WBC na GOG

ODPOWIEDZ
Zohan
Thrall
Thrall
Posty: 8
Kontakt:

WBC na GOG

Post autor: Zohan » czw, 28 gru 2017, 16:49

Na dzień dobry powiem, że się cieszę, że forum znowu jest otwarte (bo pamiętam, że przez pewien czas nie było).

Na platformie GOG.com dostępne są wszystkie części Warlords Battlecry, od pierwszej do trzeciej. Pytanie brzmi czy, i jak działa gra przez internet - czy dalej potrzebne jest hamachi, czy może jest to w inny sposób rozwiązane. Nie mam z kim tego sprawdzić, prawie żaden znajomy nie jest fanem tej gry (chociaż są tacy, co kojarzą), a już żaden nie ma jej na GOG. Dlatego pytam, czy ktoś próbował coś majstrować.

Nie wiem na jak długo będę pamiętał o tym, że napisałem tego posta, więc spodziewam się, że gdy ktoś odpowie to nie odczytam szybko, lecz postaram się zerkać na temat najczęściej jak tylko będę w stanie! Jeśli ktoś również ma któreś WBC na GOG, to proszę o dodanie mnie do znajomych (ZohanTSW), mam zakupioną każdą część i możemy spróbować zagrać.

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: WBC na GOG

Post autor: Kronos » czw, 28 gru 2017, 19:10

Szczerze mówiąc wątpię żeby ktoś zakupił wersję z GOGa, nie ma tam nawet polskiej wersji językowej, a większość graczy posiada już swoje kopie gry. To byłoby chyba co najwyżej z sentymentu.

GOG raczej nie mieszał się w multiplayer, oni po prostu zaczęli sprzedawać grę, nic w niej nie grzebali. Tak więc hamachi wciąż jest niezbędne, chyba że chcesz się bawić w dołączanie przez IP.

Wątpię czy udałoby Ci się z kimkolwiek tu zagrać, już nawet gry na polskiej wersji językowej to rzadkość, a co dopiero na angielskiej - nie można się połączyć w multiplayerze posiadając różne wersje językowe. No, chyba że znajdziesz jakiegoś obcokrajowca, to jak najbardziej. Z tego co pamiętam krążył gdzieś po naszej społeczności twórca moda The Protectors, ale to było jakiś czas temu i nie wiem czy go złapiesz.

Jeżeli chodzi o graczy spoza naszej społeczności, to znam tylko jedną osobę grającą w WBC i używającą wersji z GOG'a: https://www.youtube.com/channel/UCGbOTu ... xFxvoXs4kA
Spróbuj napisać mu komentarz pod filmikiem albo wiadomość prywatną, często wrzuca filmiki z wbc i na pewno nie omieszka z Tobą zagrać.

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań!
:cowboy:

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: WBC na GOG

Post autor: Pielagoroth » czw, 28 gru 2017, 19:15

Zohan pisze:Na dzień dobry powiem, że się cieszę, że forum znowu jest otwarte (bo pamiętam, że przez pewien czas nie było).
Co to za skandaliczne pomówienie xD Nic takiego nie miało miejsca.
Czyżby? A jednak. ®

Zohan
Thrall
Thrall
Posty: 8
Kontakt:

Re: WBC na GOG

Post autor: Zohan » ndz, 31 gru 2017, 16:03

A może coś mi się pomyliło, pardon :?

Czy któraś część poza drugą miała oficjalne spolszczenie lub dubbing? Bo w trójkę grałem na doinstalowanym spolszczeniu.
Zaletą GOG jest to, że na nowszych systemach można grać w pierwszą część, bo bez GOG crashowała mi się w pewnym momencie. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy to tylko mój przypadek.

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: WBC na GOG

Post autor: Kronos » ndz, 31 gru 2017, 17:08

Tylko druga część była oficjalnie spolszczona, do części trzeciej zrobiono wyłącznie polskie napisy, a pierwsza w ogóle nie posiadała żadnej polskiej wersji językowej.
W internecie krążyło gdzieś fanowskie spolszczenie do jedynki, ale wydaje mi się, że po tylu latach wszystkie linki wygasły.

Grałem w jedynkę dawno temu, na starszym komputerze, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy faktycznie crashuje na nowszych systemach, ale po tych wszystkich latach spędzonych na próbach dołączenia do gier multiplayer jestem skłonny uwierzyć xD

Miło byłoby gdyby GOG dodał jakieś wsparcie dla wyższych rozdzielczości, widziałem jakieś mody, które to usprawniały, ale jedynie The Protectors działa bez zarzutu.
:cowboy:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości