Brak balansu, częściowe przywrócenie go

Przedstaw własny pomysł.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Pielagoroth » ndz, 22 sie 2010, 13:07

Graliśmy kilka dni temu na waszych zasadach i muszę przyznać, że całkiem przyjemnie się grało. Taka odskocznia od zwykłej gry i kupców. Ale na dłuższą metę obawiam się, że stanie się tak samo jak w turniejach. Po miesiącu czy 2 gracze zorientują się, która rasa jest najlepsza i będą grać tylko nią. Nie sądzicie chyba, że na tych zasadach jest balans idealny? Zawsze coś się wymyśli i potem okaże się, że jakieś rasy tak przodują jak teraz orki czy baśniowe. Mankamentem tego jest, że na waszych zasadach wybiera się rasy samemu nawet w rozgrywkach 4fun i może dojść do dominacji 2 czy 3 ras. Plusem jest zaś to, że jest więcej kombinacji, możliwości i takiemu unbalansowi będzie można jakoś zaradzić. My wam nic nie zabraniamy i nie sabotujemy projektu. Inna sprawa, że niektórzy nie mogą się powstrzymać przed chamskimi tekstami i potem wychodzą takie sytuacje jak z Tomkiem i Furionem. Wydaje mi się, że jedynym ratunkiem byłaby teraz nowa społeczność WBC nie związana z naszą, która robiłaby nam konkurencję. Wtedy może połączylibyśmy siły i działali razem. Aktualnie jest źle z balansem i coś trzeba zrobić. Działając przeciwko sobie tylko spowolnimy znalezienie rozwiązania, bo tak na prawdę jedynym sposobem na sprawdzenie co jest dobre a co nie jest gra. Dzieląc się na 2 obozy nigdy wystarczająco nie przetestujemy nowych zasad. Na takie coś trzeba dziesiątek gier a nie 5 czy 10. Po monotonii kupieckiej nowe zasady wydają się bardzo ciekawe ale po pewnym czasie może się okazać, że nie są one idealnie zbalansowane i dajcie sobie powiedzieć. Ciężko jest uzyskać dobry balans a ten uzyskany grą z kupcami jest całkiem całkiem. I nie szukajcie sojuszników wśród graczy nie grających w sieci, bo każdy nowy nie jest przyzywaczajony do takiego ograniczenia klas i zawsze będzie za odblokowaniem wszystkich.
Czyżby? A jednak. ®

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: SOLO LEE » ndz, 22 sie 2010, 13:50

Pielagoroth pisze:Po miesiącu czy 2 gracze zorientują się, która rasa jest najlepsza i będą grać tylko nią. Nie sądzicie chyba, że na tych zasadach jest balans idealny? Zawsze coś się wymyśli i potem okaże się, że jakieś rasy tak przodują jak teraz orki czy baśniowe. Mankamentem tego jest, że na waszych zasadach wybiera się rasy samemu nawet w rozgrywkach 4fun i może dojść do dominacji 2 czy 3 ras. Plusem jest zaś to, że jest więcej kombinacji, możliwości i takiemu unbalansowi będzie można jakoś zaradzić.
Zadałeś pytanie i sam w zasadzie na nie odpowiedziałeś drogi Pielu. Grając na kupcach nie macie balansu bo wyszło na to że i tak orki i baśń są najlepsze. A jak temu zaradzić? Grając z możliwością wyboru klas tak jak w wbc2 bo wtedy masz więcej możliwości kombinować. Oczywiście grając na naszych zasadach może się okazać że jakieś rasy czy klasy są lepsze ale dzieki możliwości wyboru zawsze masz większą możliwość by kombinować a grając tylko kupcem tej możliwości nie masz. Grasz już tylko schematem. A poza tym BALANSU NIGDY NIE BEDZIE bo ta gra została zaprojektowana by rasy nie były równe i jak ktoś chce balansu to jest taka gra: szachy. Balans idealny. Ale czy to jest ciekawe?
I to jest płenta mojej wypowiedzi: 1) balansu nie bedzie nigdy.
2) grając kupcami najlepsze są 2 - 3 rasy i nie masz możliwości kombinować.
3) grając różnorodnymi rasami też wyjdą najlepsze rasy i klasy ale możesz kombinować bo masz wybór. I o to właśnie chodzi.

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: SOLO LEE » ndz, 22 sie 2010, 14:15

Pielagoroth pisze:Wydaje mi się, że jedynym ratunkiem byłaby teraz nowa społeczność WBC nie związana z naszą, która robiłaby nam konkurencję. Wtedy może połączylibyśmy siły i działali razem.
Ta społecznsc już powstała. Ja co prawda stoję narazie przed dwoma obozami ale po moich postach widać już jakie zasady mi się bardziej podobały. Musiał powstać drugi obóz bo sam widzisz że Piel że nie chcecie zmian. Kiedy pisałem o wprowadzenie przywoływacza z ograniczeniem +9 to przestraszyłeś się sukubów. I tak by bylo z każda zmiana na waszej sieci. Bezcelowa dyskusja mająca na celu przekonanie do zmian konserwatystów którzy tych zmian po prostu nie chcą bo uwazaja że mają najlepszy system do multi. Czas pokaże który obóz urośnie w siłę. Historia zna wiele rewolucji. Czas na rewolucję w wbc3.

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Pielagoroth » ndz, 22 sie 2010, 14:53

3) grając różnorodnymi rasami też wyjdą najlepsze rasy i klasy ale możesz kombinować bo masz wybór. I o to właśnie chodzi.
Zgodzę się. To jest duży plus grania ze wszystkimi klasami i dlatego ja też go wymieniłem. Jednak duże możliwości kombinowania pociągną za sobą ciągłe zmiany w zasadach a to już jest minus.
Ta społecznsc już powstała.
Chodzi mi o taką społeczność, która nie byłaby powiązana w żaden sposób z nami. Twórcy nowych zasad to chcąc nie chcąc nasi "wychowankowie" którzy mam nadzieję zjednaliby się z forum gdyby pojawiła się jakaś znacząca konkurencja.
Musiał powstać drugi obóz bo sam widzisz że Piel że nie chcecie zmian.
Kto powiedział, że nie chcemy? Jedynymi, którzy czegoś nie chcą są twórcy nowych zasad próbujący utajnić swój projekt. Gdybyśmy razem mogli testować nowy projekt nie byłoby sporu ale niestety niektórzy chcą podziału i koniec. Sztuczne wmawianie nam, że nie chcemy zmian mija się z celem. Gdyby nie kilka osób mających dostęp do waszych zasad do tej pory nie wiedzielibyśmy o nich praktycznie nic. Ukrywanie czegoś i zarzucanie innym, że tego nie chcą jest bezsensu.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Administrator » ndz, 22 sie 2010, 15:09

SOLO, trochę mi cię szkoda, wypowiadasz się w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia, bo skąd możesz go mieć, skoro nigdy nie grałeś w oba systemy i z tego, co widzę, nie masz zamiaru. Ogarnij się trochę, bo lecisz tylko na ładne słówka - nawet znalazłem porównanie: miko rozsiewa propagandę, w którą głupi lud wierzy, taka jest niestety prawda.
I to jest płenta mojej wypowiedzi: 1) balansu nie bedzie nigdy.
2) grając kupcami najlepsze są 2 - 3 rasy i nie masz możliwości kombinować
Ogarnij się, ogarnij się i jeszcze raz ogarnij się! Majaczysz i tylko kompromitacje zaliczasz, po pielowsku mówiąc ;) Podzielmy sprawę na 2 części: 1vs1 oraz drużynowe. Wojtq powiedział tylko o jednym turnieju, nie wspominając o pozostałych. Fakt, może w ostatnim przewagę miały szybkie rasy, ale nie zapominajmy, że 2 msc. zajęli Nieumarli. Tworzymy dalej zasady, na których każda rasa będzie miała szansę.
Druga cześć to walki teamowe, w których jest wyrównana rozgrywka. Tak samo, jak przeciwnik ma zarazę, to koledzy z teamu sobie pomagają w wybronieniu się, to samo ma się z rasą baśniowych, z którymi spokojnie się walczy i nie ma żadnego problemu.
Kolejna sprawa, że wprowadzamy kolejną magię do użytku, czyli Chaos, gdzie jest czar wyssanie many - sprawdzałem, hero świetnie sobie radzi z wyssyaniem - czyli już nie będzie narzekań na szamanów i moony, bo każdy może wziąć orka kupca.
Przez pojęcie multi rozumiem walki drużynowe i tego się trzymaj Wojtq, bo tylko wrzeszczysz jak dziecko: AAAA POMOCY BAŚNIOWE I ORKI!. Spójrz na inne turnieje 1vs1, bo wiedzę to masz nikłą.

A konkluzja jest jedna, że w walkach teamowych, czyli typowych multi, jest balans
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: SOLO LEE » ndz, 22 sie 2010, 15:30

Sparafrazuje twoje slowa admin:

"Ogarnij się , ogarnij się, ogarnij się bo tylko kompromitacje zaliczasz i głupi jestes bo wierzysz w propagandę miko i w ogóle nie masz pojęcia o czym mowisz."

Coś jeszcze?

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Pielagoroth » ndz, 22 sie 2010, 15:33

Solo zdaj sobie sprawę z tego, że multi WBC a single WBC to całkiem inne gry. Na pewno grałeś w jakieś inne strategie i wiesz o co mi chodzi. Takie tematy jak ten są dla ludzi, którzy wiedzą na czym rzecz stoi a nie dla nowych nie grających nigdy w sieci.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Administrator » ndz, 22 sie 2010, 16:06

Ale to trochę przez to, że miko, wojtq i wikitom wiedzą, jak rozszerzać swoją skądinąd fałszywą wizje wśród nowych userów. Mało kiedy się zdarzy, że ktoś narzeka na multi po rozgrywkach. Nawet jak się zdarzy, to głównie ludzie mówią ot tak, takie usprawiedliwienie. Walki są długie i zacięte, jedyna wada, psująca rozgrywki, to złe dopasowanie graczy do drużyn, wtedy gry kończą się wcześnie.
SOLO, czekam, aż sobie pograsz i wyrazisz opinię. Nic do ciebie nie mam, ale oszczędzaj też moje nerwy :p Wtedy będzie OK.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
TomekW
Lunarion
Lunarion
Posty: 579
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: TomekW » ndz, 22 sie 2010, 17:20

Balans w rozgrywkach drużynowych czasem jest a czasem nie ma, i tak zależy od ras. Czemu jak w teamie jest 2x Ork to, jeżeli skille graczy są równe, zwycięstwo jest po stronie tego Orka?

Poza tym nie graliście na naszych zasadach, bo ich nie znacie. Myślicie że jest zasada "każdy może wziąć wszystko" i tyle?

Krytykujesz Solo Lee, że nie grał w multi to ma się nie wypowiadać, a sam nie grałeś na naszych zasadach i nie wiesz jakie są, to żałosne.

I co, uważacie że jak wprowadzicie hero Orka kupca to wszyscy będą tym orkiem mapy wojować? Kupiec jest delikatny, żeby taki wysysacz coś przetrwał to musi dać w zręczność/walkę, a nie charyzmę, a do tego w inteligencję - poza tym łatwo go będzie stracić, tracąc przy tym zniżkę/surowce.

Jesteś cwany ale jedyne co potrafisz zrobić to krytykować. A wy macie do nas pretensję, że powiedzieliśmy iż tego projektu nie ujawnimy? To tylko wasza wina.

Teraz w turnieju były najlepsze baśniaki i orki (no jeszcze nieumarli), bo dopiero przy tym turnieju odkryliście ich "najlepszość". W poprzednich turniejach mieliście mniejszą wiedzę, a więc odsyłanie do wyników poprzednich (nawet nie wiem jakie były itd, a już wystarczy mi to do udowodnienia że się mylisz...) jest bezcelowe.

Sam się ogarnij.
Tomek

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: SOLO LEE » ndz, 22 sie 2010, 17:48

Dziekuje Witktom. To mi pomogło bo poczułem się źle.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości