WBC I i WBC III

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

WBC I i WBC III

Post autor: KKProgamer » śr, 3 sie 2011, 21:38

Witam w tym temacie chcę rozpocząć dyskusję w której będziemy mówić o WBC części I i WBC części III, które będziemy porównywać oraz " co chcielibyśmy z I do III. ". ( albo na odwrót xP )

Moje:

Duże Plusy

Stocznia - Stocznia w WBC I jest bardzo ważnym elementem, dodatkowo bardzo urozmaica grę.

Kampania - Cudotwórca ją chyba robił :-)

Wyrównanie Ras - Wszystkie rasy są doskonale wyrównane i każda rasa ma szanse na wygranie. * ( oprócz Wysokich Elfow którzy niestety "TROSZECZKĘ" ale to zaledwie troszeczkę obiegają od innych ras)

Bardzo UROZMAICONY ( bardziej ) system udokonalania postaci ;
W III możemy poprawić :
Atrybuty ( Siła itp itd. )
Umiejętności ( Piromancja,Władca Rycerzy itp.itd. )
W I możemy poprawić :
Atrybuty
Staty ( Hp,Trening [postacie z większym expem zaczynają], Combat, Conversion, Magery ) Dosłownie najmniejsze choćby pierdoły.
Umiejętności
Czary ( bardziej urozmaicone niż poprostu wbijamy w Piromancję )
Specjalne Zdolności Bohatera ( Kosztują nawet dużo punktów ale bardzo przydatne jest ich najczesciej 10 )

POSEGREGOWANY EDYTOR - po prostu raj dla "mapiarzy"

Wiecej możliwości w Edytorze - O tak!
a ) Ponad 7 zamków które można postawić ( gdzie w WBC III mamy tylko Żelazną Fortecę )
b ) Można ustawić wózki z Surowcami oraz Itemy na ziemi ( z Tym edytorem mozna stworzyć BOSKĄ kampanię prawie tak samą jak opracowana Główna )
c ) Więcej możliwości! ( drzewa od bodajże 1-9 [gdzie w wbc iii mamy 1-5 ])
d ) Mamy możliwość stworzenia OGROMNEGO MIASTA ( Latarnie, Małe Latarnie na ulicę, Domki, Studnie dosłownie całe miasto można zrobić samodzielnie ) Przydałoby się to do mapki w której walczymy przeciwko sobie a na środku jest miasto jedyny dostęp drogi. Możemy postawić kratkę BRUK, którego nie ma w WBC III i dzięki temu miasto wygląda wspaniale!

Wspaniały Klimat Gry - Gra po prostu sama zachęca żeby w nią pograć. Dodatkowo Gra trzyma się kupy idealnie wprowadza nas w świat Warlords Battlecry I jak i do fantasy. W III tego nie widzę. ( WBC III [ Zwykły Interfejs i Klimat nie rajcuje zbytnio by grać dalej nie ma tych przejść z Menu do Scenario co w Warlods Battlecry I brakuje mi tego ] )

Mały Plusy
Klasa i Specjalizacja ( w III tylko klasa )

OGROMNA LICZBA ITEMÓW ( W III jest no powiedzmy 30-50, w I jest ponad 150[czasami przypominają siebie np. Buty + 1 Speed czy inne buty + 1 speed i + 1 Magery)

Trawa wygląda bardziej jaśniej i moim zdaniem lepiej wygląda niż w III.

W I są wspaniałe Mapy w Scenario z którymi można się ubawić że szok. Kilka map stworzonych idealnie na multi pasują. Wyglądają pieknie.

Genialny Interfejs :) Sam Interfejs nabiera już i ma już ten SUPER klimat Warlords Battlecry I. W III nie widzę zbytnio tego interfejsu i nie rajcuje ten interfejs do " a może zagrasz jeszcze raz? "

Duże Minusy

Faktem jest że po prostu WBC I jest starsze o około 8-10 lat. Więc jak jednostki czasami stoją wyglądają jak wklejone w to tło, tak samo jak i budynki. Czasami to razi.

STRASZLIWE POŁĄCZENIE W MULTI *1

Małe Minusy
Mniej jednostek
Mniej ras
Mniej ulepszeń
Mały LvL do zdobycia




-------------------------------------------------------------------------------------------
Jak widzicie u mnie Warlords Battlecry I ma więcej plusów niż minusów do Warlords Battlecry III.
Podkreśliłem jednak jeden Duży Minus i Dużą Różnicę między WBC I a WBC III. WBC I jest po prostu starsza!


*1 - Jest one niezwykle trudne i rzadko kiedy połącza graczy. Przez Hamachi jest niemalże niemożliwe zagrać ze sobą. NIESTETY! Gdyby jednak znalazł się sposób siedziałbym przed WBC I niż przed WBC III. Przykro bardzo.


Moim zdaniem Warlords Battlecry I bije na głowę Warlords Battlecry III jednak pod trzema pozorami WBC III jest lepsza;
Warlords Battlecry III jest o wiele nowsza. Oraz ma większą Bazę Danych w dziedzinie rozmaitości gry. ( Więcej ras, więcej jednostek, większy lvl )
Znacznie łatwiejsze połaczenie gry.



Ocena Całkowita : WBC I > WBC III
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: WBC I i WBC III

Post autor: TomekW » sob, 6 sie 2011, 18:47

Nie zgadzam się że "biję o głowę" WBC 3.

Jak dla mnie to jedyne zalety to lepszy balans i statki.

Co z tego że jest parę rzeczy w edytorze WBC1 których nie ma w WBC3 - w WBC3 jest milion pięćset innych rzeczy, których nie ma w WBC.

Wszystko jest "zróżnicowane", fajnie - ale jest tego 10x mniej. A "walenie w piromancje" to ściema, przy odpowiednio normalnym Lvlu wszystkie drzewka są dobre (jak wy gracie na lvl 2345346 to się nie dziwię... z założenia nie było w WBC żadnych fabryk expa i edytorów postaci to była normalna gra).
Tomek

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: WBC I i WBC III

Post autor: KKProgamer » ndz, 7 sie 2011, 14:39

Podaj chodź 10 rzeczy których nie ma w edytorze I które są w III.

Ja powiem 10 rzeczy których nie ma w edyt. III

1. Stocznia
2. Good Obelisk i Evil Obelisk. ( Gdzie w wBCIII mamy tylko Good obelisk)
3. Leśne Miasto
4. Wieża Czarodzieja
5. Zamek Elfów
6. Farmy ( nic się z nimi nie robi taka ozdoba )
7. Itemy które możesz położyć gdzie chcesz
8. Surowce które możesz położyć w wagoniku gdzie chcesz. ( którym może tylko heros podnieść ).
9. Więcej drzew i elementów.
10. Piramida i wiele wiele innych...


Ale dobrze wyraziłeś tylko swoje zdanie, za co się cieszę. W takim razie dla ciebie jest lepszy WBC III.
Ktoś jeszcze może?
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości