Kampania Online

Umów się na pojedynek z graczami w sieci!
Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Kampania Online

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » ndz, 4 wrz 2011, 20:18

Mam pomysł na kampanie online w WBC3 . Sprawa wygląda następująco:
Akcja rozpoczyna się w roku 4000 czyli około 200 lat po wydarzeniach z wbc3.W tym czasie sporo się zmieniło w Etherii. Mianowicie Zaraza ,Rój i Nieumarli podnieśli się po ataku Gorgona i z powrotem starają się podbić świat. Jeden z KVahr Sartekgor (syn Sarteka ) stworzył maskę z fragmentu czaszki Sarteka dzięki czemu wszystkie minotaury są mu posłuszne. Wódz jednego z orkaskich plemion zwany Gornakiem II zjednoczył wszystkich orków, ogrów i goblinów. Nowa dynastia cesarzy Selenteńskich zwana cezariuszami dzięki genialnie rozegranej polityce zagranicznej i wewnętrznej podbili Lizję , Diraq (to imperium na zachodzie :-D ), Smoczy Labirynt i Kaptalox dzięki czemu większość plemion Ssrathi przyłączyło się do nich. Powstało wielkie, potężne, wielonarodowe imperium. Barbarzyńca Armiger były dowódca najemników w armii imperium Diraq zjednoczył wszystkich barbarzyńców z Równin Krwi. Mroczne elfy z Yrm opanowały całą wyspę, zbudowały potężną armadę i wylądowały na Mordanionie by z tamtą przyzywać ogromne armie demonów. Czy wysokie elfy ich powstrzymają ??? Czy armie któregoś z wielkich przywódców opanują Entherię ??? O tym zadecydujecie wy wcielając się w któregoś z nich.

Wyglądało by to tak . Ja (być może z waszą pomocą) stworzył bym mapę kampanii podzieloną na prowincje i mapy bitewne (kluczowe prowincje będę niepowtarzalne np. stolice, przełęcze) . Każdy wcieli się w przywódce jednej z ras i ruszy na podbój świata . Ruchy wykonywano by po kolei a bitwy rozgrywano w ustalony dzień (sobota, piątek) lub gracze ustalają bitwy miedzy sobą. Gdy każdy wykona ruch zaczyna się kolejna tura . To czy zagramy kampanie na całej mapie Etherii czy na części zależy od waszego zainteresowania rozgrywką . Zgłaszać się wypowiadać ras jest dużo (do tego 1 gracz walczący prowincjami neutralnymi) . Bohater zawsze rasy którą gramy (lvl i profesje do ustalenia) .
Oh nieźle się rozpisałem :D Czekam na wasze opinie :D
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Pielagoroth » ndz, 4 wrz 2011, 20:36

Wydaje mi się, że coś takiego nie ma sensu z aktualną liczbą graczy WBC. Jest ich za mało i zbyt często robią sobie przerwy od gry. Projektów z kampanią w multi było już kilka i żaden nie wypalił. Kiedyś doszło do absurdu i wszyscy podbijali tylko tereny neutralne nie walcząc między sobą. Sam zamysł jest dobry, ale niestety nie do zrealizowania w realiach wbcfan.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » ndz, 4 wrz 2011, 21:01

Dlatego można zrobić mini kampanie z niewielką ale zawsze aktywną grupą graczy . I w tej kampanii nie ma miejsca na niczyje prowincje . Będzie jeden gracz broniący neutralnych prowincji (np pogranicze ).
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » pn, 5 wrz 2011, 20:55

Pielagorocie jesteś autorytetem na tym forum i twój post mocno zniechęca ludzi do wzięcia udziału w kampanii . Sytuacja taka jak w Kampanii KKProgamera nie ma miejsca bytu ponieważ o każda prowincje będzie trzeba walczyć . I nie potrzeba wcale dużo ludzi można zagrać mini kampanie w kilka osób .
PS:Sory że pisze 2 posty pod rząd ale muszę zwrócić jakoś uwagę ludzi
PS2:I wcale nie musimy rozegrać tego teraz możemy po turnieju chce tylko wiedzieć czy są chętni .
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Pielagoroth » pn, 5 wrz 2011, 22:46

Chętni zapewne będą, ale jak z ich motywacją do gry? W tym zawsze tkwi problem. I co to znaczy mini kampania? Ile walk zakłada owe przedsięwzięcie? Na jakich mapach, tych oryginalnych z kampanii czy naszych własnych? System turowy, który zaproponowałeś zmusza do wybierania pomiędzy ewentualnymi chętnymi, gdyż nie wszystkim można ufać w kwestii regularnego rozgrywania bitew. Nie może być tak, że jedna osoba blokowałaby potem całą kampanię. Ponadto póki trwa okres turniejowy ciężko liczyć na jakąś większą popularność twojego projektu.
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » wt, 6 wrz 2011, 17:16

Tylko kluczowe prowincje miały by inne mapy . Mini kampania czyli np. Skupiona wokół Mordanionu i okolic tylko kilka ras ale za to większa różnorodność map bitewnych . Właśnie ten turniej .. ale to zawsze można kampanie później zagrać mnie się aż tak nie śpieszy.
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

SOLO LEE
Lunarion
Lunarion
Posty: 294
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: SOLO LEE » wt, 6 wrz 2011, 23:31

Moja opinia o tym pomyśle jest pozytywna. Jednak nie zauważyłem innych pozytywnych opinii, więc sam widzisz że Piel ma rację że to raczej nie wypali. Zauważ że w tym samym czasie na turniej zgłosiło się 15 osób. Tutaj nikt.

Jak masz naprawdę dobry pomysł na kampanie to opracuj to i przedstaw Adminowi, może zechce z tego zrobić jakiś turniej.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Administrator » śr, 7 wrz 2011, 16:16

Pomysł wart odnotowania. Trzeba by wymyślić jakiś sprawny system tego, który by zachęcał do uczestnictwa w nim - myślę, że to jest największy problem. Po turnieju powiem więcej.
Gdyby nie ja to Krasnoludy nie miałyby króla... Admin

Awatar użytkownika
Seba Fallus 3 Wielki
Lunarion
Lunarion
Posty: 292
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Seba Fallus 3 Wielki » sob, 10 wrz 2011, 12:13

Wpadłem na pomysł i niestety nie mogę już z edytować posta . Żeby wyrównać rozgrywkę i zmniejszyć ilość prowincji neutralnych (bronionych przez 1 wybranego do tego gracza) dodam jeszcze fragment "genezy fabuły" kampanii :D :
Mroczne elfy z Yrm połączyły siły z mrocznymi elfami z lasu zagłady oraz z innych zakątków Etherii zawiązując Dark Crusade(Mroczną Krucjatę) .Rycerze z Agarii pod wpływem narastającego zagrożenia ze strony orków zawiązują tak zwaną Great Crusade (Wielką Krucjatę) i zjednoczeni ruszają do walki ze złem . Krasnoludy z Drak-Dum wypowiedziały posłuszeństwo swojemu królowi rozpoczynając Wielką Krasnoludzką Rewolucje Robotniczą do której przyłączyły się wszystkie Krasnoludy w Etherii . Krasnoludy mimo że ich nowe państwo jest podzielone na wiele fortec tworzą w nich potężne garnizony dzięki powszechnemu poborowi do wojsk rewolucyjnych .
To tyle jeżeli chodzi o fabułę :-D

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę podzieliłem mapę Etherii na 70 prowincji . Jeżeli jedna ze stron ma o 5 prowincji więcej to na początku bitwy ma wysoki poziom surowców jeżeli o 10 to bardzo wysoki jeżeli o 15 to przeciwnik ma niski a jeżeli o 20 to przeciwnik ma bardzo niski.Gdy jakaś prowincja jest odcięta od pozostałych swojej rasy to gdy zaatakuje się z niej lub ona zostanie zaatakowana to surowce zalicza się tylko z jednej prowincji a nie z wszystkich danej rasy (nie wiem czy napisałem to zrozumiale) np. gdy będą walczyć dwie rasy które maja po 6 prowincji i jedna z prowincji jest odcięta to gdy przeciwnik ja zaatakuje to będzie miał wysokie surowce bo ma 6 prowincji a przeciwnik 1 .
Kiedyś tu miałem fajne banerki za turnieje w Rome Total War... Tak jestem już stary :-D
http://totalwar.org.pl

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Site Admin
Posty: 2400
Ulubiona rasa: Krasnoludy, Orkowie
Kontakt:

Re: Kampania Online

Post autor: Administrator » ndz, 18 wrz 2011, 14:41

Nie do końca wszystko zrozumiałem, pomysł z surowcami dość ciekawy. Ale cała ta kampania miałaby się opierać o grę 1na1 oraz wybranie jednej rasy? Wolałbym, żeby nie było terenów neutralnych, aby nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej takiej zabawy.
Czy są dopuszczone jakieś walki teamowe, sojusze?
Nie wiem czy nie lepszym pomysłem byłoby podzielenie całości na dobro i zło, i walki wszelakiego rodzaju między tymi dwoma stronami. Nie wydaje mi się, by wszyscy lubili walki solo, dlatego ten pomysł.

Cała szala pomyślności tego projektu zależy od efektywnego systemu, który by zachęcał i aktywizował do gry, samo tło historyczne nie wystarczy. Jakby było to proste, to już dawno byłyby takie gry. Myślę, że warto się postarać, aby stworzyć coś wielkiego.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości