Dialogi w Mapach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kronos
Władca Trupów
Władca Trupów
Posty: 975
Ulubiona rasa: zgodna z zasadami trybu murarza
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Dialogi w Mapach

Post autor: Kronos » czw, 14 kwie 2011, 15:34

Mam pytanie w edytorze wbc3 jak się ustawia dialogi np. takie ja są w kampanii proszę o szybką odpowiedź ponieważ chce zrobić taka kampanie składającą się z 10 -20 map (przesadzam :P) z góry dzięki.
:cowboy:

Awatar użytkownika
kusy
Licz
Licz
Posty: 90
Ulubiona rasa: krasnoludy
Kontakt:

Re: Dialogi w Mapach

Post autor: kusy » czw, 14 kwie 2011, 20:43

Nie pamiętam czy dałoby się coś takiego zrobić, na chacie mnie nie ma więc nie sprawdzę. Ciekawa sugestia zrobienia kampanii. :)
Masz już pomysł stworzenia jakiejś ciekawej fabuły? Mapki pewnie już tworzysz, obyś nimi zaskoczył publiczność.
Aequm memento rebus in arduris servare mentem
Est soularus oth Mithas

Awatar użytkownika
Pielagoroth
Rycerz Zagłady
Rycerz Zagłady
Posty: 1741
Ulubiona rasa: Nieumarli
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Dialogi w Mapach

Post autor: Pielagoroth » czw, 14 kwie 2011, 21:32

Nie wiele wiadomo na temat dialogów w mapach, bo nikt jeszcze takowych sam nie zrobił w edytorze. Kiedyś już była o tym mowa w innym temacie pozwól, że zacytuję sam siebie:
Pielagoroth pisze:Hmm. Osobiście nie jestem pewien. Wiem , tyle że w edytorze w zakładce wydarzenia należy dodać zdarzenie "tekst". Ustawić warunek, a w efekcie należy wpisać nazwę pliku, w którym napisaliśmy dany tekst. Najlepiej napisać ten tekst w dokumencie tekstowym i wkleić ten plik do folderu z mapą (Scenario). Jednak nie wiem jak to dokładnie działa, bo nigdy tej opcji nie sprawdzałem. Myślę jednak, że jest na forum kilka osób, które znają zasadę działania tej opcji i ci pomogą.
i jeszcze Miko:
Miko pisze:Dialogi w kampanii... a szlag by to ja też tego nie umiem ustawić chyba możliwe to jest tylko w angielskiej wersji językowej...
Czyżby? A jednak. ®

Awatar użytkownika
KKProgamer
Lunarion
Lunarion
Posty: 528
Ulubiona rasa: WBC I : Ludzie WBC II - Ludzie WBC III - Nieumarli
Kontakt:

Re: Dialogi w Mapach

Post autor: KKProgamer » sob, 16 kwie 2011, 07:55

Kronos - Też miałem takowy pomysł.

Osiągnąłem połowę sukcesu.

1. Wyświetlał się komunikat
2. Obrazek się pojawiał w samym prawym rogu wiadomości
3. Ale ni ma ch... o napisach.

(Wersja Polska WBC III)

Ogólnie mam pomysł by zrobić kampanię, (bo można ZASTĄPIĆ napisy) ale nie chce mi się i mam za mało czasu. Jednak gdybym miał pomocnika to by może...

No cóż w każdym razie próbuj mi się nie udało włożyć napisów.
Ranking Ras wg. Mnie
1. Baśniowa Istota
2. Orki
3. Wysokie Elfy
4. Demony
5. Nieumarli ex aequo Barbarzyńcy

Obrazek

I love this character :*

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości