4fun

Przedstaw własny pomysł.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: TomekW » pn, 9 sie 2010, 19:29

A Wojtku z Orkiem wojownikiem przed wieżami spierdzielał. Szarżowanie nie zostało zaobserwowane. xD
Tomek

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: SOLO LEE » pn, 9 sie 2010, 19:58

A czy granie bez bohaterów nie rozwiązuje problemu? Przeciez opracowanie klasy bohatera dla każdej rasy to mi się wydaje skomplikowane. A może niech każdy wybiera rasę jaką chce a bohater bedzie wojownikiem (wybranej rasy) i problem z głowy. Bez tej całej kosmicznej magii gdzie jednym czarem mozna zniszczyć całą armię albo przyzwac jednego demona za drugim. Przeciez wojownik na 10lv nie jest wcale taki silny. Sam na wieżę nie pójdzie. Wtedy wszystko zależy od wybranej rasy i umiejętności grającego.

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: TomekW » pn, 9 sie 2010, 20:00

Nie, bo w gruncie rzeczy bez herosa i tak nie będzie raczej balansu (przynajmniej IMO).

Wojownicy będą dla tych ras, które w takim razie są silniejsze, rasy gorsze będą nadrabiać magią itd.

Nikt nie mówił o akurat lvl 10, czemu nie 30 lub 50?

Czary przepakowane - okaże się podczas gry i zobaczy co z tym zrobić.
Tomek

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: miko » pn, 9 sie 2010, 20:21

Część z was tragizuje. Mając wojownika mamy kontrolę na starcie nad kopalniami bo nikt nam nie podskoczy na starcie i potem wyzwaniem jest tę przewagę utrzymać, przy czym symboliczny barbarzyńca nie może się liczyć samodzielnie. Mówimy że właśnie jeszcze raz przytoczę taką rasę jak imperium oraz takiego krasnoludka. Krasnolud władca run posiada chyba kamieniarstwo co daje mu potężnego kopa do gospodarki i magów, kamienie zagłady miażdżą wszelkie armie ale nie przetrwają na tym spellcastingu długo. Dlatego jestem nawet ZA zniesieniem tymczasowego bohatera i uważam że każdy powinien mieć swojego bohatera do rozgrywek turniejowych. Mówimy na starcie o zagrożeniach. Do tego należałoby powołać kilka osób które się za to zabiorą. Z tego co mi wiadomo to Piel nie chciał się za to brać, trzeba przerwać tę stagnację. Na jednym z for anglojęzycznych zobaczyłem temat NO FEY. Ludzie po prostu zakazują niektórych ras bo są kombinowane z dragon masterami itp właściwościami. A to klasa powinna być w rasie. Jeśli się tego poderwiemy czeka nas długi okres testowania niewykluczone że zakończony porażką. Tego nie wykluczam- natomiast podkreślam że badania zabiorą dużo czasu i nie wykluczam porażki przy tym. Dlatego zastanówcie się przed przystąpieniem do naszego zespołu badawczego. Pozdrówka Szaman Miko ;P
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: Administrator » pn, 9 sie 2010, 20:29

Wojtq zbyt długo to tłumiłeś w sobie :) Może nie byłbyś aż tak wzburzony.
Fajnie, że napisałeś, w końcu po to jest forum, aby porozmawiać. Nikt tutaj nie będzie przecież blokował lepszych pomysłów. Priorytetem Administracji jest zapewnienie najlepszych możliwości w dziedzinie wbc.
Wspomnę, że obecnie macie najlepszy system do multi, ale jestem otwarty na propozycje.
le robimy tak dlatego, że sporo klas bohaterów jest poprostu fatalnie zbalansowane. W stosunku do klas bohaterów rasy są zbalansowane o wiele lepiej. Piromanci, Wojownicy i wszelkiego rodzaju Przywoływacze spowodują całkowity unbalans. Jeszcze gorzej będzie z Iluzjonistami, którzy całe armię niszczą 1 czarem. Ogólnie WBC III ma całkowicie niezbalansowany i nieciekawy system bohaterów (o wiele gorzej niż w WBC 2).
Podkreślę znaczenie tych słów ;) Głównie chodzi o balans, który b. ciężko uzyskać. Czekam na propozycje odnośnie herosów i ras. Bo przestrzegam, że jakby były wszystkie klasy dostępne, to po pewnym czasie zostałaby jedna, którą by wszyscy grali. Ciekawym pomysłem jest dopasowanie klas do ras, ale nie mamy konkretów, czy to jest możliwe.

Odnośnie skilla, jak Piel wspomniał, większy skill jest w kupcach/druciarzach. No bo grając hero, jakie umiejętności mógłbyś doskonalić? Obsługa bohaterem to o wiele za mało i zbyt prosto.


Skoro większość nowych graczy, którzy tutaj wchodzą, lubi herosów, to kontynuujmy.

ps. Moja rada: maksymalny lvl bohatera to 10/15 - inaczej nie złapiecie balansu i zmienicie grę w tylko nawalankę bohaterów.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: Administrator » pn, 9 sie 2010, 20:54

Dodam, że planujemy wznowić galę. Można by ustalić jakieś rasy i klasy, wtedy zobaczymy, czy warto próbować. Czekam na propo.

Przytoczę anegdotkę :P Dawniej była jednostka tak potężna, że każdy bał się wymówić jej nazwę, a co dopiero myśleć o próbie walki z nią. Tak.. to Strażnicy Księżyca :p Ale w miarę zyskiwania doświadczenia znaleźliśmy sposób i to już nie jest taki postrach. Tak samo będzie z innymi rasami, trzeba znaleźć ich atuty, np. mało jest używana katapulta, nikt nie massuje jej, a armia powinna się składać z przynajmniej 15 katapult w składzie, zwłaszcza grając przeciwko baśniowcom - to jeden z przykładow,a jest ich mnóstwo. Próbowałem zaadaptować pomysł na lv10 tymcz, czyli bez kryształu, który faworyzuje lepsze rasy, może teraz to w końcu wprowadzimy.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: Pielagoroth » pn, 9 sie 2010, 21:28

Tu już nie ma nowych graczy, bo każdy "nowy" rozniesie Cię spokojnie, jeśli trafi mu się lepsza od twojej rasa.
Ja mówię o takich nowych, którzy z nami nigdy nie grali a tacy nie potrafią wykorzystać atutów ras. Zanim się pozna wszystkie rasy i taktyki mija z tydzień + nauka wykorzystania tych taktyk = ok. 2 tygodni. Przez tyle czasu nowy gracz nie jest w stanie tknąć doświadczonego. Zdarzają się geniusze, którzy po kilku dniach już stawiają opór ale to są wyjątki.

Jeżeli macie ochotę i widzicie w tym sens to możecie próbować zbalansować rasy bohaterami ale trzeba najpierw jakiś konkretny poziom hero ustalić bo to też będzie zależne od poziomu mi się wydaje. W krytycznych momentach projektu będę mógł pomóc ale mam wrażenie, że to będzie syzyfowa praca.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » pn, 9 sie 2010, 21:29

Sory Wojtku odłączyli mi prąd :D Zgadzam się do starych ras trzeba przywrócić system profesji taki jak w II . Przy nowych rasach i profesjach będzie trzeba coś wykombinować. To samo dotyczy 10-15 lvl bo wtedy będzie balans a mag czy wojownik nie będzie sam niszczył całej bazy. Dzięki temu rasy będą miały równe szanse i takie imperium czy zaraza wrócą do łask. :evil:
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: TomekW » pn, 9 sie 2010, 21:49

Z tego co wiem nie każda rasa ma katapulty, itd, itp. Dlatego uważam że dostosowanie hero do rasy jest dobre.
Tomek

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: 4fun

Post autor: Wojtku » pn, 9 sie 2010, 21:52

Wszystko jest przetestowane, razem z wprowadzeniem tych zmian, WBC przechodzi z "epickich bitew" do "epickich bohaterów", oczywiście można grać nawet na 50 levl, ale klasy do ras ustalimy takie jak w II. Myślę, że się uda. Szczególnie, że "bohater uzupełnia braki danej rasy" ale nie powinien jej ulepszać... dlatego ograniczymy klasy. Grałem orkami, nawet trudno było mi wbić do 4 levla, a co dopiero zrobić 10 szamanów... ceny będą bardzo wysokie, albo dość niskie, żeby zrobić rush. Każda rasa będzie miała od teraz szanse, trzeba zerżnąć tylko ten system :P

Piel do Ciebie teraz odpowiedź. Otóż poziom hero nie ma znaczenia, bo każda z ras będzie się uzupełniać swoim bohem, większy poziom woja=większy poziom kupca (krasnal np.) szybko zrobiona armia, i tania = lepszy przeciwnik do pokonania. Poza tym niektóre rasy nie mogą szybko odnowić bohatera, NP. Ork. itd. co daje możliwość niektórym rasom lepsze wykorzystanie.(...)

Admin, otóż na Strażników księżyca, owszem jest taktyka, ale spróbuj ją zrealizować inną rasą, np. zarazą. Na baśniowe, mass katapult?! Chyba żartujesz :P przecież jakiej rasie na to limitu starczy? 15 katapult to uśwadomie Cię 60 limitu. Popatrz na Mino... przecież to będą tylko katapulty, które bardzo łatwo skontrować dajmy na to sprigganami... przecież wystarczy tylko podejść...

Nie oszukujmy się, bo nie każda rasa ma The best jednostki... niektóre właśnie stawiają na bohatera...

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości