Turnieje

Przedstaw własny pomysł.
Awatar użytkownika
Kruk721
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 120
Ulubiona rasa: Turniejowa
Kontakt:

Turnieje

Post autor: Kruk721 » czw, 18 paź 2012, 16:20

Witam,
mam otóż pomysł na małe turnieje, gracze by deklarowali do którego by chcieli się zapisać i oto jedne, które kilka minut temu wymyśliłem:

1.Pojedynek
Gracze tworzą bohatera tymczasowego na przykładowo 50 poziomie i walczą między sobą, bez żadnych dodatkowych jednostek(chyba, że z czarów) i budynków.
2.Strategia
Czyli normalne turnieje jak dawniej
3.Deatchmatch
Prawie jak 2 s tymże początkowa surka na maksa i wojo też na maksa.

Co o tym myślicie?
Jak takie rzeczy już są to ja nic nie pisałem :p

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Pielagoroth » czw, 18 paź 2012, 16:54

Aktualnie za mało graczy jest aktywnych aby chociaż jeden turniej zorganizować, a co dopiero kilka. Poza tym zły czas na granie czegokolwiek, a zwłaszcza jakichś konkretnych rozgrywek. Być może w okresie świąt bożonarodzeniowych coś się odbędzie, jednak na razie to tylko luźny pomysł. Ewentualnie możnaby coś popróbować z hvh (pojedynki bohaterów, punkt 1 w twoim poście), ale najpierw musiałbyś się zorientować ilu chętnych na takie coś. No i jakieś zasady trzebaby określić + mapę na jakiej byśmy grali (proponuję moje Hero Battle :p).
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Kruk721
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 120
Ulubiona rasa: Turniejowa
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Kruk721 » czw, 18 paź 2012, 17:58

Można dać tylko punkty początkowe :D
na takie walki :p

nie żartuję, mam za wolny net w tej chwili, wiec w domu na razie tej Twojej mapki sobie nie zobaczę, postaram się gdzie indziej, na razie powiem jaką mapkę ja bym dał taką podobną jak w kampanii jak są walki rycerzy w wbc3 ;)

Awatar użytkownika
Kruk721
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 120
Ulubiona rasa: Turniejowa
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Kruk721 » czw, 18 paź 2012, 19:35

Okej to wymyślę zasady, myślę, że będzie się fajnie w takie coś grało....
Sprawdzę też Twoją mapkę i jak będzie jak dla mnie odpowiednia to na niej bym urządzał takie zawody ;)

P.S. Sorki, że nie edytuje postu, ale nie mogłem jakimś cudem znaleźć tej opcji, a zmęczony jestem i nie chce mi się dalej szukać.

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Pielagoroth » czw, 18 paź 2012, 21:38

Już kiedyś były próby stworzenia takiego turnieju. Poczytaj ten temat: -> Klik, pomoże ci przy tworzeniu zasad :)

A edytować wiadomości można tylko koło 5 minut po napisaniu, więc się nie dziw, że nie znalazłeś ;)
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Kruk721
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 120
Ulubiona rasa: Turniejowa
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Kruk721 » pt, 19 paź 2012, 19:16

Dobra nie ma za bardzo czasu, ale coś mi się udało wykminić do hvh, no więc:

1.Bohaterowie tymczasowi na poziomie 50(z wyłączenie zabójcy)
Nie udało mi się jeszcze dokładnej selekcji zrobić, ale zabójca na pewno nie będzie.
2.Rozgrywka do dwóch wygranych ;)
3 pkt za 2:0
2 pkt za 2:1
1 pkt za 1:2
0 pkt za 0:2
3.Przebieg rozgrywki
Dwaj bohaterowie nacierają na siebie z dwóch narożników i się biją ;)
4.Mapka na razie nie jest ostateczna, więc coś tam sam będę robił i jestem otwarty na propozycje ;)
5.Myślałem też, żeby te zawody nie polegały tylko na samym pojedynku hvh, ale też np. kto pierwszy dotrze do legowiska i je zniszczy no i zdąży wrócić przed przeciwnikiem ten wygrywa, a za zabicie bosa dodatkowe pkt-y(dla utrudnienia wtedy bohater nie musiałby być na 50 poziomie ;))
No i ewentualnie też coś w stylu "kto dłużej wytrzyma", czyli stwory nacierają na bohaterów, którzy są od siebie oddzieleni i ten kto dłużej wytrzyma - wygrywa ;)

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Pielagoroth » pt, 19 paź 2012, 20:35

1.Tymczasowi bohaterowie mają tę wadę, że nie mogą korzystać z itemów, ale jak chcesz. Ostrzegam od razu, że są kombinacje o wiele silniejsze od zabójcy na tym poziomie, więc jak chcesz robić jakieś ograniczenia to będzie tego trochę więcej. Ale to już na jakąś rozmowę bardziej prywatną do przedyskutowania ;)
2.Taki trochę siatkówkowy system. Dosyć ciekawy, nie mam mu nic do zarzucenia.
3.Nie da się ukryć, że to jest właśnie istota hvh :p
4.W Hero Battle są mury i wieże, chociaż można to jeszcze poprawić. Jednak jak chcesz to zrób swoją, bo widzę, że masz na myśli taką całkiem prostą. Tylko miej na uwadzę, że niektórzy bohaterowie będą bezużyteczni bez możliwości "przygotowania" się do walki. Zwłaszcza mam na myśli przywoływaczy, nekromantów i bohaterów z buffami.
5.Szczerze to ja bym się skupił na jednym typie rozgrywki póki co. Jak wypali to można ewentualnie myśleć nad jakimiś innymi opcjami gry.

Jeszcze warto określić kilka takich dość istotnych szczegółów. Przede wszystkim to czy mapa ma być odkryta na początku czy nie, bo przy zakrytej sporą rolę odegra element zaskoczenia. Ponadto szybkość gry (ofc średnią proponuję) i mgła (lepiej bez). Na razie więcej mi nie przychodzi do głowy.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Kruk721
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 120
Ulubiona rasa: Turniejowa
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Kruk721 » pt, 19 paź 2012, 21:49

no właśnie nie miałem za bardzo czasu na selekcję klas, więc w najbliższym czasie to zrobię ;)
jeśli chodzi o mapę to myślę, że bez mgły wojny bo przeszkadza a to ba być mały pojedynek, no i zakryta, żeby jednak to zaskoczenie mogło wystąpić.
Myślałem też nad tymczasowymi bohaterami, no i myślałem, żeby albo tymczasowego dać, albo, żeby ci co chcą brać udział wytrenowali bohatera na 50 lewel i grali nim do końca turnieju, a zdobyte lewele na turnieju to byłby taki bonus ;) wtedy można by podrasować bohatera przedmiotami, ale na razie to co piszę to tylko mały zarys, który można jeszcze 235432432 razy zmienić, więc dzięki za swoje opinie i porady ;)

a szybkość no to myślę, że średnia będzie odpowiednia, a i myślałem, żeby na mapce nie było tak łatwo dostać się do wroga, żeby Ci co się przygotować muszą mieli czas, ale też nie za dużo tego czasu, żeby mieli, bo mogliby się już tak dopakować, że tylko patrzeć jak robią rozwałkę.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Administrator » pt, 19 paź 2012, 22:55

Jeśli chodzi o zasady, to trzeba dodać szereg ograniczeń, aby zawody były w miarę uczciwe i nie zależały tylko od wyboru klasy herosa. Najlepiej bym to widział na początku w postaci stworzenia ladera HvH, zobaczylibyśmy, jak się to rozwinie, ludzie by poznali i zaznajomili się z tym system i co najważniejsze moglibyśmy wcześniej zweryfikować zasady.
Kruk, to wpadnij na naszą sieć comodo, pograj na tych zasadach, a ja mogę stworzyć lader. Mam nadzieję, że wiesz jak jest prowadzony ladera na naszym forum.

Awatar użytkownika
Kruk721
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 120
Ulubiona rasa: Turniejowa
Kontakt:

Re: Turnieje

Post autor: Kruk721 » sob, 20 paź 2012, 08:27

Chciałbym tam pograć, ale jestem w takim miejscu miasta, że czasem nie mam neta, a jak mam to mam lagi kiedy gram na multi :(
a ten lader, coś kojarzę, ale oświeć mnie na pw :)

P.S. Coś popróbuję, ale nie zdziwcie się jak się mocno rozbuduję i nagle moje stwory i heros będą stali w miejscu :/ i nic nie będą robić jak ich leją :<

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości