Brak balansu, częściowe przywrócenie go

Przedstaw własny pomysł.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » czw, 15 lip 2010, 22:20

Tempo :D

Za dużo pracy, przy okazji pozmieniałoby się czas tworzenia jednostek. Jeśli chcecie to mogę wykuć jak otworzyć pliki gry ale nie wiem na ile mi się to uda.
Tomek

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » czw, 15 lip 2010, 22:25

Nie, to raczej niemożliwe, tu nie ma grzebania w plikach gry, tu jest już skompilowany kod gry. Nie wiem jaki to język i czy da się to "odkompilować i skompilować" na nowo, zresztą musiałbym jako tako ten język programowania znać.
Tomek

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Administrator » czw, 15 lip 2010, 23:36

Kwestia wprowadzania własnych patch'ów jest bardzo skomplikowana, nie mam na na myśli kwestie techniczne, tylko szeroko pojęty balans. Każda zmiana pociąga za sobą wiele dźwigni, ulepszanie i tak już dobrego systemu jest bardzo trudne, a dla amatorów wręcz niewykonalne. Na razie wydaje mi się, że warto popracować nad doskonaleniem i odkrywaniem "słabszych ras".

Myślałem nad walkami na Mistrzostwach, mając na uwadze gry drużynowe, gdzie gra się wszystkimi rasami i toczy się długie walki. I doszedłem do wniosku, że duże znaczenie ma początek i rush każdej z ras - wiadomo 16 ras, mogą występować niedociągnięcia (Twórcy W3, SC mają problem z 3,4 rasami) - zwłaszcza, że teraz się gra co do minuty (co do s grają progamerzy) i to w wielu przypadkach decyduje o starciu.
Ale jakby dać 10-15 minut na rozbudowanie, i dopiero po tym czasie umożliwić wejście w środkowy sektor mapy, to może zaczęłyby się toczyć epickie bitwy - czyli takie jak drużynowe pojedynki.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Louis EX
Site Admin
Site Admin
Posty: 765
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Louis EX » pt, 16 lip 2010, 00:08

Baśniowe nie są niepokonane. Cienie naprawdę przechylają szalę. Tak samo orkowie. Chodzi o to, że baśniowe są dobre na resztę ras prawie. Wszytko zależy od zasad i mapy. W tym przewagę miały rasy szybkie. Kiedyś gdy można było budować mury a graliśmy na Ice fortress to przewagę miały rasy, które są najmocniejsze choć nie najszybsze. Co wcale nie oznaczało, że baśniowe były wtedy złe :)

Awatar użytkownika
Hunter
Champion
Champion
Posty: 312
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Hunter » pt, 16 lip 2010, 00:28

Administrator pisze:Ale jakby dać 10-15 minut na rozbudowanie, i dopiero po tym czasie umożliwić wejście w środkowy sektor mapy, to może zaczęłyby się toczyć epickie bitwy
Haha, juz widze to epickie massowanie szamanow/druidow, ksiezycowych straznikow i innych supermocnych jednostek... Bedzie gorzej niz jest.
Sensei Piela

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » pt, 16 lip 2010, 07:43

Jeśli chcecie wygrać imperium z baśniowcami to zróbcie do tego mapę... LOL mapa musiałaby być 100x100 a i tak wygrałyby baśniowce. Nie powiedziałbym, że wszystko zależy od mapy, bo to tylko kwestia doboru taktyki.

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » pt, 16 lip 2010, 09:48

No super, że cienie przechylają szalę, ale nie widziałem cieni u Leśnych Elfów ani Minotaurów? Tylko Nieumarli (i jako tako Mroczne Krasnale) mają mieć szansę z Baśniakami?
Tomek

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: KKProgamer » sob, 17 lip 2010, 21:34

Losowe rasy Czemu ni..

CZyli

Losowe Rasy : Tak
Non-Hero or 1 level hero : Tak na 1 poziomie , nie bez herosa
Inne odmainy Bohaterów ( Kupca ) : TAAAAAAKKKKK
Zakazy tego i tego : Zalezy jakie ^ ^
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » ndz, 18 lip 2010, 08:11

Dlaczego nikt nie chce grać bez boha... przecież nie mając go wyrównujemy szanse. Zauważcie, że w tych lepszych rasach trudniej dokopać się do generałów (np. baśniowce) więc ustalanie bohatera tylko pomaga lepszym rasom... Demony mają Przyzywacza, którego da się zrobić dopiero na tier5, z tier 3 wieży przywoływania. A tak? To dopóki im nie zginie generał potrafią się utrzymać.
( I POWTARZAM W GRZE BEZ BOHATERA NA POCZĄTEK DOSTAJEMY GENERAŁA I 3 BUDOWNICZYCH)

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: KKProgamer » ndz, 18 lip 2010, 11:46

W pewnym sensie bez bohatera gra jest kompletnym bezsensem

Po pierwsze ; Niektorzy Generałowie nie potrafią przejmować budynków , a wy chcecie dodać jeszcze że lepsi gracze beda mieli niskie zasoby , wtedy to oni się nigdy nie rozbuduja bo general nie daje surki a ma się tylko 20 kazdego surowca czyli rowniez nie da sie zbudować palacu , a nie przejmiesz kopalni bo obaj nie umią - to jest glupie.

Po drugie : Gra bez bohatera to jak gra bez Królowej w szachach

Po trzecie : Wyprowadzenie bohatera to bardzo glupi pomysl moim zdaniem fakt można go ograniczyć np. nie moze być powyżej 10 levela. Bo gracze se mają po 50 levelcu boha i samym bohem rozwalają pol bazy i wszystkich czlonkkow wrogiego palacu , a z 5 levlem ? Ledwo podejdziesz raz uderzysz w wieże i musisz uciekać bo zaraz ci dednie i to było dobre bo każdy ziomek uważalby na swojego Hero.

To jest moja kwestia.
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości