Zmiana zasad

Przedstaw własny pomysł.
Awatar użytkownika
Qui-Gon
Lunarion
Lunarion
Posty: 184
Ulubiona rasa: Każda
Kontakt:

Zmiana zasad

Post autor: Qui-Gon » ndz, 13 lis 2011, 18:25

A więc mam propozycje do niektórych zasad, żeby zostały zmienione. Otóż dzisiaj grając kilka fajnych pojedynków 1 v 1 na zupełnie innych zasadach można było odnieść wrażenie że gra się po prostu fajniej i lepiej. Pierwsza zasada jaką chciałbym zmienić to zmiana szybkości gry na szybką. Zmiana ta tyczy się po pierwsze gier które trwają 1 h ( sic !) albo innych gier które kończyły się bardzo późno.Po drugie zmiana ta wiąże się z drugą jaką mogłaby być gra no-hero. Gra się tak samo szybko jak na normalnej grze pod względem przejmowania kopalń, niektóre rasy mają o wiele lepszą obronę przed rushami (np.Rój dzięki kręgowi ognia kaplana), elfy nie mają bonusów takich jak robotnicy w kopalniach w początkowych etapach gry, rushe niektórych ras nie są aż tak druzgocące jak są z herosem co wiąże się również z lepszą rozbudową innych ras.Na pewno jest jeszcze wiele innych zastosowań generałów, których będę szukać. Póki co będę namawiać osoby z wbcfan3, że naprawdę warto spróbować tak grać bo i lepiej pod względem balansu jak i zabawy. Warto dodać, że niektóre rasy mają np. mocne jednostki (albo w dużej liczebności ) ale np słabego herosa co nie daje jakiejś mega imby. Tak więc opinie na to pozostawiam wam oraz piszcie je w tym temacie .
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: Kronos » ndz, 13 lis 2011, 18:32

Grałem dzisiaj takie solo. Leśny elf miał duże szansę na nieumarłych, a jednocześnie został osłabiony. To może wprowadzić balans, a dzięki szybkości gry przejmowanie nie będzie takie monotonne. Naprawdę bardzo fajnie się gra. Jestem za.
:cowboy:

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: Pielagoroth » ndz, 13 lis 2011, 18:38

Zwykle jestem przeciwnikiem takich dosyć radyklanych zmian z powodu swojej konserwatywnej natury, ale brzmi to niegłupio. Proponuję zagrać kilka walk na tych zasadach wśród najlepszych graczy i wstawić opisy na forum. Jeśli się spodoba to może na gali (która trochę podupada swoją drogą)?
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Qui-Gon
Lunarion
Lunarion
Posty: 184
Ulubiona rasa: Każda
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: Qui-Gon » ndz, 13 lis 2011, 18:40

Co do tego opisu to mam zamiar nagrać walkę ze swojej perspektywy z takimi zasadami i dać na youtube'a ;) ( czy z głosem to nie wiem )
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: Administrator » ndz, 13 lis 2011, 19:42

W skrócie powiem, że do zmiany szybkości można się przywyczaić i może walki będą ciekawsze do oglądania. Ale niesie to za sobą zmianę zasad, bo grając na obecnych zasad nie da się ogarnąć całej gospodarki, za dużo surowców do wydania.
Z pomysłem na non-hero nie wypowiem się przychylnie, a powodów mam kilka:
- łatwo stracić takiego generała, np. od 1 ciosu lub w ciągu 1s., a strata zwykle oznacza przegraną grę
- generałowie się ogólnie różnią, czuje, że jakaś rasa będzie pokrzywdzona
A proponuje herosa na lv1

Na pewno udział bohaterów i generałów będzie bardzo ryzykowny z powodu szybkości, nie będzie możliwości choć kilkusekundowej walki, reakcja będzie musiała być szybsza.

Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: Kronos » ndz, 13 lis 2011, 19:47

Jeśli chodzi o stratę generała, to chodzi głównie o micro. Większość doświadczonych graczy będzie generała bindować na alt / ctrl ( nie pamiętam ) + l. Przydało by się usunąć też legowiska, bo to już naprawdę przesada, bo byle pająk zabije generała podczas przejmowania. Nie jestem za herosem lvl 1, bo najprawdopodobniej będzie to heros stały zamrożony lvl, i będzie z itemami, bo wybieranie herosa tymczasowego lvl 1 jest śmieszne...
:cowboy:

KitCre
Łowca
Łowca
Posty: 34
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: KitCre » ndz, 13 lis 2011, 20:54

Chcą z tej gry zrobić 2 starcrafta gdzie większość starć ma po kilka minut ;)

Co do leśnych na nieumarłych to Leśne ZAWSZE miały szanse :)
Nie jest to aż taka wielka różnica oprócz prędkości gry.
To nie wprowadzi balansu tylko bardziej osłabi NOWYCH graczy którzy po prostu chcą sobie pograć na normalnych zasadach Nie chcecie ich chyba zniechęcać ?
Moim zdaniem to tylko wprowadzi większe urozmaicenie dla graczy bardziej zaawansowanych.



I takie pytanie Jak to ma wprowadzić balans skoro przeciwnik tez porusza się szybciej ?
Będzie to kolejna normalna gra.
:)

Awatar użytkownika
Qui-Gon
Lunarion
Lunarion
Posty: 184
Ulubiona rasa: Każda
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: Qui-Gon » ndz, 13 lis 2011, 21:45

Balans czyli nie będzie dodatkowego przychodu z bohatera, szkieletów dla undeada, zombie które się dawało do kopalń co mocno osłabia elfy które nie mają możliwości wypychania kopalń a pomaga rasom które ten przychód powinny mieć większy poprzez robotników np. Krasnoludy. I właśnie według mnie to ten sposób jest raczej lepszy dla nowych bo nie muszą uczyć się jakiś nowych herosów, jak co dodawać do herosa żeby było dobrze itp.
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: Pielagoroth » ndz, 13 lis 2011, 23:08

Argumentacja Admina przeciw generałom jest dosyć konkretna. Generała łatwo na początku stracić, zwłaszcza przy szybkiej prędkości, gdzie kilka ciosów może zaważyć. Strata generała w pierwszych minutach = pewna porażka, więc to trochę zbyt duży element losowości w moim odczuciu. Zaś jeśli chodzi o bohatera na 1 lvlu, to jak wspomniał Kronossss, musi to być bohater stały. Nie muszę mówić, że dobrze dobrane itemy spowodują większy zysk niż hero na 10 lvlu, więc ja proponuję najniższy level bohatera tymczasowego, czyli 4.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
EnZoOo
Wielki Władca Smoków
Wielki Władca Smoków
Posty: 964
Ulubiona rasa: Baśniowa Istota :)
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Zmiana zasad

Post autor: EnZoOo » pn, 14 lis 2011, 00:37

Zgadzam się iż hero 4lvl byłby w sam raz. Tak samo mogę przyznać racje Pielowi czy innym userem czy też Adminowi że strata generała oznacza porażkę. Musiałby to być bohater stały, z tymczasowi to byłaby już parodia xDD.
Obrazek

Podoba Ci się mój post lub pomogłem? Daj reputke! (Kciuk w górę)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości