The Battle For Wesnoth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krasnoludzki Lord
Bohater krasnoludów
Bohater krasnoludów
Posty: 724
Ulubiona rasa: Chyba każda po trochu... z naciskiem na wytrzymałe
Kontakt:

The Battle For Wesnoth

Post autor: Krasnoludzki Lord » sob, 25 paź 2008, 12:56

Nie wiem czy słyszeliście o tej grze. Lubię ją tak mocno jak wbc, pierwsze Wesnoth zostało wydane prawdopodobnie na Linuxa. Jest to strategia turowa, z grafiką nieco podobną do my fantasy online. Celem gry jest stworzenie na tyle potężnego wojska (czasem nie tylko), by zniszczyć wrogiego przywódcę, który zazwyczaj jest silniejszy od zwykłych jednostek. W grze nie znajdziecie ??? ilości surowców, armie tworzy się za pomocą złota zbieranego z przejętych wiosek. Na próżno szukać tam także różnego rodzaju budynków i ulepszeń, jednostek nie poddaje się ulepszeniom, są one produkowane w zamku, może je rekrutować jedynie kapitan z części zamku zwanego twierdzą. Jak już wspomniałem, gra jest turowa, podczas tury możesz się ruszyć wszystkimi dostępnymi jednostkami. Jednostki, dopiero co przyzwane do armii, używalne są dopiero w kolejnej turze po zwerbowaniu ich do wojska. Walka odbywa się automatycznie. Jednostki mają podane, ile szans mają na trafienie, ile obrażeń wliczając zbroję przeciwnika, i liczba %, że jednostka trafi wroga. Oczywiście podczas walki zarówno twoje jednostki mogą zadawać obrażenia, jak i wrogie. Jest to fantasy, po mimo prostej budowy gra nie należy do najłatwiejszych!!!

Więcej mi się nie chce pisać ale jakby co to zawsze możecie o coś zapytać. Skreenów też mi się nie chce dołączać, a po downloady też się zgłaszajcie, bo gra jest całkowicie darmowa łącznie z pobieraniem dodatków sm04
CHWAŁA POTĘŻNEMU IMPERIUM KRASNOLUDÓW!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości