Zasady Turnieju międzysemstralnego

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zasady Turnieju międzysemstralnego

Post autor: Pielagoroth » sob, 22 sty 2011, 15:16

Zdecydowanie łatwiej jest rushować z mgłą i w tym tkwi problem. Nie próbuj mówić że jest inaczej.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Zasady Turnieju międzysemstralnego

Post autor: Administrator » sob, 22 sty 2011, 15:35

MGŁA NIE

1) W wbc jest za dużo rzeczy do roboty, żeby jeszcze martwić się o zwiad. Nie dość, że trzeba cały czas budować, walczyć wojskiem w kilku miejscach, to jeszcze śledzić odkrytą mapę czy coś się dzieje.
2) Jak mówił Piel, rasy rushowe zdobędą większą przewagę, będzie im dużo łatwiej zniszczyć kopalnie przeciwnika. Nie mówiąc o rasach wolniejszych, które praktycznie nie będą miały szans się dostosować do tak szybkiej akcji. Powstanie większa mapa, by zwiększyć szanse nierushowym ras - czyli staramy się wyrównać, a wy w odwrotną stronę.
3) Nie wiem jak wyobrażacie sobie odkrywanie i oglądanie meczy z mgłą wojny. Stworzenie budynku i ulepszenie w nim all skili zajmie dobrych kilka min. (z 7), dodatkowa sprawa to surki, które trzeba będzie dać, aby wykupić wszystkie skille, więc mogą być pretensje o przekazywanie surowców do graczy.
4) Nie lubię mgły i nie lubię na tym grać. WBCZ nie jest stworzone dla mgły.


ZWIAD W BAZIE: NIE
Wiadomo, nie będę się rozpisywał.


ps. łapówka do mnie albo jak będzie takie ciśnienie na mgłę, to zrobi się głosowanie przed turkiem.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Diablo
Licz
Licz
Posty: 83
Ulubiona rasa: Wysoki Elf
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: Zasady Turnieju międzysemstralnego

Post autor: Diablo » sob, 22 sty 2011, 15:44

Mgła jak jestes losiem to dasz sie zruszowac bo nie zrobisz zwiadu
2 jak nie umiesz kilku rzeczy na raz to swiadczy tylko zle o tobie
3 milo mi poznac admina tworce serii wbc ktory przeciez nie dawal opcji mgly w grze bo jest ona nie potrzebna :D
4 jak nie umiesz grac z mgla to ch** z ciebie nie gracz w strategie :D

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zasady Turnieju międzysemstralnego

Post autor: Pielagoroth » sob, 22 sty 2011, 16:27

eecaven pisze:Mgła jak jestes losiem to dasz sie zruszowac bo nie zrobisz zwiadu
2 jak nie umiesz kilku rzeczy na raz to swiadczy tylko zle o tobie
3 milo mi poznac admina tworce serii wbc ktory przeciez nie dawal opcji mgly w grze bo jest ona nie potrzebna :D
4 jak nie umiesz grac z mgla to ch** z ciebie nie gracz w strategie :D
1 Rushe niektórych ras są na tyle trudne do odparcia przez inne, że dążymy do zmniejszenia efektywności rushy. Dodanie mgły to całkowite przeciwieństwo balansu w tej sytuacji i to argument nie do odparcia póki co.
2 Gra jest wystarczająco wymagająca bez mgły, nie wiem po co dodatkowe rzeczy wprowadzać utrudniające grę wszystkim :/ Znaczy nie wszystkim tylko rasom wolniej rozbudowującym się.
3 Pozwolę sobie nie skomentować. Póki co grasz u nas i chyba pozwolisz administracji ustalić własne zasady skoro są one całkowicie grywalne już ponad 2 lata?
4 To do Admina bezpośrednio, więc nie odpowiem.

W dodatku unikasz odpowiedzi na ogromne problemy, które niesie ze sobą mgła:
Administrator pisze:3) Nie wiem jak wyobrażacie sobie odkrywanie i oglądanie meczy z mgłą wojny. Stworzenie budynku i ulepszenie w nim all skili zajmie dobrych kilka min. (z 7), dodatkowa sprawa to surki, które trzeba będzie dać, aby wykupić wszystkie skille, więc mogą być pretensje o przekazywanie surowców do graczy.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Zasady Turnieju międzysemstralnego

Post autor: Administrator » sob, 22 sty 2011, 19:07

Dobra, kończymy dyskusje na temat mgły, nie spełnia podstawowych założeń, by wprowadzić w multi.
1) oglądania, 7 min. musimy czekać, aż będzie cokolwiek widać, może się tak zdarzyć, że jak upgrade odsłoni mapę, to będzie po grze - bardzo niewygodne.
2) Na to potrzeba sporej ilości złota, czyli jak będzie odkrywała nieodpowiednia osoba, to może dojść do przekazu złota graczom. Założę się, że ja i wiele osób, jak przegra, będzie miało pretensje, że kolega wspomógł swojego kolegę złotem.

Jak powiedziałem, jest szansa na oficjalna ankietę przed turniejem w tej kwestii.

Zasady turniejowe zawsze obowiązywały później w normalnej rozgrywce, więc trzeba je wprowadzać odpowiednio.


Czacha dał pomysł, żeby dodać nieumarłego alchemika, który posiada necro+alch. Wiadomo, że zaletą byłoby większa swoboda w rzucaniu czarów. Wady: lv10 to minimalny lvl, by to mieć, przy tym lvl-u masz potężny zasób many (50 + punkty w inte) + dużo szybszą regeneracje many niż ma to kupiec, stąd moje wątpliwości. W alchemii jest możliwość wykradania kopalni jednym czarem. Co myślicie, czy nie zaburzy to rozgrywce i warto dodać?
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Zasady Turnieju międzysemstralnego

Post autor: Administrator » sob, 5 lut 2011, 18:25

Tomek poruszył problem, który postanowiłem przedstawić Wam. Otóż dotyczy to magii, której używamy na kupcu/druciarzu, tj. nekromancja i alchemia. Tomek uważa ze niesprawiedliwe używanie kręgów podczas walk jednostek, jak wiadomo kręgi absorbują część obrażeń, jeśli dobrze je rzucisz. Kolejna sprawa to przyzwanie strażników ( 7 czar alchemii), który kosztuje 24 many.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Swoje nie wypowiem, by wam nie mieszać :)
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Zasady Turnieju międzysemstralnego

Post autor: TomekW » sob, 5 lut 2011, 19:56

Ja się wypowiem! Kręgi do użycia ofensywnego powinny być zakazane, tak jak zakazane są mury. Nie dość, że kosztują tylko te 8 many, to pozwalają nam się zamurować - odpierając chociażby rush dajmy na to zarazy. No i wprowadzają "chaos" - jednostki skupiają się często na atakowaniu... kręgów. Jednostki atakujące z dystansu np ogniem: ich czary, często, jeśli nawet atakujemy kogoś za kręgiem, a nie sam krąg, trafiają w to magiczne badziewie.

A co do strażników to bym zakazał, bo wam pokażę na lvl 30 co robią Żelazne Strażniki i Brązowe Golemy za samą manę.
Tomek

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości