Inny Typ turnieju

Przedstaw własny pomysł.
Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Inny Typ turnieju

Post autor: KKProgamer » pn, 12 lis 2012, 16:45

Właśnie wpadłem na pomysł żeby może zrobić Turniej Drużynowy.
Np.

Jakiś gracz składa drużynę z 3 graczy.
Wyjątkiem taka sprawa że nie może być 2 z rankingu +A. Czyli może być X,B,B,
A,B,C
X,D,D
A,C,B

I wtedy te drużyny konkurują między sobą najpierw w grupach :

Grupa A
Drużyna A
Drużyna B
Drużyna C
Drużyna D

Grupa B
D. E
D. F
D. G
D. H

( można zmniejszyć ilośc grup, lub zastosować podział na ćwierć finały, pol finaly itp. )

Jeśli gracz z drużyny nie stawi się na walkę
to drużyna ma problem i walczy 2v3 np.

Co wy na to? Drużynowe Zawody hmm xd?
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: Pielagoroth » pn, 12 lis 2012, 20:45

Ehhhh. Ehhhh. Ehhhhhhhhhhhhhh.
Pielagoroth pisze:Wstrzymaj się narazie z takimi pomysłami, tematami, (...) Powodem jest bardzo mała liczba walk i chętnych na nie.
Jeszcze dodam. Wbij na comodo i znajdź ludzi chociaż na 2 drużyny, bo widzę, że mi nie wierzysz. Nie wiem ilu znajdziesz, ale szacuję, że nie więcej niż 5 osób.

edit.
Sam pomysł niegłupi, ale niewykonalny w aktualnych czasach.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: KKProgamer » pn, 12 lis 2012, 21:15

No to trzeba ruszyć 4 litery i coś zrobić o ile się nie mylę i nie mysleć że ludzie do gry przyjdą sami, jak to forum oprócz map i downloadu nie oferuje nic. Nie ma turnieju, żadnego zaangażowania, zabaw, gier <choćby> forumowych. Do roboty czas się wziąć! Od dzisiaj koontynuje moje powiastki!
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » pn, 12 lis 2012, 23:12

Trzeba po prostu grać żeby nowi się nie zniechęcali brakiem aktywności na sieci
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: Pielagoroth » pn, 12 lis 2012, 23:23

Nie oferuje nic? Wolne żarty. Jest masa działów i tematów, w których z powodzeniem można ciągnąć dyskusje na wiele stron. Do tego poradniki, rankingi, filmiki, laddery oraz jak mówisz mapy czy download. Turnieju nie ma, bo nie ma chętnych do gry w ogóle, a co dopiero do jakichś zorganizowanych walk. Ostatnia próba rozegrania czegoś to były eliminacje do Mistrzostw WBC w maju i wyszło jak wyszło (trzeba było skracać, a i tak wszystkich walk "grupowych" nie rozegrano, bo ktoś się wycofał). Ty sam zresztą do turniejów skory nie jesteś, bo bywasz na forum w kratkę i ciężko o systematyczne gry w takim wypadku.

Nie ma zaangażowania już zbytnio, z tym się akurat zgodzę. Przyczyna leży w swoistym "zmęczeniu materiału". Mam tu na myśli samą grę (no co jak co ale WBC3 już jest dość starą grą i dopiero niedawno pojawiły się jakieś nadzieje na kontynuację), ale też ludzi, którzy z biegiem lat nie mają już motywacji i chęci do prowadzenia forum i gier z jakimś większym zaangażowaniem. Po prostu. Jeżeli coś chciałbyś z tym zrobić to odsyłam do tego tematu: Klik. Jak chcesz to próbuj coś działać, ale tutaj trzeba większego zakresu działań niż tylko pisanie postów na forum. I dłuższego okresu pobytu na nim, bo dobrze wiemy, że za tydzień czy dwa znowu znikniesz ;)
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: KKProgamer » wt, 13 lis 2012, 00:05

Jest masa działów i tematów, w których z powodzeniem można ciągnąć dyskusje na wiele stron.
Można to dobre słowo w tym wypadku. Bo nikomu nie chce się pisać w tych działach/tematach <nie licząc mnie i kilku aktywnych ala. Adren/Kronos> Trzeba coś nowego wymyślić. Myślałem nad grą forumową o tematyce WBC, sam taką zrobiłem kiedyś <i już zaczynałem robić o WBC>. To by zachęciło do zostania i branie czynnego udziału na forum. Z Adminem rozmawiałem o tych sprawach z dwa miesiące temu i uważał że pomysł dobry tylko żeby dopracować szczegóły i wtedy zrobi od razu nowy dział. I jak widać niestety nic nie wyszło. A że mnie nie ma, to brednie. Zawsze jestem, tylko po prostu gdy są święta jakieś lub coś, to nie jestem w domu, tylko są święta i wtedy nie ma "paczenia" na forum WBC III. Nowi userzy nie mają się czego złapać. Obejrzą jeden stary film zobaczą że z 2009/2011, zobaczą poradnik, napiszą z jednego posta gdzie potem zostanie skrytykowany że np. lubi ludzi <bo tak> a inny powie Ludzie są słabi, zagraj wys.elfem czy kim tam. No to Userowi się odechciewa.

Te działy i tematy z rok nie redagowane w ogóle same mówią za siebie że mało osób tu jest. Przykładem jest choćby wprowadzenie kilku miesiecy temu COMODO, a w Gry w Sieci dalej jest Sąd ds. Hamachi. lolz.
Turnieju nie ma, bo nie ma chętnych do gry w ogóle, a co dopiero do jakichś zorganizowanych walk.
Trzeba zachęcić. Nie zniechęcać. Tak jak ktoś kiedyś powiedział "Klient nasz pan" bo co by było gdyby MCDonald robił dobre jedzenie, jak nikt by tego nie jadł?

Ty sam zresztą do turniejów skory nie jesteś, bo bywasz na forum w kratkę i ciężko o systematyczne gry w takim wypadku.
Nie zgłaszam się do turniejów bo każdy wie, że nie jestem tak dobry jak wy to raz, po drugie turnieje zazwyczaj są na jakieś "nadzwyczajne" okazje a nie przed nimi. Np. W Boże Narodzenie a nie przed nimi. W Boże Narodzenie to się z rodziną przebywa i do kosciola sie idzie a nie grywa Turnieje. I tu też wyjaśnienie mojego bycia w kratkę. Każdy przyzna ze "rzeczywiste" życie jest ważniejsze od wirtualnego życia.
Mam tu na myśli samą grę (no co jak co ale WBC3 już jest dość starą grą i dopiero niedawno pojawiły się jakieś nadzieje na kontynuację)
Tu w pewnym stopniu się z toba zgadzam. WBC jest stare i wiele osób patrzy od razu na grafikę przestarzałą a w niektórych przypadkach pixelowatą. Tu nic nie poradzimy. Można natomiast urozmaicić, zmodyfikować WBC. Jak o ile pamięta kto, był Commandos. Niby to WBC III, a w sensie uczy grać i gramy teoretycznie w "Commandos'a" a nie w WBC. Można tworzyć jakieś nowatorskie pomysły na mapy typu "Podbój". Był też projekt o spolszczeniu dialogów w grze - też dobry pomysł, chodź spalił na panewce bo 3 spolszczeniach ras. <ja dalej mam to spolszczenie wgrane i gram z nim>.
ale też ludzi, którzy z biegiem lat nie mają już motywacji i chęci do prowadzenia forum i gier z jakimś większym zaangażowaniem. Po prostu.
Dlatego trzeba wymieniać kadrę i szukać nowych. Przykładem możesz być na przykład niedługo ty. Pielagoroth1 odchodzi od forum, żegna się z nami bo ma już rodzinę itp. itd., i tutaj trzeba "nowego" Pielę znaleźć i tu nowy gracz, fajny mod no to robimy go Pielagoroth2. Bęc! Mamy Pielę! xD
Jeżeli coś chciałbyś z tym zrobić to odsyłam do tego tematu: Klik
Nie martw się, wszystko czytałem i obserwowałem. Także waszą kłótnię z Adminem w Turniejach o ile pamiętam ya?

Jak chcesz to próbuj coś działać, ale tutaj trzeba większego zakresu działań niż tylko pisanie postów na forum. I dłuższego okresu pobytu na nim, bo dobrze wiemy, że za tydzień czy dwa znowu znikniesz
O ile widzę że jest jeszcze nadzieja, będe działać. Większy zakres? Proszę bardzo, potrzebuję jakiegoś "pana" z większymi uprawnieniami żeby np. stworzyć subfora.
No, można jeszcze zrobić Banner naszego forum i powysyłać na parę forum z zachętą do gry :).

A ja mogę się założyć że nie zniknę ani za tydzień ani za 2 tygodnie chyba że forum totalnie upadnie i nie bede widzial w nim nadziei. Na razie ma potencjał - tylko trzeba go wykorzystać. Jeśli jakiś "Nowy" napisze choćby jakąś swoją historyjkę w WBC III, to dawać komentarze, żeby myślał ze ktoś to czyta a nie. Bo może nie mieć z wami kontaktu. Tak miałem też ja. W temacie na forum o mojej Historyjki i Kronosa pusto, a tu non-stop na Hamachi/COMODO - kiedy kontynuacja? Dlatego sami userzy którzy już są muszą zachęcać oraz pisać coś tutaj, aby widzieli że forum ŻYJE a nie umiera w agoniach.


I na zakończenie :

Wystarczy Chęci.

Nie chcę robić tutaj kłótni ani tego typu rzeczy i wypisywaniu quote non-stop na siebie, tylko trzeba zaczac działać, bo tak to się skończy jedynie na kropka.quote.kropka. Chcę tu napisać co "POWINNIŚMY" zrobić.


EDIT BY KKP : Myślałem także o zrobieniu jakiegoś loga ala. FORUM POLECA. Na przykład przy genialnych mapach zrobionych przez usera, admin wkleja <edytuje> znak jakości albo Forum Poleca. <można by zrobić jakiś plebiscyt czy coś> Przemyśleć to trzeba :)

Albo zespół do supportu. Specjalny zespół znający sie na grze który by rozwiązywał problemy na forum. [dział problemy i pytania] 2-3osoby starczą ;) <nawet 1>
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
Adrenalina666
Lunarion
Lunarion
Posty: 291
Ulubiona rasa: Wszystkie rushowe
Lokalizacja: Polska:)
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: Adrenalina666 » wt, 13 lis 2012, 09:06

Obok tego wszystkiego to jeszcze dodałbym dział "inicjatywy" i poddziały "co mogę zrobić dla tego forum/gry wbc3" i "inicjatywy graczy" za co dostają tzw. podziękowania (głównie chodzi o reklamowanie tej gry na innych stronach do innych gier 50 reklam-podziękowanie od admina/moderatora) to by zwiększyło nam ilość graczy którzy nie wiedzą o istnieniu takowej sieci do Wbc3 a chcą w tę grę grać.

Edit: Jeszcze jedno (o ile się to da zrobić), żeby w tym dziale dawać podziękowania mogli tylko admini/moderatorzy forum.
Wrogów lubię martwych, a miecze na ostro.

Obrazek
Bo śmierć... to tylko śmiertelny zastrzyk Adrenaliny. Nikt ci jej nie odbierze...

Pomogłem?, daj plusa(kciuk w górę)

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: Pielagoroth » wt, 13 lis 2012, 22:00

Eh no cóż. Trochę mi tego brakowało muszę przyznać :p
KKProgamer pisze:Można to dobre słowo w tym wypadku. Bo nikomu nie chce się pisać w tych działach/tematach <nie licząc mnie i kilku aktywnych ala. Adren/Kronos>
Nikomu się nie chce może dlatego, że większość tematów jest już wyczerpanych? Gra jest już dosyć stara i tematy w działach o rasach czy jednostkach się już dawno znudziły. Nie zmienia to faktu, że każdy nowy czy nawet stary gracz wciąż może tam pisać i wymieniać swoje poglądy, bo przecież nikt tych tematów nie zamyka. Pisałeś, że forum nie ma nic do zaoferowania, a tu się okazuje, że ma tylko niewielu już z tej oferty korzysta. I nie ma się co dziwić temu wg mnie. Zwłaszcza, że coraz mniej gier się odbywa. A to gry w sieci napędzają pisanie postów, nie na odwrót.
KKProgamer pisze:Myślałem nad grą forumową o tematyce WBC, sam taką zrobiłem kiedyś <i już zaczynałem robić o WBC>. To by zachęciło do zostania i branie czynnego udziału na forum.
Moje zdanie na temat tzw. zabaw forumowych się nie zmieniło. Nadal uważam, że są to jedynie nabijacze postów, w których udział bierze na naszym forum garstka osób. Oczywiście można jakąś grę forumową wymyślić, ale nie taką jaką kiedyś zrobiłeś, która ciągnęłaby się na dziesiątki stron i polegała na nudnym odejmowaniu punktów. Poza tym kilka takich tematów z zabawami kiedyś już powstało i tylko czekają one na wznowienie/kontynuację. Chociażby to klik czy to klik. A już nie wspomnę o tego typu gracz w hydeparku, których też jest sporo.
KKProgamer pisze:A że mnie nie ma, to brednie. Zawsze jestem, tylko po prostu gdy są święta jakieś lub coś, to nie jestem w domu, tylko są święta i wtedy nie ma "paczenia" na forum WBC III.
Hehe ciekawe teorie na temat swojej osoby prawisz. Pojawiłeś się bodaj przedwczoraj na forum po jak długiej przerwie? Miesiąc? Dwa? Jakie święta obchodziłeś w tym czasie? Dzień nauczyciela :p ? Jestem pewien, że kolejna twoja nieobecność nastanie szybciej niż reklamy coca-coli o świętach bożonarodzeniowych. W wakacje także bywałeś w kratkę. Nie wiem jaki był twój najdłuższy okres pobytu tutaj bez przerwy, ale myślę, że nie więcej niż 2 miesiące. To już te przerwy bywały dłuższe. Tylko nie zaprzeczaj, bo zmusisz mnie do robienia żmudnego wykresu na podstawie dat napisanych przez ciebie postów i wyjdzie szydło z worka :>
KKProgamer pisze:Nowi userzy nie mają się czego złapać. Obejrzą jeden stary film zobaczą że z 2009/2011, zobaczą poradnik, napiszą z jednego posta gdzie potem zostanie skrytykowany że np. lubi ludzi <bo tak> a inny powie Ludzie są słabi, zagraj wys.elfem czy kim tam. No to Userowi się odechciewa.
Kłamczysz z tym krytykowaniem nowych. Zgodziłbym się, że nowi często byli atakowani przez starszych userów za słabą grę w multi, ale to też już są czasy dość zamierzchłe. Rzadko natomiast, jeśli nie w ogóle, zdarza się by krytykowano zdanie nowych użytkowników na forum. A jeśli już to jest to zawsze argumentowanie i to nie na zasadzie "bo tak". Znajdź chociaż jeden przykład, gdzie ktoś zniechęcił nowego krytykując jego wypowiedzi. Jakieś argumenty z kosmosu wymyślasz.
KKProgamer pisze:Te działy i tematy z rok nie redagowane w ogóle same mówią za siebie że mało osób tu jest.
Tematy i działy, w których od roku nie ma nowych postów mają to do siebie, że nie wymagają redagowania na bieżąco. Akurat nowe posty pojawiają się mimo braku aktywności na multi, więc nie jest tak najgorzej. A to co się pojawia jest bacznie obserwowane i redagowane przez czujne oko Jana :)
KKProgamer pisze:Przykładem jest choćby wprowadzenie kilku miesiecy temu COMODO, a w Gry w Sieci dalej jest Sąd ds. Hamachi. lolz.
No może warto byłoby dodać poddział do spraw Comodo, bo na hamachi wciąż się gra, więc tego tak całkiem usuwać nie można. Jednakże póki nie ma gier to nie ma wielu konfliktów, więc ten dział jest martwy. I to dobrze w tym przypadku akurat :p
KKProgamer pisze:Trzeba zachęcić. Nie zniechęcać.
Nikt nikogo nie zniechęca. Brak turniejów to nie jest zniechęcanie tylko brak zachęcania. To jednak różnica.
KKProgamer pisze:Nie zgłaszam się do turniejów bo każdy wie, że nie jestem tak dobry jak wy to raz, po drugie turnieje zazwyczaj są na jakieś "nadzwyczajne" okazje a nie przed nimi. Np. W Boże Narodzenie a nie przed nimi. W Boże Narodzenie to się z rodziną przebywa i do kosciola sie idzie a nie grywa Turnieje. I tu też wyjaśnienie mojego bycia w kratkę. Każdy przyzna ze "rzeczywiste" życie jest ważniejsze od wirtualnego życia.
Tu samemu dajesz mi argumenty. Nie jesteś taki dobry jak my i co? To jest powód żeby bać się wziąć udział w turnieju? Skoro tak to po co te turnieje skoro każdy nowy jest słabszy i będzie się bał? I tak też po części jest. W turniejach w większości biorą udział starzy gracze, którzy nie boją się rywalizacji. Nowych zachęcają głównie walki for fun, a nie turnieje. Kolejna rzecz to twoje teoria ze świętami. Jedyne turnieje, które odbywały się w okresie świąt to tradycyjne turnieje na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Jednakże było ich dość niewiele w stosunku do turniejów rozgrywanych w datach luźnych, że tak to nazwę. Na ostatnie 10 turniejów zaledwie 3 odbywały się w okresie świątecznym. Co śmieszniejsze jedyny turniej w jakim brałeś udział odbywał się w okresie wielkanocnym w 2011 roku ;) I jeszcze słowo wyjaśnienia dlaczego takie daty. Ano dlatego, że nie każdy ma czas by grać w dni powszednie i trzeba grać niestety albo stety w święta. Kilka razy przed turniejami były ankiety z wyborem dat ich rozegrania i sami gracze tak wybierali.
KKProgamer pisze:WBC jest stare i wiele osób patrzy od razu na grafikę przestarzałą a w niektórych przypadkach pixelowatą.
A wg mnie wcale tak dużo ludzi na tę grafikę w przypadku WBC nie patrzy, bo jak już się zdecydowali na tę grę to nie z powodu wyglądu wizualnego. Większość tzw. nowych graczy to osoby, które kampanię WBC grały lata temu i teraz wracając z sentymentu czy też ciekawości.
KKProgamer pisze:Można natomiast urozmaicić, zmodyfikować WBC. Jak o ile pamięta kto, był Commandos. Niby to WBC III, a w sensie uczy grać i gramy teoretycznie w "Commandos'a" a nie w WBC. Można tworzyć jakieś nowatorskie pomysły na mapy typu "Podbój".
Takie tryby gry to tylko urozmaicenie, odskocznia od normalnych rozgrywek. Nie pociągną one multi i nie zdominują go, bo WBC to zawsze było i będzie tworzenie armii i walka nimi. Wiem, że jesteś fanem WBC rpg, ale to tak czy owak jest podobczny element tej gry.
KKProgamer pisze:Nie martw się, wszystko czytałem i obserwowałem. Także waszą kłótnię z Adminem w Turniejach o ile pamiętam ya?
Hehs, którą bo trochę ich tam było :p
KKProgamer pisze:O ile widzę że jest jeszcze nadzieja, będe działać. Większy zakres? Proszę bardzo, potrzebuję jakiegoś "pana" z większymi uprawnieniami żeby np. stworzyć subfora.
Mówiąc większy zakres miałem na myśli jakieś działania poza forum, tj. na comodo czy też hamachi. Organizowanie gier, zachęcanie do nich, bo to jest główny problem. Robienie czegokolwiek na forum niewiele da.
KKProgamer pisze:A ja mogę się założyć że nie zniknę ani za tydzień ani za 2 tygodnie chyba że forum totalnie upadnie i nie bede widzial w nim nadziei.
To może za 3 :p
KKProgamer pisze:Na razie ma potencjał - tylko trzeba go wykorzystać. Jeśli jakiś "Nowy" napisze choćby jakąś swoją historyjkę w WBC III, to dawać komentarze, żeby myślał ze ktoś to czyta a nie.
Potencjał to miało kilka lat temu. Teraz to już jest trochę (jeśli nie mocno) wyeksplatowane. I wg mnie pisanie postów na siłę, aby kogoś zachęcić raczej dobrym pomysłem nie jest. Jak ktoś napisze coś ciekawego to ludzie mu odpiszą, nikogo zmuszać nie trzeba i nie warto.
KKProgamer pisze:I na zakończenie : Wystarczy Chęci.
Chęci, których już niestety nie ma wśród starej ekipy WBC Fan i nie ma się co dziwić. Napisanie w tej sytuacji, że wystarczy chcieć jest wg mnie mocno chybione.
KKProgamer pisze:Nie chcę robić tutaj kłótni ani tego typu rzeczy i wypisywaniu quote non-stop na siebie, tylko trzeba zaczac działać, bo tak to się skończy jedynie na kropka.quote.kropka.
Już za późno :D I takie dyskutowanie też nie jest kompletnie bezcelowe, bo to pobudza forum, coś się dzieje. Ktoś się z kimś nie zgadza, jest o czym pisać.
Adrenalina pisze:Obok tego wszystkiego to jeszcze dodałbym dział "inicjatywy" i poddziały "co mogę zrobić dla tego forum/gry wbc3" i "inicjatywy graczy" za co dostają tzw. podziękowania
Wystarczy, że jest dział propozycje, w którym nazbierało się już ich sporo. Jak ktoś chce się wykazać jakąś inicjatywą to niech wcieli w życie, którąś z propozycji albo wymyśli swoją. Do tego mamy dział projektów i więcej nie trzeba, bo tych projektów zbyt wiele nie ma, a już nie wspomnę o ilości skończonych.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: KKProgamer » wt, 13 lis 2012, 22:56

No tak, Piela musi robić quote. No to jedziemy dalej p. Pielagoroth.
Nikomu się nie chce może dlatego, że większość tematów jest już wyczerpanych? Gra jest już dosyć stara i tematy w działach o rasach czy jednostkach się już dawno znudziły. Nie zmienia to faktu, że każdy nowy czy nawet stary gracz wciąż może tam pisać i wymieniać swoje poglądy, bo przecież nikt tych tematów nie zamyka.
Stara to nie oznacza że zła albo przestarzała. Spójrzmy choćby na cs1.6, miliony osób dalej w to graja a widac pixele że ho ho ho, i jest na silniku half-life ktory jest jeszcze starszy. Albo Heroes III, też stara, i to o wiele starsza niż WBC III, a ostatnio na wykladzie widzialem co 4 siedziala i pykala w Heroes III, nie V, VI, tylko III wydana bodajze w 1995. Moge ci choćby od zaraz wymyśleć temat którego nie ma.
Pisałeś, że forum nie ma nic do zaoferowania, a tu się okazuje, że ma tylko niewielu już z tej oferty korzysta. I nie ma się co dziwić temu wg mnie. Zwłaszcza, że coraz mniej gier się odbywa. A to gry w sieci napędzają pisanie postów, nie na odwrót.

Bo trzeba coś nowego wymyślić! Choćby parodiować let's play WBC III. To by bylo fajne! Uwaga przedstawiam to :

KKProgamer idzie bohaterem i wyłazi mu z naprzeciwka Olbrzym, jeb, nie ma bohatera i nagle w glosnikach okrzyk : " O KUR*****************************************", wszyscy wpadaja w radosc,emocje,smiech, KKP stracil herosa jak noob. a nowy sobie mowi : lolz, fajne to, zostane. xD

Myślałem nad grą forumową o tematyce WBC, sam taką zrobiłem kiedyś <i już zaczynałem robić o WBC>. To by zachęciło do zostania i branie czynnego udziału na forum.
lolz. ty chyba nie wiesz o co mi chodzi? Nie chodzi mi o jakieś nędzne gierki typu " liczymy do 100 " tu chodzi o jakas ogromna grę forumową, w której ma sie herosa, jednostki sie robi, misje itp. itd. taka gra, bylaby na podstawie WBC III, ale np. robila by nową kampanię, "przedłużenie" WBC III. pokazać ci o co mi chodziło, a proszę. Moja gra forumowa, ktora na znacznie mniejszym forum miala 700 postów, ponad 15 graczy sie w nia zaangazowalo : link :
http://www.planetdragonball.com.pl/foru ... ead_id=972

Chciałbym zauważyć że było to robione dawno temu, kiedy nie znalem sie jeszcze na tym "fachu" teraz aktualnie sam robię "silniki" do tych gier i cala baze danych. Tutaj mialabyć ostatnia gra jaka zrobilem [niestety nie wypalila, podjalem za duze wyzwanie, jednak gdyby powstala, bylby to hit]

http://www.heroesatwar.dbv.pl/news.php

przedłużenie gatunku, wbc.
Jestem pewien, że kolejna twoja nieobecność nastanie szybciej niż reklamy coca-coli o świętach bożonarodzeniowych.
Umowa stoi, Pieluś!

W wakacje także bywałeś w kratkę. Nie wiem jaki był twój najdłuższy okres pobytu tutaj bez przerwy, ale myślę, że nie więcej niż 2 miesiące
Wakacje - Obóz,wyjazd,wakacje,kolonia i inne bzdety. więc byłem w kratke
2 miesiące żartujesz? na początku byłem pol-roku potem mnie nie bylo 3 miechy, 2 tygodnie, dluga przerwa 6 miesiecy, potem cale 3 miesiace, tydzien przerwy, 2 miesiace, teraz miesiac przerwy i jestem! buha buha buha haha xD
(mowie w przyblizeniu)

Kłamczysz z tym krytykowaniem nowych
Tylko tutaj nie zaczynaj! Ja wiem, co bylo kiedy ja przyszedlem. Biedny zmudny gosc chcacy pograc w wbc, napisalem posta i od razu 5 innych postow krytyki od tak.
czujne oko Jana
Które nie robi już przygód karczemnych kilka. znudzilo sie nie ? xD
No może warto byłoby dodać poddział do spraw Comodo, bo na hamachi wciąż się gra, więc tego tak całkiem usuwać nie można.
Tu robi się rozłam, mówisz że wszyscy maja przejsc na comodo, a gry dalej sa na hamachi i dlatego jestesmy rozdzieleni może? może powrócimy razem do jednego <kilku osobom nie dziala comodo, mi tez nie dzialal musialem sie natrudzic>
Nikt nikogo nie zniechęca. Brak turniejów to nie jest zniechęcanie tylko brak zachęcania. To jednak różnica.
O ile dobrze rozumiem w tym zdaniu wyraziles że :

Nikt nie zniechęca z teamu, brak turniejow to zniechecenie innych graczy bo team nie ma zachecenia. Czekaj... cos ci sie pomylilo. WY MACIE MIEC to zachecenie i zachecic graczy. A nie że gracze są zacheceni ale wy nie macie zachecenia.

Tu samemu mi podajesz argumenty. Nie jesteś taki dobry jak my i co? To jest powód żeby się bać brać udziału w turniejach? Skoro tak to po co te turnieje skoro każdy nowy jest słabszy i będzie się bał? I tak też po części jest. W turniejach w większości biorą udział starzy gracze, którzy nie boją się rywalizacji. Nowych zachęcają głównie walki for fun, a nie turnieje.
Być może tak, gdyby byli gracze to bym uczestniczyl. Bo to wyglada tak ( Jakbym mial szanse z kims wygrac, to bym gral) to wyglada tak :

Louis

Furion

Piela

Admin

Kronos

Apollyon

sami z grupy X/A z którymi jak gram, przegrywam po 4 minutach. jakby bylo chocby tak :


Furion
Louis
Kronos
Admin
Qui-Gon
App
KKProgamer
<nowy>
<nowy>


To bym gral bo wiedzialbym ze z kims mam szanse i dam tez komus innemu szanse.

Hehs, którą bo trochę ich tam było :p
Wszystkie po kolei :swieta:
Organizowanie gier, zachęcanie do nich, bo to jest główny problem.
Nikt nie organizuje gier <procz Adrena>, nikt nie zachęca. proste
Robienie czegokolwiek na forum niewiele da.
I tu jesteś w błędzie. to działa w dwie strony, bo skad maja wiedziec o comodo, jak nie ma forum? skad maja wiedziec o forum kiedy nie maja kontaktu z kims kto tam jest?

Nie ma forum, nie ma nowych graczy na comodo.
Nie ma dobrego sieciowego lacznika, nie ma gier.
nie ma gier - nie ma uzytkownikow forum, graczy, forum.

Chęci, których już niestety nie ma wśród starej ekipy WBC Fan i nie ma się co dziwić. Napisanie w tej sytuacji, że wystarczy chcieć jest wg mnie mocno chybione.
Tu powiedziales wprost ze nikt z modow/adminow nie interesuje sie juz losem wbc fan i nie ma chęci na jego odrodzenie i czeka na niechybna zgube forum w takim stanie.
Czyli że admini/modowie nie CHCĄ powrotu wbc fan?

Wystarczy, że jest dział propozycje,
No ja nie wiem czy wystarczy, bo Adren ostatnio dal mi cale mnóstwo tego przykładów.
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Inny Typ turnieju

Post autor: Pielagoroth » śr, 14 lis 2012, 22:15

KKProgamer pisze:Stara to nie oznacza że zła albo przestarzała. Spójrzmy choćby na cs1.6, miliony osób dalej w to graja a widac pixele że ho ho ho, i jest na silniku half-life ktory jest jeszcze starszy. Albo Heroes III, też stara, i to o wiele starsza niż WBC III, a ostatnio na wykladzie widzialem co 4 siedziala i pykala w Heroes III, nie V, VI, tylko III wydana bodajze w 1995.
Nie pisałem, że zła czy przestarzała. Napisałem, że jest dosyć stara i temu nie możesz zaprzeczyć. Wobec tego tematy na forum też takie są i z powodu małego napływu nowych graczy, których będzie coraz mniej z roku na rok, stają się one coraz bardziej wyczerpane. Nie porównuj WBC do takich gier jak cs czy heroesy bo to nie ta półka. Ilu ludzi grało w te gry niewiele po premierze, a ile grało w WBC? Potem porównaj ile ludzi gra w te gry teraz i ile wobec tego proporcjonalnie patrząc powinno grać w WBC. Wg mnie to naturalny stan rzeczy, że żywotność forum maleje. WBC nie jest taką grą żeby przyciągać graczy w nieskończność, jedyne co może to zmienić to kontynuacja serii i z tym wiążę nadzieje.
KKProgamer pisze:Moge ci choćby od zaraz wymyśleć temat którego nie ma.
Proszę bardzo, oby z sensem. Wymyślić temat to jedno, ale zachęcić treścią do pisania w nim to drugie. Oczywiście większość ciekawych tematów już było, więc musiałbyś się postarać :)
KKProgamer pisze:KKProgamer idzie bohaterem i wyłazi mu z naprzeciwka Olbrzym, jeb, nie ma bohatera i nagle w glosnikach okrzyk : " O KUR*****************************************", wszyscy wpadaja w radosc,emocje,smiech, KKP stracil herosa jak noob. a nowy sobie mowi : lolz, fajne to, zostane. xD
Haha, to jest dobre xD Trzeba przyznać, że tworzenie filmików na YT czy gdziekolwiek jest przyszłościowe, zwłaszcza tego typu. Można by coś ponagrywać, jak coś to mogę pomóc jak znajdę czas.
KKProgamer pisze:lolz. ty chyba nie wiesz o co mi chodzi? Nie chodzi mi o jakieś nędzne gierki typu " liczymy do 100 " tu chodzi o jakas ogromna grę forumową, w której ma sie herosa, jednostki sie robi, misje itp. itd.
Rzeczywiście, nie zrozumieliśmy się. Jednakże gra tego typu też już kiedyś była i skończyła się po kilku tygodniach jednym wielkim failem. O ile wiem była to jakaś kampania na forum, w której nikt nie walczył między sobą tylko podbijano neutralne tereny + oczywiście duża część graczy zrezygnowała/zniknęła w trakcie. Obawiam się, że przy następnej próbie będzie podobnie. Jak chcesz to pomimo tego możesz próbować, ale na moje oko to korzyści będą niewspółmierne do pracy, którą trzeba by w to włożyć. Przygotowanie takiego czegoś wymaga ogromu pracy i motywacji, a efekty niepewne.
KKProgamer pisze:2 miesiące żartujesz? na początku byłem pol-roku potem mnie nie bylo 3 miechy, 2 tygodnie, dluga przerwa 6 miesiecy, potem cale 3 miesiace, tydzien przerwy, 2 miesiace, teraz miesiac przerwy i jestem! buha buha buha haha xD
Dobra no to:
1 pobyt: czerwiec 2010 - lipiec 2010
przerwa: sierpień 2010
2 pobyt: wrzesień 2010 - listopad 2010 (z licznymi kilkunastodniowymi przerwami)
przerwa: grudzień 2010 - styczeń 2011
3 pobyt: luty 2011 - kwiecień 2011
przerwa: maj 2011 - czerwiec 2011
4 pobyt: lipiec 2011 - połowa sierpnia 2011
przerwa: połowa sierpnia 2011 - połowa września 2011
5 pobyt: połowa września 2011 - październik 2011
przerwa: listopad 2011 - grudzień 2011
6 pobyt: końcówka grudnia 2011 - styczeń 2012
przerwa: luty 2012 - marzec 2012
7 pobyt: pół kwietnia 2012 (w sensie pierwszy i trzeci tydzień miesiąca xD)
przerwa: maj 2012 - wrzesień 2012
8 pobyt: listopad 2012 - ?
Kratowy jesteś ;) Niewiele się tam pomyliłem. Max 3 miesiące byłeś bez przerw większych niż miesiąc.
KKProgamer pisze:Tylko tutaj nie zaczynaj! Ja wiem, co bylo kiedy ja przyszedlem. Biedny zmudny gosc chcacy pograc w wbc, napisalem posta i od razu 5 innych postow krytyki od tak.
Prosiłem o przykład konkretny, a nie jakieś traumy z przeszłości xd Na naszym forum nie ma zwyczaju krytykowania nowych, noobiastych użytkowników. Pod tym względem jest dobrze, lepiej niż na innych forach. Jak się mylę to rzuć jakimś linkiem.
KKProgamer pisze:Które nie robi już przygód karczemnych kilka. znudzilo sie nie ? xD
Co się miało znudzić? Skończyłem swoją historię i nigdzie nie napisałem, że będzie kontynuacja. Wszystkie części pojawiały się na forum jak w zegarku (z drobnymi poślizgami spowodowanymi sklerozą Admina :p ). Wskaż mi jakąś inną historię na forum tak regularną. Dodam, że mam już materiały na 2. część noweli o Janie, ale nie zapewniam, że kiedykolwiek ona powstanie.
KKProgamer pisze:Tu robi się rozłam, mówisz że wszyscy maja przejsc na comodo, a gry dalej sa na hamachi i dlatego jestesmy rozdzieleni może? może powrócimy razem do jednego
Ha. Gdybyś bywał regularnie to byś wiedział jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy. Comodo jak sam wspominasz jest bardzo problematyczne i ciężko na nim o gry 2vs2 z powodu problemów z widocznością. Jedyne co można na nim dość gładko rozgrywać to walki 1vs1. I tak. Przenieśliśmy się jak wiadomo z hamachi na comodo z powodu małej ilości slotów na hamaku. Niestety przejście było kłopotliwe z powodu licznych błędów comodo i "gryzienia" się tego programu z hamachi. Część osób nigdy na dobre nie przeszła na tzw. komodę, co w połączeniu z malejącą chęcią do WBC spowodowało ogromny spadek ilości gier. Początkowo nie było ich w ogóle z czasem zaczęto grać dość liczne walki 1vs1. Ostatnio podczas prób rozegrania gier z większą ilością graczy okazało się, że comodo tworzy więcej komplikacji i utrudnień od hamachi mimo większej ilości slotów. Z tego powodu musieliśmy próbować grać 3vs3 na hamachi, co się udało i ze 2 potyczki się odbyły. Dzięki systemowmi połączonych sieci można grać w 6 na hamachi i to o niebo wygodniej niż na comodo, gdzie jest to niemal niemożliwe. Mimo to walki 1vs1 nadal lepiej grać na comodo, bo jest tam po prostu więcej ludzi na sieci z przyczyn oczywistych. Podziały w tej sytuacji wydają się oczywiste. Mam w głowie plan, który zniósłby ten podział i ożywił rozgrywki sieciowe. Wystarczy, że dopracuję kilka szczegółów i mógłbym to wcielać w życie. Jedyne ale to czas, którego mam zbyt mało, by móc się tym zająć. W przyszłości z pewnością, lecz jeszcze nie teraz.
KKProgamer pisze:Nikt nie zniechęca z teamu, brak turniejow to zniechecenie innych graczy bo team nie ma zachecenia. Czekaj... cos ci sie pomylilo. WY MACIE MIEC to zachecenie i zachecic graczy. A nie że gracze są zacheceni ale wy nie macie zachecenia.
Sposób w jaki ty to odczytałeś jest szczytowo subiektywny i karygodnie marginalny. Brak turniejów może zniechęcać (pomijając fakt, że brak turniejów to nie jest zniechęcanie, lecz brak zachęcania) wyłącznie starych graczy, bo tylko oni chcą w nich brać udział zazwyczaj. Mimo to niemalże nikt się nie skarży, bo nikt nie ma chęci na granie turniejów, zarówno administracja jak i zwykli użytkownicy. Teoretycznie powinniśmy ich zachęcać, ale tak jak pisałem wcześniej sami nie mamy już sił i motywacji do tego. O to się właśnie rozchodzi cały czas. Administracja i gracze się już wypalili, każdy gra w co innego, bo już WBC się znudziło. Ta garstka, która nadal ma chęci musi wziąć sprawy w swoje ręce. Jest do tego wiadomy temat :)
KKProgamer pisze:Być może tak, gdyby byli gracze to bym uczestniczyl. Bo to wyglada tak ( Jakbym mial szanse z kims wygrac, to bym gral) to wyglada tak : (...)
sami z grupy X/A z którymi jak gram, przegrywam po 4 minutach. jakby bylo chocby tak : (...)
To bym gral bo wiedzialbym ze z kims mam szanse i dam tez komus innemu szanse.
Aha, czyli nie grasz, bo widzisz, że są sami mocni gracze i nie widzisz sensu? Gdyby każdy nowy tak myślał, to żaden by się nie zapisał, co tworzyłoby błędne koło. Jednakże wcale tak nie jest, w każdym turnieju jest kilku "młodych" graczy i zwykle kilku nowicjuszy. To, że jest ich mniej niż byś chciał to już jest wina tych graczy albo ich ilości ogólnie na forum.
KKProgamer pisze:Nikt nie organizuje gier <procz Adrena>, nikt nie zachęca. proste
To może dołączysz do niego zebrawszy siły zdobyte podczas twojej ostatniej przerwy i naprawisz problem.
KKProgamer pisze:I tu jesteś w błędzie. to działa w dwie strony, bo skad maja wiedziec o comodo, jak nie ma forum? skad maja wiedziec o forum kiedy nie maja kontaktu z kims kto tam jest?
Źle do tego podchodzisz. Forum istnieje i są na nim wszystkie niezbędne informacje potrzebne do dołączenia do rozgrywek multi. Dodatkowe działania na nim niewiele już zmienią. Najbardziej potrzebne są działania na comodo, tam gromadzą się gracze, tam odbywają się gry i tam trzeba działać. Musi być "bezpośredni" kontakt z userami i taką możliwość daje właśnie comodo. Tam trzeba organizować gry, rozmawiać i zachęcać graczy. Samo pisanie na forum nie da tak korzystnych efektów, bo nie każdy wszystko czyta, a wielu umyślnie olewa. Jak już gdzieś pisałem mimo zastoju w multi pojawiają się nowi gracze i userzy na forum, więc spełnia ono swoją rolę. Nie widzę sensu marnowania energii tutaj skoro można to robić w produktywniejszy sposób na comodo.
KKProgamer pisze:Tu powiedziales wprost ze nikt z modow/adminow nie interesuje sie juz losem wbc fan i nie ma chęci na jego odrodzenie i czeka na niechybna zgube forum w takim stanie.
Czyli że admini/modowie nie CHCĄ powrotu wbc fan?
Legendarna nadinterpretacja, pozwolę ją sobie skomentować nutką sarkazmu.
Tak, administracja forum chce upadku WBC, dlatego robi wszystko by utrudniać jego rozwój i rzuca kłody pod nogi ludziom, którzy chcą inaczej.
A mówiąc poważnie. To, że nie mamy chęci do dalszego opiekowania się forum czy organizowania gier w sieci (co też prawdą całkowitą nie jest, bo jednak nadal kilku czuwa nad tym) nie znaczy, że nie interesujemy się losami WBC Fan i nie chcemy powrotu jego świetności. Wprost przeciwnie chcielibyśmy znowu zobaczyć prężne WBC jednakże straciliśmy już ochotę i zapał, aby wcielić to w życie. I powtórzę, że nie jest to dziwne po ponad 4 latach istnienia forum. Jeszcze dodam, że masz tok myślenia komputera - zero-jedynkowy. Jak ktoś nie wykonuje czynności A to w twoim mniemaniu jest tego przeciwnikiem i robi czynność B, która przeciwdziała A. Nie istnieje neutralność w takim sposobie myślenia.
KKProgamer pisze:No ja nie wiem czy wystarczy, bo Adren ostatnio dal mi cale mnóstwo tego przykładów.
Przykładów czego? Jeśli propozycji to czemu nie przedstawił ich na forum w dziale propozycje? Nie rozumiem, co miałoby nie wystarczyć.
Czyżby? A jednak. ®

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości