Mgła wojny

Przedstaw własny pomysł.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Mgła wojny

Post autor: miko » wt, 13 kwie 2010, 11:11

Witajcie wpadłem ostatnio na pomysł co by było jakbyśmy użyli mgły wojny podczas rozgrywki? Dałoby to może lepszy rozkład rozgrywki. Doszłyby nowe opcje jak patrolowanie terenu, obrona kluczowych punktów, obserwowanie mapy i tym podobno czynności. Chciałbym z tego zrobić tylko mały eksperyment dlatego szukam osób chętnych do takiego doświadczenia aby ustalić czy jest sens prowadzić takie rozgrywki. Dałoby to nowe możliwości zarazie, rojowi, rasom potencjalnie słabym aby wykorzystać umiejętności latających oczu czy mobilnych skorpionów. Zatem proszę chętnych do eksperymentu o zapisy w tym dziale.
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: Administrator » wt, 13 kwie 2010, 13:58

Pomysł dobry, można od czasu do czasu pograć tak. Rodzi to nowe możliwości zagrywek. Ale chyba nie da rady przekonać naszego konserwatywnego stronnictwa (w tym ja), aby mgła wojny była w każdej rozgrywce.
Ma też kilka wad:
- zwiad trochę nie pasuje do mechaniki gry w wbc
- głównie umożliwi to "wloty", przy odkrytej mapie czasem dość ciężko ustawić odpowiednią obronę przed wlotem, a co dopiero z zakrytą.
- mgła wojny trochę psuje jakość potyczek, większość wolałoby po prostu wszystko widzieć, co się dzieje podczas bitew.

Ale dla urozmaicenia czemu nie :)
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: Wojtku » wt, 13 kwie 2010, 14:11

Jestem za! Ba w potyczkach, w turniejach, 4fun itd. Ostatnio czytałem sztukę wojny, i dzięki temu można byłoby przejść na taktykę. Większa szansa rasom, które mają "dalekowzroczność" itd. szanse będą wyrównane oraz będzie można poćwiczyć taktykę.

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: miko » wt, 13 kwie 2010, 14:28

Ja też jestem konserwatystą... ale to eksperyment zobaczymy jak to wyjdzie. A co do wlotów. Czy trudno jest wystawić zwiad podstawowych lotników na zwiadzie?:P
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: Pielagoroth » wt, 13 kwie 2010, 17:31

Mi się pomysł z mgłą wojny już kiedyś nie spodobał i nadal jestem jemu przeciwny. Głównym powodem jest ułatwienie wlotów, które mimo jednostek zwiadowczych będą ciężkie do wypatrzenia. Gra z mgłą za bardzo mi nie odpowiada, nie lubię tak grać. Do tego dochodzi kolejne utrudnienie z oglądaniem/nagrywaniem gry :-| Ogólnie rzecz biorąc jestem na nie.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Wojtku
Lunarion
Lunarion
Posty: 559
Ulubiona rasa: Minotaury (neutral)
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: Wojtku » śr, 14 kwie 2010, 14:20

E ba Piel... jakto tak... do obserwowania można użyć FLAG, nic nie robią gracze ich nie atakują itd. A poza tym... czy tu ktoś ogólnie grał na multi z mgłą...?

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: Pielagoroth » śr, 14 kwie 2010, 15:38

Grałem kiedyś i w ogóle mi nie przypadło do gustu. Jakaś taka bardziej chaotyczna ta gra mi się wydawała. A pomysł z flagami jest całkiem dobry jeśli działa poprawnie ? Flag się raczej nie używa więc nie wiem do końca jak to jest z nimi.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
miko
Wielki Pan Hordy
Wielki Pan Hordy
Posty: 577
Ulubiona rasa: Horda
Lokalizacja: Kor
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: miko » śr, 14 kwie 2010, 15:39

Flagi można przejmować jako punkty obserwacyjne, mają dość spory widok i jednostki nasze ich automatycznie nie atakują. Chyba że im rozkażemy. Na razie to tylko eksperyment jak już mówiłem.
Wielki Pan Ogromnej Hordy Miko Władca północnego Kor syn Protazego i Anemegii Główny Szaman zarządca piwnicy- Wielki Pan Hordy! Nadchodzą ponure dni pożogi i zatracenia...

Awatar użytkownika
Pur3viL
Szef EF
Posty: 658
Ulubiona rasa: Kobiety
Lokalizacja: Milanowek
Kontakt:

Re: Mgła wojny

Post autor: Pur3viL » sob, 26 cze 2010, 02:10

bardzo dobry pomysł Mgła wojny daje nam dużo efektywniejszą walkę oraz niespodzianki :D ale są i - tego np. na turniejach obserwator miałby problemy nad kontrolowaniem sytuacji na polu bitwy
PS: co do wlotów to się ustala na początku walki ale ogółem wlotami grają nubki
Obrazek
Robię mapy
Zapraszam na LoLa EUNE -ZjemCiPłatki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości