[SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

[SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: Administrator » pn, 2 lip 2012, 12:36

Czas rozpocząć oficjalnie pierwszy sezon serii MiniCupów!!!
Obrazek
Przewidywany termin całego sezonu to obecne wakacje. Każdy może dołączyć do tych rozgrywek, zgłaszając się w tym temacie. Pod koniec będzie stworzony główny ranking, podsumowujący cały sezon.

Gwoli wyjaśnienia, poprzedni MiniCup, rozegrany w czerwcu, nie jest liczony do tego pierwszego oficjalnego sezonu. Powódem jest brak przesłania wszystkich replayów, mimo usilnych moich prób. Drugim powodem są pewne błędy organizacyjne i nieścisłości, które mogłyby mieć negatywny wpływ na markę tych turniejów.

Z racji tego, by zachować dobrą i sprawiedliwą rywalizację oraz trwałość, musimy sprawić, aby szanse były wyrównane dla wszystkich. Z tym mogą się wiązać pewne ograniczenia, dla zbyt wyróżniających się graczy lub zbyt słabych graczy. Mogą to być ograniczenia w wyborze rasy lub mapy - kwestia jeszcze do określenia.

Kolejny istotny czynnik, to zasada fair-play oraz zasada największej rywalizacji. Wiązać ma się to z tym, by wszystkie mecze były przeprowadzane uczciwie i z pełną determinacją do wygranej. Schodząc na język prostych ludzi - nie można ustawiać meczy, stosować głupich taktyk itd. Podczas wszystkich meczy musimy mieć status zajęty, jak również wszystkie swoje czynności muszą być odpowiednio uzasadnione, bo mogą być przeglądane replaye.

Wstępne zasady to faza grupowa, każdy z każdym Bo3, 2 najlepsze osoby grają później finał Bo3 lub Bo5.

Wstępny mappool: Stocznia na Antidze, Metalopolis (tylko cross), Szakuras Plateau, Ohana/Świt, Zakopana Dolina. Opcje map zastępczych: Dual Sight, Terminuse, Metropolis, Crevasse.

Zapraszam do zapisów! Również możecie zgłaszać własne propozycje.

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: Kronos » pn, 2 lip 2012, 12:38

Ja sie PYTAM gdzie jest CLOUD KINGDOM !`1!1?!!/!!/~!!/!?!!!?!/ Nie wiem czy się zapiszę, to zależy od mojego menadżera aka nauczyciela/miszcza. Ale chyba takst.
:cowboy:

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: [SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: TomekW » wt, 3 lip 2012, 12:43

Uprzedzam, że ja się nie zapisuje, o ile nie zostanie zagwarantowana wolność ras (każdy gra czym chce), oraz podpunkt o wybieraniu map pod tych słabszych. Każdy powinien mieć równe szanse, a nie "wyrównane" pod cieniasów. Jakim prawem cienias ma mieć szansę z dobrym graczem?

Jako "menadżer" jak to Kronos określił, po uzgodnieniu z nim tego, on także zrobi podobnie.

Poza tym, nie odniosę się do kwestii "błędów organizacyjnych" poprzedniego turnieju. Nikt nie narzekał prócz Ciebie.

A ta liga ma poza tym nie mieć jednego Sędziego, Władcę i Pana który sobie będzie decydował o wszystkim, włącznie z doliczeniem sobie 10 pkt za to, że jest słabszy żeby czasem nie przegrał. Demokracja. Tylko i wyłącznie. Inaczej się wypchaj z tą szopką.
Tomek

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: [SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: Administrator » wt, 3 lip 2012, 13:03

Z tym wybieraniem ras, to na razie może pozostać, że każdy sobie sam wybiera. Choć zaznaczę w tym miejscu o możliwości wystąpieniu problemów pod względem rozpiętości skilla. Już teraz jest dość duża różnica z osobami, które są w diamencie (ja) i w złocie (Kronos). Żeby nie było takiej sytuacji, że ktoś gra z myślą o przegranej. Jak zresztą widać, nie robię tego pod siebie, niech na razie każdy sobie wybiera, później zobaczymy.
Żeby taka liga miała szansę powodzenia, musi być w miarę wyrównany skill uczestników, bo nie będzie się chciało ludziom grać. Jak chociażby z Kronosem, który już nie chciał grać z lepszym Invisem i grał głupie straty - takie coś zepsuje tę serię i nawet 1 nie dokończymy. Dlatego musimy dążyć do wyrównanego poziomu - nie chodzi o utrudnienia w grze, ale pomoc przed turniejem w poprawieniu umiejętności.

Tu nie ma co do ustalania, zasady są sztywne, jasne, więc sędziego nie potrzeba.

Always need to be good szopka, u know :p

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: [SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: TomekW » wt, 3 lip 2012, 13:09

Kronos sam mówił, że tego nie chce, a więc po co to robisz? Może wychodzić na to, że albo pod siebie albo pod nikogo (więc niepotrzebnie), tak więc - albo tego NIE MA albo nas nie ma.
Tomek

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: Kronos » wt, 3 lip 2012, 14:09

Poza tym o co chodzi z tymi głupimi taktykami? Co ci, qwa, przeszkadza, w cheesowaniu? Każdy gra jak chce. To, że Ty nie możesz/nie lubisz stosować takich taktyk, nic nie zmienia, a może po prostu nie umiesz ich bronić, i ułatwiasz sobie sprawę? Wybieranie ras i map jest pod ciebie, nie pode mnie. Zauważ, że twoja gra jest na poziomie co najwyżej midd plat. Diamenta masz, tylko dlatego, że grasz, a jak każdy wie, ja nie lubię grać laddera, zwłaszcza że zmieniłem rasę. Mój protoss to high plat, może być midd, a zerg high silver. Nie chcę żadnych ułatwień, bo nigdy się tym zergiem nie nauczę. Więcej wyzwań, więcej nauki na przyszłość. Samymi wygranymi sie nie naucze. Gdy gralem protossem bylo tak samo, ile mi musieliscie wlac, zebym sie nauczyl? Co do tej minikupy to nie bede w niej gral z powodu wlasnie TEJ jednej zasady. Juz na wstepie widac, ze z twojej minikupy nic nie wyjdzie. nie masz talentu do tego najwidoczniej. pragne tez zauwazyc, ze liga NIE JEST wyznacznikiem skilla, chocby dlatego ze jestes w diamencie xd. Powiedzmy sobie szczerze, protoss to nie jest wymagajaca rasa. Obecnie jest to najlatwiejsza i najsilniejsza rasa. Milego a move , panie Adminie.
:cowboy:

Awatar użytkownika
Invis
Tańczący z mieczami
Tańczący z mieczami
Posty: 395
Ulubiona rasa: Rycerze
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: [SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: Invis » wt, 3 lip 2012, 18:34

Kronosq ma menadżera a ja nie mam ?! Należy coś z tym zrobić.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: [SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: Administrator » śr, 4 lip 2012, 11:04

Kronos, to nie jest studnia żalów. Next time its an instant ban!
W praktyce się okaże, czy urwiesz komukolwiek choć mapę.

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [SC2] Pierwszy MiniCup wakacyjny

Post autor: Kronos » śr, 4 lip 2012, 12:12

Na tym minicupie się okaże, kto tę zasadę wykorzysta xd.
:cowboy:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości