Przyszłość multi

Przedstaw własny pomysł.
Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Przyszłość multi

Post autor: Administrator » śr, 15 lut 2012, 14:47

Weszły bardzo złe zmiany dla dalszego funkcjonowania naszego systemu multi dot. hamachi. W skrócie zmniejszają ilość wolnych slotów dla darmowych użytkowników do 8 (było 16). Jesteśmy zmuszeni funkcjonować na takich warunkach. Turniej prawdopodobnie będzie przeprowadzony na hamachi, trzeba będzie wymyślić pewien sprawnie działający układ sieci.
Introducing new, flexible pricing for users looking to grow the size of their networks with a more affordable plan.

Hamachi users will now benefit as a result of new client-based, tiered pricing:
Subscription Computers/Networks Price
Free up to 8/network Free
Standard 9-32/network $19.00/yr
Premium 33-256/network $119.00/yr
Multi-network up to 256/unlimited networks $199.00/yr

Existing users can continue using LogMeIn Hamachi as they always have under their current subscription without incurring any additional costs.

To take advantage of one of the new subscriptions above or to adjust your current subscriptions, simply go to your “My Networks” page on LogMeIn.com. For those managing their network from their desktop, first connect the client to a web account by selecting “Attach to LogMeIn account” from the System menu, and then proceed to your “My Networks” page.
Źródło: https://secure.logmein.com/welcome/hama ... tsnew.aspx


Oto przewidywane przeze mnie wersje przyszłości:
1) Pozostanie na hamachi, jest możliwość wykupienia standardowej subskrypcji, koszt około 60zł rocznie. Zyskamy dzięki temu więcej slotów, bo aż 32 oraz pozostaniemy na oswojonym przez nas programie. No niestety, ale w tym przypadku musielibyśmy zorganizować zrzutkę w postaci dotacji od użytkowników, ponieważ koszt utrzymania forum przekraczałby znaczną sumę. Również dzięki temu zyskalibyśmy większa renomę sieci, pozwoliłoby to pozyskać więcej graczy, dzięki większej ilości slotów.
Inna opcją pozostania na hamachi jest wywalanie osób offline, a zostawianie tylko online, wtedy musielibyśmy wbijać przy każdym wejściu.


2) Wippen
Przytoczę kilka cytatów z pewnego blogu:

"Wygodniejsza, szybsza, stabilniejsza. Łatwiejsza w użyciu, mogąca pomieścić więcej osób w sieciach (AŻ DO 250!)."

"Możliwość zmiany skorki programu. "

"Możliwość dodawania własnego avatara, lub wybrania istniejącego"

"Wippien jest DARMOWY."

"Plotka - niesprawdzona niestety (brak czasu) - głosi, ze Wippien sam usuwa osoby z Twojego serwera, które są offline. Nie ma to większego znaczenia, w związku z faktem, że ilość serwerów jest nieograniczona"

" Chyba najważniejsza informacja. Wippien konfigurujesz tak samo jak to robisz z Hamachi. Te same polecenia, te same ustawienia i opcje. Ale o tym w kolejnych poradnikach."

"Dobrym rozwiązaniem, jest skorzystanie z gotowego serwera jabber, jaki oferuje wippien. Serwer ten oferuje doskonale warunki do bezproblemowego korzystania. Jeśli jednak chcesz używać innego serwera, czuj się jak najbardziej uwarunkowany do tego. "

- słaby infejs, nieporęczny
- automatycznie cię loguje jak hamachi
- trzeba cały czas dołączać do sieci przy wbiciu
- nie testowałem dokładnie, jak jest z możliwością moderacji


3) Gameranger:
- działa na niej Warlords Battlecry 2 i 3
- nie trzeba teoretycznie szukać graczy i podawać im naszą lokalizację, grają na niej gracze zagraniczni
- możliwa jest tylko gra na angielskiej wersji
- podobnie jak na hamachi zgłasza się chęć gry, nie tworzy serwerów w grze, tylko w okienku tym widać, a gdy są osoby chętne włączamy grę
- nie wiem czy jest możliwość tworzenia chatu, żeby coś utworzyć stałego oraz mieć moderację na nim
Zdjęcie


4) Comode Unit
- najbardziej podobny do hamachi
- podobny infejs, tworzenie sieci
- czat najbardziej podobny, dodane emotikony
- jest podział na kontakty i sieci, czyli możemy mieć kontakt z osobą, która już odeszła z sieci
- mało popularny
- opcja avataru
- statusy
- włącza się od razu jak hamachi
- nie znam limitu, ale wydaje mi się, że jest większy od 16, może nielimitowany nawet
- jest możliwość moderacji
- kilka dodatkowych funkcji przy pisaniu
- działa Warlods Battlecry 3
Zdjęcie

5) Tunggle
- jest publiczny kanał do Warlords Battlecry, nie ma możliwości moderacji
- można tworzyć prywatne sieci dla 32 osób
- są prywatne wiadomości
- wiele różnych gier
- inny wygląd okienka
- najbardziej popularna alternatywa hamachi
Zdjęcie

Czy przejściu na tunggle lub gameranger mógłby wystąpić przełom związany z zasadami, trzeba by się dostosować do innych graczy będących na nowym kanale, czyli wprowadzenie stałych hero, tu trzeba być ustalić nowe zasady. Natomiast na 3 pozostałych programach zasady raczej nie ulegną zmianom. Proszę o wypowiedź zainteresowanych oraz troszczących się o przyszłość rozgrywek multi :)

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: EnZoOo » śr, 15 lut 2012, 15:13

Użytkownicy są przyzwyczajeni do hamachi, trzeba by było przetestować każdy z tych programów (mogę pomóc).
Trudno będzie się przestawić, ale może nawet to będzie lepsze nich hamachi, można zaryzykować, zrobić kilka testów, to nic nam nie zaszkodzi prawda?
Jeżeli jednak pozostało by hamachi, i ludzie woleliby przy tym pozostać, choć rzadko wbijam ale wysyłałbym pieniądze na sieć.
Szczególnie jak wygramy turniej w Counter Strike, to nawet rzucę więcej pieniędzy żeby było na zapas :), ew też na nagrody do turnieju.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: TomekW » sob, 18 lut 2012, 00:57

Z jakimiś nowymi zasadami to bzdura, nie trzeba nic ustalać. Na Tunngle jest i tak zero osób z WBC3 online (prawdopodobnie w porywach do 1 osoby) więc można się tam zagospodarować tak jak nam pasuje, a jeśli nawet - to prywatne sieci można utworzyć.

Jeśli miałbym się wypowiedzieć - to głosowałbym za tym Tunngle. Ale jutro przetestuję te całe Comodo i Wippen, szczególnie to pierwsze bo zapowiada się ciekawie.
Tomek

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Administrator » ndz, 11 mar 2012, 02:00

Kolejna moja wypowiedź po przemyśleniach:

Rozmiar sieci jest niewystarczający, utrudnia znacząco wejście nowych, przez to musimy podjąć jakieś kroki, które pozwolą nam dalej się rozwijać. Na razie mam 2 opcje do przedyskutowania:

1) Zrobienie zrzutki na podstawą subskrypcję, która umożliwi zwiększenie do 32 slotów - dzięki temu nasza sieć zyska większą renomę, bo niewiele sieci będzie posiadać takie możliwości, co pewnie zachęci większość osób, nawet w konfliktach. Pieniądze z zrzutki również zostaną przeznaczone na nagrody w Mistrzostwach 2012 - na razie jest to planowany event, trwają rozmowy ze wszystkimi graczami, termin to pewnie początek wakacji, powstanie prawdopodobnie 2 lub3 filmików (rozmowa z przedstawicielem Administracji na skype, najlepsze akcje wszechczasów oraz losowanie). Również planujemy lepszą organizację, lepsze przygotowanie to tego niż do cyklicznego turnieju, prace już trwają, kilka miesięcy przed, więc pewnie będzie to coś dużego. Przewidywana jest też opcja wpisowego, aby uzyskać nagrody wysokiej wartości (gry, sprzęt).
Dodam, że wysyłkę pieniędzy moglibyście dokonać za pomocą konta internetowego lub przy okienku bankowym. Cały proces, dane zostałyby opisane. Jest to prosta czynność, tylko wystarczy trochę chęci. Co myślicie o tym pomyśle, kto byłby chętny wspomóc działalność forum?
Coraz więcej for oraz innych portali właśnie korzysta nie z reklam, tylko z dotacji użytkowników, dlatego o tym pomyślałem.
Planuje też wprowadzenie specjalne rangi. W zarysie miałoby to polegać na podzieleniu się władzą, pewnymi uprawnieniami oraz przywilejami, bo skoro to się robi bardziej publiczne, to rozsądnie by było, jakby uczestnicy mieli większy wpływ na to, co wspomagają. Możliwy byłby specjalny system głosu z odpowiednią wartością głosu na temat zmian, adminowanie sieci hamachi oraz głos w sporach na forum. Również konsultacja terminów turniejów, dzień, jak również godziny walk, aby można było obejrzeć i wiele innych funkcji, może również sami wymyślicie, co forum mogłoby wam zaoferować. Na pewno jak zdecydujemy się na Mistrzostwa w tym roku, to dojdzie szereg innych możliwości.

2) Testowanie nowego programu tzw. BETA, czyli wybrałbym program, na którym byśmy grali przez jakiś czas np. 1miesiąc, pozostając ciągle na hamachi. Jakby się udała zmiana, to byśmy wprowadzili na stałe, rozreklamowali nowy sposób komunikacji.

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Pielagoroth » ndz, 11 mar 2012, 02:06

Oczywiście opcja nr 1 zdecydowanie ciekawsza, ale muszą się znaleźć chętni do zrzutki i to konkretne osoby, które mają "wysoki wskaźnik zaufania" :> Na pewno jakieś profity by z tego były i to całkiem spore, więc pozostaje liczyć, że znajdzie się jakaś grupka osób :)
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
DrInnEr
Krasnoludzki Lord
Krasnoludzki Lord
Posty: 108
Ulubiona rasa: wysokie i leśne
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: DrInnEr » ndz, 11 mar 2012, 02:21

Ja bym coś kasy dał, ale nie mam:-D
Stary Nick: DaReK_[WOS]
Plan na dziś:
Wstać-Przeżyć-Iść Spać:D

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: EnZoOo » ndz, 11 mar 2012, 13:13

Skoro nie masz, bezsensowny był ten post.
Postaram coś niebawem załatwić, chyba że wygramy turniej w cs'a to podeślę więcej, coś koło 150 zł myślę.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Pielagoroth » ndz, 11 mar 2012, 13:34

Nie chcę tutaj zdradzać konkretnych kwot, ale sama sieć na hamachi wyniesie sporo poniżej 100 zł, więc nawet po 10 zł byłoby wystarczające gdyby się zebrało chociaż kilka osób. Zebranie na nagrody na Mistrzostwa to już swoją drogą, bo to nie jest aż tak priorytetowe.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Administrator » ndz, 11 mar 2012, 14:40

Tak, koszt sieci byłby poniżej 80zł. Jak wspomniałem nadwyżka by poszła na nagrody Mistrzostw lub/i wpisowe.
Dla osób, które nie mają konta internetowego, bym wrzucił dokument wraz z jego wypełnieniem. I jedyną czynnością byłoby podejście do okienka kasy w banku podanie dokumentu i pieniędzy. Dla pewnego bezpieczeństwa moglibyśmy wprowadzić wiek dla osób dotujących.
Zaznaczę, że stalibyście się jakby akcjonariuszami, moglibyście wymagać pewnych rzeczy, proponować zmiany przeróżne np. dot. działów (stworzenie własnego kącika) oraz zasad multi.

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: Przyszłość multi

Post autor: Louis EX » czw, 22 mar 2012, 21:27

Moim zdaniem powinniśmy przetestować inny program, powiedzmy Comodo. Jak widać twórcy hamachi za bardzo nastawili się na zysk co przeważnie skutkuje spadkiem zainteresowania daną technologią skoro można znaleźć coś a podobnej funkcjonalności lecz za darmo. Ja póki co zainstalowałem Comodo i czekam na kolejnych, którzy zechcą przetestować działanie.

Sieć wbcfan
Hasło: wbcfan

Tradycyjnie :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości