraft3 dobrego micro(w sc gra dużo mniejszą rolę, a w wbc w ogóle nie ma sensu micrować)
A i jeszcze zwiad, ale już nie chce mi się pisać....sami dokończcie

Ale się rozpisałem ;P
Sensei Piela

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Administrator » śr, 31 mar 2010, 13:49

Hunt, chyba pomyliłeś fora :p To nie starcraft.pdg.pl hehe..
Iniemig ma całkowitą rację, ocenił gry obiektywnie
Zauważ, że nikt tu nie ocenia gier! Dobra, z wyjątkiem "Iniemig'a z Blizzardu" 8)

Miło, że komentujesz nie znając gry.
nikt mi nie wmówi, że jest inaczej
Właśnie ktoś Ci wmówił, że tak jest :-)
w sumie przy tylu rasach nie da się go zrobić
Widzisz, a jednak I2 stworzyło jak na 16 ras bardzo dobry balans. Wiele jest strategi, możliwości zagrań w obrębie 2 ras. Nie porównujmy balansu tylko 3 ras do aż 16!

Kolejna sprawa: Macro
Znikome? W wbc budujemy więcej budynków, pewnych jednak umiejętności wymagana efektywne "spalanie" surków. SC i WBC posiadają trochę inne macro, nacechowane innymi czynnikami.

Zwycięstwo w starcrafcie wymaga znacznie więcej umiejętności, myśleć tez trzeba więcej
Rozdzielmy, SC jest stworzone dla e-sport'u, natomiast wbc to głównie rozrywka i gra 4fun. O wiele ciekawiej się gra 4fun w wbc niż sc. Ale idźmy dalej, WBC nie jest tak powszechne i znane jak SC, więc jego możliwości nie są do końca poznane. Zatem nie można twierdzić, że sc wymaga więcej umiejętności, to jest tak samo jak SC i W3, po prostu wymagają różnych skilli.

Ludzie! Nie dziwcie się mojej postawie. Przedstawiam pozytywne aspekty wbc na tle starcrafta, i własne odczucia z doświadczenia z obiema grami. Przypominam, nie wskazuje i nie oceniam! Moim zamiarem nie było wywołanie "trollowej" dyskusji - która gra jest lepsza, do takich spraw polecam netwars. To wszystko jest kwestią gustu, a nie "lepszosći". Przedstawiam z punktu widzenia fana WBC.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Iniemig
Inżynier
Inżynier
Posty: 28
Ulubiona rasa: ---
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Iniemig » czw, 1 kwie 2010, 10:52

"Przedstawiam pozytywne aspekty wbc na tle starcrafta, i własne odczucia z doświadczenia z obiema grami."
Właśnie dlatego powstał temat żeby wymieniać własne poglądy co do obu gier i właśnie dlatego się nie zgadzamy Ty wolisz WBC ja StarCrafta i nie oceniam obu gier tylko "Przedstawiam pozytywne aspekty StarCrafta na tle WBC" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Administrator » czw, 1 kwie 2010, 17:11

Nie, nie, nie kolego. Ja porównuje poszczególne części w grze. Przedstawiam co mnie się bardziej podoba. Natomiast ty oceniasz grę odgórnie, czyli oceniasz to, czego nie da się ocenić. Nie można powiedzieć, że gra jest lepsza, ani, że wymaga więcej umiejętności. Tych rzeczy nie da się stwierdzić!
Fajnie, że piszecie różnice, z częścią się zgadzam, ale proszę zastępować stwierdzenia typu: "SC jest lepszy" na "SC bardziej mi się podoba."

ps. funkcja "quote" pod tytułem tematu.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Iniemig
Inżynier
Inżynier
Posty: 28
Ulubiona rasa: ---
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Iniemig » czw, 1 kwie 2010, 17:47

" Nie można powiedzieć, że gra jest lepsza, ani, że wymaga więcej umiejętności. Tych rzeczy nie da się stwierdzić!"
Uważasz że nie można stwierdzić która gra jest lepsza ? Hmm w takim razie nie stwierdze czy lepsze jest np:Blacksite:Arena 51 czy nowy Battlefield ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Administrator » czw, 1 kwie 2010, 23:17

Nie można stwierdzić, jeśli gry są różne - gdzie decydują gust, upodobania lub preferencje gracza. Posłużę się kolejny raz przykładem: SC i W3 - no która jest lepsza? - z WBC jest podobnie. Jedynie można czepić się wykonania kampanii, ale pozostałe elementy podlegają tylko preferencjom. To wszystko.
Proponuje wymieniać dalej spostrzeżenia odnośnie gier, to przynajmniej jest ciekawsze, niż jakiś spór - która jest lepsza.

Dobra, deklaruje, że już kończę z pisaniem w temacie. Pogadamy kiedyś o SC2, do 2011! - wcześniej nie da rady :<

ps. Nie grałem w Blacksite ani Battlefield :)
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Feomathar
Licz
Licz
Posty: 83
Ulubiona rasa: Ssrathi
Lokalizacja: Kalpaxotl
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Feomathar » wt, 15 cze 2010, 07:37

Bez sensu porównywać te 2 gry, Warlords 3 wyszedł w 2004r., a StarCraft jakieś 20 lat temu... Więc? Jak wyjdzie full version Starcrafta 2 to ocenicie, a nie teraz. xd

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: WBC vs Stracraft

Post autor: Wojtku » wt, 15 cze 2010, 08:08

A wychodzi w tym roku ponoć... Widziałem pare recenzji :P muszę się chyba trochę odpiepszyć od tego WBC :D oby wylądowało u nas z polską wersją językową, lub przynajmniej jakieś spolszczenie zrobić by wypadało :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości