Ts w wbc

Przedstaw własny pomysł.
Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Ts w wbc

Post autor: miko » pn, 28 gru 2009, 12:23

Aj ludzie robię serwer do wbc i niby wszystko ladnie itp wszystko mi styka bo ktoś kiedyś mówił o tym no serwerze i już prawie skończyłem tylko że ja nie będę mogł mieć kompa włączonego 24h/dzień dlatego składam prośbę o kogoś kto by mógł mieć kompa 24/doba włączonego sorry za nierozgranięcie posta już tak mam jak jestem w trakcie roboty póki co przydałby się jeszcze ktoś do testów
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: Administrator » pn, 28 gru 2009, 17:19

Wstępnie zapoznałem się z tematem Team Speak'a (o to chyba biega). Ktoś z tego korzystał? Jakie z tego są korzyści?
Jest problem czy to jest nam potrzebne? Nie wiem jaki byłby na to popyt.

Nie wiem o co chodzi z tymi 24/h, czyli ktoś musiałby "trzymać" kompa włączonego, aby to działało?


Ogólnie fajny inwokacyjny pomysł ;)
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: miko » pn, 28 gru 2009, 18:06

Jeśli ktoś grał w dark orbit lub cs teamowo to będzie wiedział o czym mówię.
Team Speak to alternatywny do hamachi program który umożliwia jednak komunikację głosową. Wchodzisz na sieć zajmujesz miejsce w pokoju i zgłaszasz gotowość ludziom że chcesz grać lub po prostu pogadać. Ts jednak nie funkcjonuje jak hamachi pod względem komunikacji. W hamachi wszystkie sieci podlegają pod jeden główny serwer i inne pośredniczące. W ts trzeba założyć serwer lub go wynająć tak czy siak utrzymuje go nasz komputer dlatego kiedy wyłączam komputer cały serwer team speak siada i nie ma to wtedy sensu. Dlatego wymagana jest osoba do długotrwałej możliwości utrzymania serwera z ewentualnymi kilkuminutowymi restartami jest to dobra alternatywa do wprowadzania nowej ery rozgrywek.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na sieć wbcfan+ts hasło takie same jak nazwa sieci
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Żaba
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 45
Ulubiona rasa: Demony
Lokalizacja: Polska-> Lublin
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: Żaba » śr, 30 gru 2009, 12:48

Teeam Speak cholern9ie by si3 przydał szczególnie do walk grupowsych co do porozumienia w trakcie planowania ataków próźb o dany surowiec itp na ts`ie można tworzyć kanały dzięki czemu gracze z oddzielnej drużyny nie wiedzą co planuje przeciwnik. takie rozwiązanie utrudnia i urozmaica rozgrywkę; planowanie jakichkolwiek większych akcji na chacie nie ma sensu ponieważ przeciwnik zna kazdy ruch rywala. dzięki ts`owi można też zaoszczędzić czas stracony na stukanie na klawiaturze tekstu :-D jak widać ts`to same korzyści :-D no i jeszcze jedno tim spik nie spowalnia internetu tak jak ma to w zwyczaju robić nowe gg przeglądarka czy włączony torrent

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: Pielagoroth » śr, 30 gru 2009, 17:01

Nie widzę powodu zmiany używanego obecnie Skype na TS. Nikt nie przedstawił mi żadnego argumentu, który wskazywałby na wyższość TS. Jedyne co widzę to jakieś komplikacje i dziwności (mam na myśli głównie 1 post Miko i te 24h).
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: miko » śr, 30 gru 2009, 18:53

Piela ty i tak masz tylko słuchawki więc wiesz... ts umożliwia umawianie się na grę to odpowiednik hamachi tylko że głosowy ktoś kto nie ma mikro i nie jest przyzwyczajony do rozmów nie zrozumie tego
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: Administrator » śr, 30 gru 2009, 19:26

Coraz więcej osób posiada i używa micro do komunikacji przez internet.
Nam wystarcza do komunikacji podczas rozgrywek skype, dlatego jest to kierowane do nowych, początkujących graczy. Żeby zachęcić do korzystania to przydałoby się coś organizować na |Team Speak|'u, jakieś gry, zabawy, po prostu "coś".

Nie wiem czy jest wystarczająco chętnych do takiej komunikacji.
Większość osób korzystających to nastolatkowie. Trzeba by zacząć stosować "ochronę" przed tego typu sytuacjami: http://www.youtube.com/watch?v=o3zJB--Wyuo. Jest tam możliwość "adminowania", czyli banowania IP, kont?
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: Pielagoroth » śr, 30 gru 2009, 20:47

Miko to, że nie mam mikrofonu nie oznacza ze nie mogę wyrazić tutaj swojego zdania. Zresztą za niedługo mikrofon będę miał i na pewno nie mam zamiaru instalować kolejnego programu jak mam już skype, który wg mnie wystarczy. Zwłaszcza, że na tym tsie są jakieś komplikacje z tworzeniem serwerów :-|

edit.
Omg ten filmik Admina jest... xD Raczej u nas by nie doszło do takiej sytuacji.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: miko » śr, 30 gru 2009, 21:55

To jest alternatywa z hamachi tu wchodzisz pytasz i grasz nie ma bajki że siedzisz i czekasz aż ktoś grę schowa jakąś odpowiedź łaskawie da a tak to wchodzisz i gadasz że chcesz grać każdy słyszy każdy gada serwer jak chcesz to wykup kanał i bądź na swoim kanale ale myślę że chyba nie wykupisz dla społeczności dlatego ktoś musi założyć serwer komplikacji z tym nie ma żadnych jak ktoś nie umie skonfigurować to nie umie osoby które normalnie gadają na skype mają normalną obsługę programu piel żeby się ugadać przez skype musisz zadzwonić tu tylko wchodzisz i mówisz na miejscu
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ts w wbc

Post autor: Pielagoroth » śr, 30 gru 2009, 22:55

No. To są jakieś konkretne argumenty. Rozumiem że to coś takiego jak Hamachi tylko że w wersji głosowej. Szkoda tylko że z tymi serwerami jakieś komplikacje :/
Czyżby? A jednak. ®

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości