Rozmyślania i wnioski- czyli Mikosowe dumania

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Rozmyślania i wnioski- czyli Mikosowe dumania

Post autor: miko » śr, 24 mar 2010, 16:51

Dzisiaj usiadłem na spokojnie przed komputerem, jak zwykle talerzyk z obiadem między mną i monitorem, nastawiam muzykę i popijam kawał kurczaka herbatką, nagle mnie oświeciło, coś się zebrało do kupy (nie nie tej kupy spuszczanej w sedesie... to zupełnie inna bajka jest) Rozwinąłem mapkę Etherii i patrzę, patrzę i dumam, nad Sartekowym rozczłonkowaniem wziętym żywo z mitologii Egipskiej, nad puszczą Sserin, ojczyzną Goblinów łudząco przypominającą Norweskie lasy gdzie bano się goblinów, I w końcu nawet wzrok mój zwrócił się do Imperium Ludzkiego które rozpościerało się nad ziemię nowej Selentii i Krain Zachodu dobitnie uświadamiające mnie o potędze Cesarstwa Rzymskiego, wreszcie krainy zarazy, wreszcie krwawe armie Antharga które przypominają mi czasy Czarnej Śmierci, i wreszcie Lunarion, ojczyzna wolności która jest odzwierciedleniem wyspy wolności jaką była Wielka Brytania, a imperium Ssrathi? Pasuje idealnie do Rosjan z II Wojny Światowej lub Hunów którzy w krwawym odwecie spalili Rzym. A wreszcie czy wężowe złoto nie jest tym samym dla Imperialnych Generałów było złoto Inków i azteków dla Hiszpanów? Siedząc tak i dumając zwinąłem pokaźny szkic Etherii i zabrałem się za pisanie artykułu... obiadu nie dokończyłem wystygł a pal go licho, ale herbatka dobra...
Zachęcam was abyście zamieścili tu swoje opinie i spostrzeżenia. Czy świat Etherii nie jest naszym światem, tylko światem w którego dodano odbrobinę magii? Proszę was o komentarze i opinię :)
Histo(e)ryk Miko
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Rozmyślania i wnioski- czyli Mikosowe dumania

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » wt, 30 mar 2010, 14:26

Krasnoludy przypominają mi Chiny które niegdyś tworzyły wspaniałe imperium wyprzedzając resztę w postępie technologicznym, a teraz podnosi sie po upadku(zarazie).
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Rozmyślania i wnioski- czyli Mikosowe dumania

Post autor: Administrator » pt, 2 kwie 2010, 17:21

Imperium Krasnoludów porównałbym do Wielkiej Brytanii.
Arabów można by utożsamić z Barbarzyńcami.
Rój - do Egiptu.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Rozmyślania i wnioski- czyli Mikosowe dumania

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » sob, 3 kwie 2010, 12:52

Orki można utożsamić z ludami stepów (Mongołami, Hunami) którzy najeżdżają , plądrują sąsiednie ziemie. Gornaka można utożsamić z Hingis Hanem po którego śmierci imperium się rozpadło.
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rozmyślania i wnioski- czyli Mikosowe dumania

Post autor: Wojtku » pn, 5 lip 2010, 06:57

Ja podam lokacjie, ludy albo co innego... A poza tym mam prawo się chyba wypowiedzieć no nie? :P

Rycerze- Wielka Brytania
Krasnoludy- Babilonia
Nieumarli(???)- Czarnobyl :P
Barbarzyńcy- Katalonia
Minotaury- Grecja
Orki- Tatarzy
(na temat elfów się nie wypowiadam)
Baśniowe istoty- Trójkąt Bermudzki :P
Mroczne Krasnoludy- Chiny
Demony- Meksyk, Ameryka Pd. Japonia (legendy)
Ssrathi- Ameryka (Przed Kolumbem)
Zaraza- Europa (Średniowiecze)
Rój- Egipt
Imperium- Imperium Osmańskie (czy tam Otomańskie? Coś w tym stylu :))
lub też, Hiszpania.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości