Brak balansu, częściowe przywrócenie go

Przedstaw własny pomysł.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » pn, 19 lip 2010, 08:33

Ale na orki popatrzmy tak z boku... Są też stosunkowo słabi, bo wymiękają przy wyssaniu many szamanów... ale oni sami posiadają harpie i to właśnie przekrzywia szalę zwycięstwa... sam grałem kilka razy na nich innymi rasami, np. Mroczne Krasnoludy... dobijała mnie wytrzymałość ogrów, i szybkość szamanó- kilka sek, a w moją armię pomocniczą trafił szlag a dokładniej to błyskawica... i to niejedna... wtedy grałem na piekielniki i działa ogniowe. Potem pomyślałem na turku, że zrobiłem błąd (eliminacje, kackop) więc zacząłem szkolić głównie katapulty i balisty. No i dowiedziałem się o podstawowo wysokiej zbroi orków, wilczych jeźdźców, ogrów i trolli. Teraz dopatrzyłem się jednego błędu a mianowicie w orkach jest sama kawaleria (za wyjątkiem wyrzutni i goblinów itp.), otóż są to jednostki, które szkolimy za 2 pkt. armii. czyli: Ogry, Trolle, Jeźdźcy itd. A na te jednostki jest taka rasa piękna o nazwie Imperium... (?) jest niby harpia (czarny mag)- może i nie od 4 lecz od 5, ale nie trzeba rozbudowywać gniazda. (ich czar ręki lodu można porównać ze strzałem moonów, tylko że możemy puścić ich 2 razy bądź 3 razy więcej) Następny+ uzdrawianie się. Następny to posiadanie halabardników (po ulepszenach 35 dmg chyba *3 na ogry, trolle jeźdźców) Do następnych plusów można zaliczyć tanie machiny a mianowicie chodzi mi o katapulty, może i złe na trolle, ale wyśmienicie wybiją osłabionych szamanów wyssaniem many. Można też użyć słoni do małych jednostek... Grałem imperium i już wiem, że nadaje się na takie rasy jak: Wysokie Elfy, Orki, Barbarzyńcy... ale niestety nie Baśniowce, które są często w turniejach.. a przez co Imperiumem nie zagram...

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: miko » pn, 19 lip 2010, 10:12

Jest jeszcze taka ciekawa właściwość którą mi pokazałeś Wojtku. Mianowicie jeśli masz jednostki leczące na magiczny napastnik i wróg ciska magię to jednostki leczą się w tym samym momencie co rzucenie czaru :P przez to niby baśniowe są potężniejsze ( w ligach międzynarodowych zabronione )
Ciekawi mnie czy byłyby inne rasy używane gdybyśmy mieli kryształ? Pojawiły się tłumnie elfy - wysokie, mroczne , leśne zależnie od gustu. W baśniowych brak kryształu można zniwelować atakując pety.
A gdyby był dostępny metal? Może pojawiłoby się imperium nie aż tak słabe małych mapach.
Ps- w niektórych klasach są też surowce ale takie jak metal i kryształ od !20! mag lodu ma krychę jakiś pogromca, nie pamiętam który ma metal w pakiecie. Więc nie tylko kupiec i druciarz ma surowicę. Klasy mają surowiec żeby uzupełnić słabości własnej klasy jednostkami wspomagającymi.
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: ZZ5 » pn, 19 lip 2010, 13:50

Jeszcze zabójca ma złoto :) najlepsze jest połączenie druciarz imperium albo kupiec babarzyńców - bohater dostarcza po 3 rodzaje zasobów, w przypadku elfów i druciarza imperium możemy stać się samowystarczalni :-D

Co do braku bohatera od początku, to moim zdaniem słaby pomysł. W przypadku pierwszego spotkania grup zwiadowczo-przejmujących gdy przeciwnik jest minotaurami, nasz generał nie ma najmniejszych szans.

Awatar użytkownika
Qba007
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 49
Ulubiona rasa: Imperium,Ssrathi
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Qba007 » pn, 19 lip 2010, 13:59

Co do elfów lepszy jest nieumarły kupiec. Z nekromacją +3 wtedy mozna przyzwać zombie i wysłać je do kopalń.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » pn, 19 lip 2010, 14:16

A poza tym... ZZ5 LEŚNE ELFY SĄ I TAK SAMOWYSTARCZALNE... wystarczy handel i mass ogników+studnie... a co do twojego posta na temat minotaurów... i dobrze :P nie zauważyłeś tego, że King się nie wszędzie wepcha? (4 pola) może i jest dobry, silny itd. ale to pewnie dlatego, żeby przeżył zanim wyprodukujemy drugiego... co ty myślisz... że zrobi się rush 1 królem minotaurów? Pfff :)

ZZ5
Olbrzym
Olbrzym
Posty: 48
Ulubiona rasa: Rój
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: ZZ5 » wt, 20 lip 2010, 00:45

nie mowie o rushu ;) ale przypadkowe spotkanie z np. krasnalem - krasnal nie ma sznas, po generale - po grze :) przeciez jest tez dosyc szybki ucieknie mu napewno driada moze moon, czy czarny straznik jak zrobi sie niewidzialny.

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » wt, 20 lip 2010, 08:06

A kto powiedział, że koniec gry... :P Straciłeś jedną jednostkę i już rezygnujesz? PFFFFFFFF większej depresji to żem nie widzioł... poza tym... popatrz sobię na statystyki rozgrywki.. masz krasnala, zrobisz obstawe, król mino szybko padnie bez takowej, jaką mógłbyś zrobić... I dlaczego taką czarną przyszłość widzisz :P przecież na tier 4,5 możemy zrobić następnego... a jak nie grałeś 4 fun bez bohatera, albo w ogóle nie grałeś, to tak jak powiedział Piel: "nie powinieneś mieć prawa głosu". Zapraszamy na sieć wbcfan3 na hamaku ;)

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: KKProgamer » wt, 20 lip 2010, 10:19

przecież na tier 4,5 możemy zrobić następnego...
Wojtku Krol Minotaurów na 4 tierze ? Coś się pomyliłeś on jest tylko na 5 xD

4 Mamy Szamana Minotauró xD
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: Wojtku » wt, 20 lip 2010, 11:34

Spojrzałem ogólnie z każdej strony, więc? Chodziło mi też o Imperium... dlaczego mam je aż tak poniżać i zapominać o nim... :P

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: BRAK BALANSU, częściowe przywrócenie go

Post autor: miko » wt, 20 lip 2010, 12:08

Generał to nie całe życie. A ja podejrzewam że i tak wychodziliby ludzie z baz mając tylko obstawę. Rzeczą wiadomą jest że wystarczy jeden krytyk aby uniemożliwić dalsze przejmowanie. Zawsze można jeszcze niszczyć kopalnie. W takich rozgrywkach nie dostaniesz 300 zlota na minutę. Musisz sam je wykopać niszcząc przykładowo kopalnię złota. To nie jest tak że przejmowanie to jedyna droga. Droga grabieży i mordu też jest niezła :P
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości