Orkowie :/

ODPOWIEDZ
ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Orkowie :/

Post autor: ZZ5 » śr, 28 lip 2010, 22:34

Od razu zaznaczam że mam wersję z patchem.

Otóż zawsze gdy gram solówke z cesarzem bez bohaterów ja leśne cesarz orkowie, on od początku zamiast sie rozbudować pakuje koboldów do kopalni i na tym koniec gry :<

dzisiaj dopiero zaczałem grać leśne na orków i z kilkunastu rozpoczętych gier w dwóch wszystko było ok. Reszta bitew kończyła się zaraz na początku - orkowie sie nie rozwijali (przy czym olbrzymy łaziły po mapie i przejmowały kopalnie :O )

to jakaś zbugowana kombinacja czy co? w Jakichkolwiek innych kombinacjach solówek z ceszarzem na tych samych zasadach wszystko jest dobrze. Gdy gram z bohaterami też jest wszystko dobrze.

Jakieś pomysły? Spróbujcie zagrać leśne elfy na orków bez bohaterów i zobaczcie czy wszystko działa jak powinno.

Dodam że na odkrytej mapie jest wszystko ok :/ Gram na takich ustawieniach:

zakryta mapa, bez mgły wojny, duże zasoby, bez bohaterów, zarówno cesarz jak i wielki wojownik jest zbugowany, na niższym poziomie nie próbowałem.

Jeśli spróbujecie na takich ustawieniach to jeśli od początku gry nie będą was nachodzić gobliny to znaczy że macie tak jak ja....

Na kilkanaście potyczek w dwóch było dobrze :/

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: Wojtku » czw, 29 lip 2010, 10:01

Jest parę wersji- Cesarz tak czy siak dostaje surowce, taki bonus, oszustwo :P więc ma ich zawsze dużo, jedyne co go trzyma, to brak dobrego limitu, lub miejsca do rozbudowy. Dzieje się tak zapewne, że nie ma gdzie wybudować twierdzy więc wysyła wszystkich chłopów do kopalń, rozwiązaniem może być ustawiene bohatera. (czasami dzieją się takie różne rzeczy, bugi itd. np. niektórzy gracze wiedzą, jak wysłać chłopów do kopalni znajdującej się na drugim końcu mapy "natychmiastowo"... sam korzystam xD)

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: ZZ5 » czw, 29 lip 2010, 12:43

Raczej nie chodzi o miejsce pod rozbudowe, bo tego nigdy nie brakuje.
Co do bohatera to pisałem że z bohaterem jest wszystko ok, tylko chodzi o to że ja teraz chciałem grać bez :/ i Tylko leśnymi na orków nie moge grać.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: Wojtku » czw, 29 lip 2010, 13:33

A po co grać na orka? :) Komp nigdy nie zagra jak gracz, do ćwiczeń polecałbym bardziej grać na księcia, lorda. Wg mnie tylko na tym można sobie wyrobić taktykę :) Jeszcze jedno pytanie - czy dajesz jakieś punkty armii? Jak nie, to ustaw chociaż 1.

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: ZZ5 » czw, 29 lip 2010, 14:08

Mówisz, że na niższym poziomie lepiej ćwiczyć taktykę? ;) Spróbuję.

Punktów armii zawsze mam 10.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: Wojtku » czw, 29 lip 2010, 15:16

Głównie chodzi o to, że Cesarz, Wielki wojownik robi "Smoki", a gracze wolą wykorzystywać efektywniejsze rzeczy itp. To tylko dużo kosztuje, a tak się składa, że Ces robi max limit do 250, jak każdy :P ale za to jest inny problem, dochodzą mu zasoby.. i to dużo, wytłumaczenie dla 3-4 smoków. Poza tym, 2 zasada- robi wieże, 3- blokuje się armią. Na początku, grając na Chaos Arabic (przykład) z Cesem Dark. Dwarwesów otrzymujemy armię 20-30 golemów, z machinami. Na rycerzu, lordzie, czy księciu, można się "pobawić". Dzięki temu można odkryć bardzo przydatne właściwości jednostek. Pomysł pewnego pana ze skarabeuszami itd. ;) Na ustawieniach bez gniazd, nie możemy już wypracować tego właściwego algorytmu.
Jasno, czy ciemno ważne, że świeci ^^

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: ZZ5 » czw, 29 lip 2010, 15:56

'Pomysł pewnego pana ze skarabeuszami itd.'

może powiesz coś więcej? :D


Już Księciu się dodają zasoby, do tego mana szybciej się regeneruje jego czarodziejom, ale może rzeczywiście lepiej na spokojnie przećwiczyć sobie wszystko.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: Wojtku » pt, 30 lip 2010, 10:50

Zapytaj się tego pana... :)

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: Orkowie :/

Post autor: ZZ5 » pt, 30 lip 2010, 12:16

jakbym jeszcze wiedział kim on jest.. :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości